47 roninów 2013

47 Ronin

Historia bierze początek w momencie, kiedy bezwzględny, żądny władzy szogun zabija swojego mistrza, skazując jednocześnie na wygnanie swoich współbraci. 47. pozostawionych samym sobie samurajów poprzysięga mu zemstę, chcąc tym samym odzyskać honor i utraconą ziemię. Wygnani ze swoich domów, rozproszeni po całym kraju… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Keanu Reeves
jako Kai
Hiroyuki Sanada
jako Kuranosuke Ôishi
Ko Shibasaki
jako Mika
Tadanobu Asano
jako Lord Kira
Min Tanaka
jako Lord Asano
Jin Akanishi
jako Chikara Ôishi
Masayoshi Haneda
jako Yasuno
Hiroshi Sogabe
jako Hazama
Takato Yonemoto
jako Basho
Hiroshi Yamada
jako Hara
Shû Nakajima
jako Horibe
Cary-Hiroyuki Tagawa
jako Szogun Tsunayoshi

Historia bierze początek w momencie, kiedy bezwzględny, żądny władzy szogun zabija swojego mistrza, skazując jednocześnie na wygnanie swoich współbraci. 47. pozostawionych samym sobie samurajów poprzysięga mu zemstę, chcąc tym samym odzyskać honor i utraconą ziemię. Wygnani ze swoich domów, rozproszeni po całym kraju członkowie grupy roninów muszą szukać pomocy u Kaia (Keanu Reeves) – ronina półkrwi, którego ongiś odrzucili. Ma on wesprzeć ich w walce o utraconą godność, walce z siłami zła w świecie, w którym roi się od mitycznych bestii i czarnej magii. Kai - pozbawiony swojego miejsca i godności banita staje się najbardziej niebezpieczną, śmiercionośną bronią roninów. Jego postawa sprawi, że wyrośnie on z czasem na bohatera i będzie inspiracją dla grupy buntowników stawiających czoła złu, które przejęło ich ziemię, a teraz chce również przechwycić wieczność. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Dramat, Przygodowy, Fantasy, Kostiumowy
Słowa kluczowe
japonia, samuraj
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2014-01-10 (kino), 2013-12-06 (świat), 2014-05-15 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
H2F Entertainment
Mid Atlantic Films
Moving Picture Company (MPC) zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
119 minut
Budżet
175 000 000 USD
Wiadomości 10
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Keanu Reeves powiedział, że najpierw filmowano sceny w języku japońskim, dla dobra obsady drugoplanowej, a następnie dopiero w języku angielskim. zobacz więcej

Komentarze do filmu 14
Bronson 1

Knot niemiłosierny. Swoją drogą trzeba być wybitnym antytalentem, żeby historyczny epizod o tak wielkim potencjale filmowym sprowadzić do takiego dna.

Elizabeth_Linton 6

Zombie Boy na plakacie, a było go tam tyle co kot napłakał.

Chemas 5

Niestety film słaby. Zakończenie przewidywalne jak zwykle w amerykańskich produkcjach. Do tego nijaki Reeves. Na plus choreografia.

Khaosth 7

Potencjał historii nie w pełni wykorzystany i do tego Keanu gra na jedną minę przez co love story brzmi sztucznie, jednak historia roninów i tak się broni.

miotacz_onucowy 10

Baśń dla tych co lubią fantasy – Niezwykle barwny, widowiskowy z pięknymi widokami, świetnymi efektami specjalnymi, dobrą grą aktorów i wreszcie wciągającą i wartką akcją. Słowem widowisko prawie na miarę Avatara. Czy to mało? Dla zwolenników filmów a la Bergman lub Fellini albo paradokumentu film ten jest kompletnie nie do zaakceptowania. Myślę, że rodowici Japończycy nie byliby tak zbulwersowani jak niektórzy nasi tzw. recenzenci.
Czy tak ubarwiona legenda wprowadzająca elementy magii, czy mistycznych stworzeń mogła zaszkodzić legendzie. Myślę, że nie a nawet przeniosła ją w inny wymiar.
W sumie piękny film tylko trzeba umieć patrzeć a nie wyłącznie twardo stąpać po ziemi w nudnym zaściankowym świecie.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czejen71
619 pkt.
2
jacks
118 pkt.
3
Kristo
98 pkt.
4
kaskader
28 pkt.
5
Anonimowy
26 pkt.
6
krzysztofek1003
24 pkt.
7
red_spark
22 pkt.
8
Asmodeusz
20 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…