Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Rick Rosenthal | ||
Scenariusz | Ocena | |
John Carpenter |
7,9
|
|
Debra Hill |
7,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Debra Hill |
7,0
|
|
John Carpenter |
7,9
|
|
Moustapha Akkad
producent wykonawczy
|
||
Joseph Wolf
producent wykonawczy
|
||
Irwin Yablans
producent wykonawczy
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Jamie Lee Curtis
Laurie Strode
|
7,8
|
|
Donald Pleasence
Dr Sam Loomis
|
7,4
|
|
Charles Cyphers
Szeryf Leigh Brackett
|
||
Jeffrey Kramer
Graham
|
||
Lance Guest
Jimmy
|
||
Pamela Susan Shoop
Karen
|
||
Hunter von Leer
Gary Hunt
|
||
Dick Warlock
Michael Myers / Patrolman
|
||
Leo Rossi
Budd
|
||
Gloria Gifford
Mrs. Alves
|
||
Jonathan Prince
Randy
|
||
Tawny Moyer
Jill
|
||
Ford Rainey
Dr Mixter
|
||
Tony Moran
Michael Myers (w wieku 23 lat)
|
||
Billy Warlock
Craig
|
5,5
|
|
Kyle Richards
Lindsey
|
||
Ken Smolka
Patrolman #1
|
||
Jack Verbois
Bennett Tramer
|
||
Nancy Stephens
Marion
|
||
John Zenda
Marshall
|
||
Robin Coleman
Medic
|
||
Dana Carvey
Assistant
|
7,0
|
|
Howard Culver
Mężczyzna w Piżamie
|
||
Cliff Emmich
Pan Garrett
|
||
Ana Alicia
Janet
|
||
Lucille Benson
Pani Elrod
|
||
Brian Andrews
Tommy
|
||
Ty Mitchell
Gary
|
||
Pamela McMyler
Matka Laurie
|
||
Nancy Kyes
Annie
|
6,0
|
|
Leigh French
Matka Gary'ego
|
||
Roger Hampton
Patrolman #2
|
||
Dennis Holahan
Ojciec Laurie
|
||
Alan Haufrect
Announcer
|
||
Lance Warlock
Radio-Carrying Teen (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Dean Cundey | ||
Dic Alexander
(pomoc techniczna)
|
||
Laszlo Horvath
(pomoc techniczna)
|
||
Joe A. Salamdino
(pomoc techniczna)
|
||
Ronald Woodward
(główna pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
John Carpenter |
7,9
|
|
Alan Howarth | ||
Kostiumy | Ocena | |
Montaż | Ocena | |
Skip Schoolnik | ||
Mark Goldblatt | ||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Scenografia | Ocena | |
J. Michael Riva
scenograf
|
8,0
|
|
Peg Cummings | ||
Dźwięk | Ocena | |
Joseph F. Brennan
mikrofoniarz
|
||
Thomas Causey
mikser
|
||
Carl Fischer
mikrofoniarz
|
||
Michael C. Gutierrez
montaż dźwięku
|
||
Warren Hamilton Jr.
montaż dźwięku
|
||
Steve Maslow
mikser ponownego nagrania
|
||
Stephen Purvis
montaż dialogów (asystent)
|
||
David E. Stone
montaż dźwięku
|
||
Bill Varney
mikser ponownego nagrania
|
||
Gene Wahrman
montaż dialogów
|
||
David Lewis Yewdall
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Jon Antunovich
elektryk
|
||
Bobby W. Brown
elektryk
|
||
Clyde E. Bryan
prowadzący ostrość
|
||
Norris L. Essex
elektryk
|
||
Jiggs Garcia
operator kamery (dodatkowy)
|
||
Kim Gottlieb
fotosista
|
||
Casey Hotchkiss
prowadzący ostrość
|
||
Gary B. Kibbe
operator kamery (dodatkowy)
|
5,0
|
|
Walter Rexford Allen Lott
elektryk
|
||
Drain M. Marshall
oświetlenie
|
||
Terry Marshall
elektryk
|
||
Thomas Marshall
oświetlenie (asystent)
|
||
Steve Mathis
elektryk
|
||
Riggs Murdock
operator kamery (asystent)
|
||
Douglas Olivares
prowadzący ostrość
|
||
Patrick G. Ralston
elektryk
|
||
Douglas Ryan
operator kamery (dodatkowy)
|
||
Dennis E. Shelton
elektryk
|
||
Raymond Stella
operator kamery
|
6,0
|
|
Ray Thomas
elektryk
|
||
Mark Walthour
oświetlenie
|
Pozostałe
Proszę czekać…