Mordercze kuleczki II 6.3

Po kilku latach niewoli Tall Man, wreszcie uwalnia się z pułapki i kontynuuje swoją pracę. Tymczasem Mike zwolniony w końcu z zakładu psychiatrycznego, spotyka się z Reggiem i Liz. Przyjaciele postanawiają raz na zawsze, rozprawić się z władcą umarłych. Ale Tall Man pozostawił za sobą, szlak zniszczonych miasteczek, pełnych jego karłowatych sług.

Zgłoś naruszenie Trailer #1

Komentarze 5

Adrenochrom 2018-04-18 9

Najlepsza część "Phantasm" świetny klimat, napięcie, efekty specjalne i niezapomniany Angus Scrimm jako budzący grozę Tall Man.

Quagmire 2012-03-11 6

6/10 – Phantasm (panie daj pan spokój z polskim tytułem) w świecie horroru lat 80-tych sprawdza się całkiem nieźle. Bardzo "kruegerowa" kontynuacja przynosi więcej akcji, żywsze tempo i niezłe efekty specjalne (świetna praca Shostroma przy scenach z potworem z pleców, kulką przechodzącą przez ciało lub finałem z Tall Manem). Koncepcja jakby również została bardziej dopracowana choć nie sprawdziły się wszystkie pomysły reżysera (sceny z telepatią wypadają bardzo słabo), czuć jednak fajną atmosferę horroru klasy B lat 80-tych.

Jako ciekawostkę dla uważnych widzów można odnotować fakt, że w jednej ze scen prochy zmarłego są podpisane jako…pan Sam Raimi. Uroczy, czarny jak smoła żart dwóch zaprzyjaźnionych reżyserów :)

Maciek_Przybyszewski 2009-09-02 3

Już wiem skąd polski tytuł huraaa !!!! – Ale ze mnie ignorant. Przy pisaniu recenzji i opinii do pierwszej części tego filmu zastanawiałem się skąd takie, a nie inne polskie tłumaczenie tytułu. Druga część mi wszystko wyjaśniła. Nawet plakat krzyczy do widza morderczymi kuleczkami.

W pierwszej części tytułowych kuleczek było tak niewiele na ekranie, że nie skojarzyłem najprostszych faktów. Składam oficjalną samokrytykę

morda64 2009-01-24

Najlepszy – Najlepszy film z serii, atmosfera grozy i tajemniczości na niezłym poziomie. Dziwi mnie tylko polski tytuł, co za kretyn go wymyślił ?

Darth_Artur morda64 2009-01-24

Nie wiem co to za film… ale faktycznie tytuł wybitny. No ale o polskich tłumaczeniach tytułów można by długą pracę napisać.