Prawo ojca 1999

Marta (Nina Roguż), córka owdowiałego kierowcy TIR-a, Michała Korda (Marek Kondrat), obchodzi swoje szesnaste urodziny w dyskotece. Tutaj zostaje bestialsko zgwałcona i pobita przez trzech naćpanych młodzieńców: Jurasa (Szymon Bobrowski), Pałkę (Łukasz Nowicki) i Kafara (Jeremi Jemiołowicz). Dziewczyna na chwilę wyrywa się… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 5 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Marek Kondrat
jako Michał Kord
Nina Roguż
jako Marta Kord, córka Michała
Szymon Bobrowski
jako "Juras"
Piotr Machalica
jako Robert, przyjaciel Michała
Jeremi Jemiołowicz
jako "Kafar"
Łukasz Nowicki
jako Zdzisław Kaczor "Pałka"
Dorota Landowska
jako Ania, żona Roberta
Małgorzata Foremniak
jako Kaniowska, pani prokurator
Krzysztof Bień
jako Hoffman, inspektor policji
Bartłomiej Świderski
jako Komisarz Orłowski
Marek Siudym
jako Kazio Oleszko

Fabuła

Marta (Nina Roguż), córka owdowiałego kierowcy TIR-a, Michała Korda (Marek Kondrat), obchodzi swoje szesnaste urodziny w dyskotece. Tutaj zostaje bestialsko zgwałcona i pobita przez trzech naćpanych młodzieńców: Jurasa (Szymon Bobrowski), Pałkę (Łukasz Nowicki) i Kafara (Jeremi Jemiołowicz). Dziewczyna na chwilę wyrywa się swoim oprawcom i ciska w nich walizką, z której wysypują się działki amfetaminy przygotowane do rozprowadzenia. Bandyci, rozwścieczeni faktem odkrycia przez Martę narkotyków, działają teraz ze zdwojonym okrucieństwem. Przekonani, że zatłukli ją na śmierć, postanawiają wywieźć i zakopać w lesie bezwładne ciało... opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Dramat
Słowa kluczowe
policja, gwałt, zdrada, szpital zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2000-01-14 (kino), 2001-05-28 (świat), 2000-09-25 (dvd)
Dystrybutor
Vision
Wytwórnia
Heritage Films (produkcja wykonawcza)
Canal+ Polska (koprodukcja)
Komitet Kinematografii (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Father's Law
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
87 minut
Budżet
3 000 000 PLN

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

pablo75 2010-04-25 8

8/10 – Jak dla mnie jeden z najlepszych filmów naszej kinematografii. Historia opowiedziana w filmie już nieraz zapewne wydarzyła się naprawdę. Film poruszający bardzo ważny wg.mnie problem,jakim swego czasu było głośno o tak zwanych "chłopcach z miasta" i trzymaniu w garści i w kieszeni miejscowych. Film brutalny,ale inaczej tej historii chyba by się nie opowiedziało. Świetna rola M.Kondrata,ale może moja opinia jest taka a nie inna,bo sam jestem ojcem… Polecam ten film!!!

BASKA_1980 pablo75 2010-05-04 8

Myślę podobnie,dla mnie także 8/10. Bardzo dobry film…podoba mi się scenariusz,obsada. Duże brawa dla Marka Kondrata za świetną grę aktorską,ale także za reżyserię na wysokim poziomie. Przy tym filmie widać,że jak Polak chce to potrafi nakręcić dobre kino. Polecam,wart obejrzenia!!!

Sebioslaw 2016-01-31 8

Pan Marek powinien częściej brać się za reżyserię. Wychodzi mu to lepiej niż połowie etatowych, przereklamowanych twórców z ego wielkości dyni.

Współtworzą