Scooby-Doo 2002

Scooby i spółka zwana Mistery INC po jednej ze swoich spektakularnych akcji rozstają się. Jako, że nie chcą już ze soba pracować każde idzie w swoja stronę. Po kilku latach nawiedzony właściciel wyspy strachu zbiera ich ponownie do kupy, tym razem muszą działać wspólnie gdyż czeka ich najtrudniejsza i najstraszniejsza zagadka w… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zdjęcia Zobacz wszystkie 9 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Freddie Prinze Jr.
jako Fred Jones
Sarah Michelle Gellar
jako Daphne Blake
Matthew Lillard
jako Norville 'Kudłaty' Rogers
Linda Cardellini
jako Velma Dinkley
Rowan Atkinson
jako Emile Mondavarious, właściciel upiornej wyspy
Isla Fisher
jako Mary Jane
Steven Grives
jako N' Goo Tuana
Craig Bullock
jako On sam
Mark McGrath
jako On sam
Rodney Sheppard
jako On sam

Fabuła

Scooby i spółka zwana Mistery INC po jednej ze swoich spektakularnych akcji rozstają się. Jako, że nie chcą już ze soba pracować każde idzie w swoja stronę. Po kilku latach nawiedzony właściciel wyspy strachu zbiera ich ponownie do kupy, tym razem muszą działać wspólnie gdyż czeka ich najtrudniejsza i najstraszniejsza zagadka w historii ich działalności. Anonimowy

Gatunek
Familijny, Fantasy, Komedia, Przygodowy, Animowany

Szczegóły

Premiera
2002-08-16 (kino), 2002-06-08 (świat)
Dystrybutor
Warner Bros.
Kraj produkcji
Australia, USA
Inne tytuły
Scooby Doo (USA) (alternatywna pisownia)
Wiek
od 7 lat
Czas trwania
86 minut
Budżet
84 000 000 USD

Recenzje

Kiczowata bajeczka dla dzieciaków 2
  • 2006-09-05
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

„Scooby Doo” w reżyserii Raji Gosnella to próba przetworzenia kreskówki o tym samym tytule na pełnometrażowy film z aktorami. Niestety efekt końcowy prezentuje się naprawdę marnie.

Po pierwsze fabuła. Dla dorosłego widza ta produkcja jest po prostu nie do wytrzymania! Film jest kiczowaty, przesłodzony i nudny. Co prawda oryginalne, animowane przygody psa-detektywa również nie są interesujące dla kogoś, kto skończył 10 lat, ale to w niczym nie usprawiedliwia twórców filmu. Mamy liczne dowody na to, że filmy dla dzieci można zrobić tak, by dorośli również mogli się pośmiać. A tutaj bawić się może tylko dziecko o niewysokich wymaganiach…

Drugą sprawą jest gra aktorska, która w niektórych wypadkach ratuje produkcje o kiepskim scenariuszu. „Scooby Doo” się do nich nie zalicza. Oczywiście przed aktorami stało trudne zadanie – musieli wcielić się w przerośniętych dzieciaków o głupkowatych uśmiechach i w obciachowych ciuchach. I albo to ich przeciążyło, albo za bardzo wczuli się w role bohaterów bajki dla dzieci – emocje są sztuczne, dialogi wypadają drętwo… Jednym słowem – tragedia.

Oczywiście film posiada coś, co choć trochę podnosi jego wartość (ale tylko trochę). Chodzi tu o animowanego Scooby’ego i scenografię. Przynajmniej pod tym względem twórcy filmu nie zawiedli. Co prawda ogólna wściekle jaskrawa kolorystyka filmu po pewnym czasie zaczyna męczyć oczy, ale plenery rajskiej wyspy są ładnie pokazane. Dodatkowym plusikiem są efekty specjalne, a przede wszystkim animowany główny bohater, który aktorsko wypada chyba najlepiej z całej ekipy.

Jednak wrażenia po obejrzeniu „Scooby Doo” pozostają mimo wszystko tragiczne. Bez urazów psychicznych film mogą oglądać tylko prawdziwi maniacy serii Scooby’ego i dzieci, którym kolorowe, przesłodzone bajeczki jeszcze się nie znudziły.

4 z 9 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

Mystery Machine w ruchu — Mystery Machine to pojazd, o którym krążą legendy. Już od dawna fani serialu o przygodach Scooby’ego-Doo i jego przyjaciół snuli przypuszczenia na temat tego, co dzieje się za pomalowanymi w kwiaty ścianami tego vana. W filmie fani serialu po raz pierwszy będą mogli zobaczyć wnętrze tajemniczego pojazdu, będącego ruchomym biurem zespołu detektywów Mystery Inc. W... zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 56 powiązanych

Komentarze 6

Avatar square 200x200

Jose0 2009-08-25 10

Dobry film – Fajny film, nie wiem dlaczego inni uważają go za g.. Co najwyżej nie lubią Scoobiego. Film trzyma poziom

Pozdrawiam

Darth_Artur 2009-08-17 1

dno… – Do tego filmu idealnie pasuje ocena 1 i jej opis czyli "po co ten film nakręcono?". Profanacja jednej z fajniejszych kreskówek mojego dzieciństwa.

feelgood 2008-02-13

zajebiaszczy – dobra glupia komedia, warto zabaczyc a chichot soobyiego jest obledny [;

monkizz 2007-07-18 2

2/10 – Ten film nie zasługuje na wyższą ocenę… Oglądałam ten film razem z koleżanką, która już go widziała i zachwalała. Ja tymczasem nie spodziewałam się jakiegoś wybitnego dzieła. Sądziłam, że film ten, płytki, lekki i banalny, zapewni mi rozrywkę na wieczór, ale takiej szmiry się nie spodziewałam… Nie polecam, bo to strata czasu.

claud19 2007-04-09

scooby doo – jest dobry.

Współtworzą