Fantastyczna Czwórka 2015

The Fantastic Four
Film

Grupa outsiderów przenosi się do alternatywnego, niebezpiecznego świata, w którym ulegają różnym przemianom i nabywają niesamowite moce.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Michael B. Jordan
jako Johnny Storm / Ludzka Pochodnia
Miles Teller
jako Pan Fantastic / Reed Richards
Kate Mara
jako Niewidzialna kobieta / Sue Storm
Jamie Bell
jako Ben Grimm / Rzecz
Toby Kebbell
jako Victor Domashev
Tim Blake Nelson
jako Harvey Elder
Reg E. Cathey
jako Dr Franklin Storm
Chet Hanks
jako Jimmy Grimm
Christopher Heskey
jako Żołnierz oddziału Delta Force
Don Yesso
jako Generał w Pentagonie
Michael 'Mick' Harrity
jako Śledczy wojskowy
John L. Armijo
jako Miejscowy policjant
Maciej Nawrocki
jako Reed Richards
Otar Saralidze
jako Johnny Storm
Julia Kamińska
jako Susan Storm
Paweł Krucz
jako Ben Grimm / Rzecz
Marcin Czarnik
jako Dr Doom / Victor Von Doom
Artur Dziurman
jako Dr Franklin Storm
Krzysztof Dracz
jako Harvey Elder
Włodzimierz Press
jako Pan Kenny
Olaf Marchwicki
jako Mały Reed Richards
Mateusz Ceran
jako Młody Ben Grimm
Andrzej Andrzejewski
jako Jimmy Grimm
Anna Gajewska
jako Pani Grimm

Fantastyczni superbohaterowie, jakimi ich jeszcze nie oglądano: w nowym wydaniu, nowej konwencji i w nowej obsadzie aktorskiej. Historia czworga outsiderów, którzy przenoszą się to alternatywnego i pełnego niebezpieczeństw świata, gdzie ulegają zdumiewającej przemianie i nabierają niezwykłych mocy. Po powrocie muszą się nauczyć wykorzystać swoje nowe umiejętności i ocalić Ziemię przed potężnym wrogiem, który niegdyś był ich przyjacielem. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Sci-Fi, Przygodowy
Słowa kluczowe
zespół, na podstawie komiksu, superbohater, czarny charakter
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2015-08-14 (kino), 2015-08-05 (świat), 2015-12-09 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Wytwórnia
20th Century Fox Film Corporation
Genre Films
Marv Films zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Fant4stic (USA) (tytuł promocyjny)
Henry Street (USA) (fałszywy tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
100 minut
Budżet
120 000 000 USD
Wiadomości 55
Ewa Drab krytyk

Co kryje grzeszna przeszłość Sue Storm? Co łączy Michała R. Wiśniewskiego z Benem Grimmem? Wszystkiego dowiecie się z wywiadu z Fantastyczną Czwórką! przeczytaj recenzję

Bartosz Sztybor krytyk

Batman jeszcze na dobre nie zadomowił się w polskich kinach, a na jego miejsce już wciskają się kolejni komiksowi herosi. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Christian Cooke brał udział w castingu do roli Bena Grimma/The Thing. Ostatecznie angaż otrzymał Jamie Bell. zobacz więcej

Komentarze do filmu 7
pajki_filmaniak 6

pierwsze 2 części były leppsze

Khaosth 5

Całkiem obiecujące (choć rozwleczone) SF w typie "Muchy" po godzinie zmienia się w ubogą wersję kina superhero. Chemia między bohaterami – zerowa.

jacks 7

Nie do końca fantastyczny – Cóż, dużo racji mają koledzy oceniający ten film przede mną – jest on strasznie nierówny; od dość niezłego wstępu (do momentu uzyskania mocy) poprzez słabo rozwiniętą akcję w środku filmu poprzez dość mocno objeżdżaną końcową walkę. Kostiumy drużyny, no i wygląd samego Dooma, również pozostawiają wiele do życzenia fanom wychowanym na komiksowym wizerunku bohaterów. Widać, że Trank miał wizję poważnego podejścia do tematu, bardziej mrocznego, chiał pokazać rozwój postaci, przez co musiały przejść i jak nauczyły się "obsługi" swoich mocy, jednak jak wszyscy wiemy, zostało mu to ostatecznie odebrane. Szkoda, bo zapowiada się, że nie będzie nam dane obejrzeć dalszych części przygód F4.

Mimo słabych recenzji i całego efektu końcowego, jako fan komiksowych produkcji, nie mogę dać mniej niż 7 :) Nadal nieźle się bawiłem.

i_darek1x 4

Dostateczny ! – Ten z kamieni ma chyba najbardziej przerąbane ;) Kate Mara jest ładniutka ;) A co do reszty szału nie ma !

Quagmire 3

5-/10 – Edit:

Im dłużej myślę o tym filmie tym bardziej skłaniam się jednak ku ocenie 3/10. Tragiczna w skutkach ingerencja nożyczek wytwórni.

Oryginalny post:

Jasne, że F4 ma tragiczny finał, jasne, że wycięcie jednego elementu sprawiło, że posypała się całość, ale właśnie ta cała reszta jest na zupełnie przeciętnym poziomie. Gdyby nie tragiczna, sklecona na kolanie, zupełnie nieciekawa, pozbawiona choreografii finałowa bitwa, może moje 5/10 byłoby mocniejsze.

To jest składak, potwór Frankensteina i wydaje mi się, że wiem dlaczego. Trank nie oszukiwał z tym Cronenbergiem, F4 zawiera kilka wyraźnych aluzji do Muchy i Scannerów które przybliżę w spoilerach. Sceny tuż po przemianie są o dwa kroki od czegoś dziwacznego, niepokojącego, sądzę, że wycięta reszta przekracza tę granicę i tych terenów przestraszyli się włodarze Foxa. Potem już wszystko się posypało, poprzesuwano wydarzenia, sceny, sekwencje akcji i rozwój bohaterów zbite w jeden montaż na ekranach telewizorów. Wyszło jak wyszło. Najśmieszniejszymi ofiarami dokrętek są chyba kostium Tellera, lub moce jego i Mary. Ich geneza chyba pozostaje nieznana.

Fragmenty które wydają się pochodzić od Tranka reprezentują przyzwoity poziom, ale chyba nie na tyle aby udźwignąć zajmowanie się deformacjami ciała w filmie dla 13-latków. Rozumiem panikę w Foxie, bo dostali średni materiał na ciężki temat, który nie bronił się tak jak np walka o duszę Harveya Denta w ’Mrocznym rycerzu". Jednocześnie całe prawdziwe zło tego filmu wydaje się pochodzić od wytwórni i ich zupełnie nieudanych zmian prowokujących stosy głupot i niedopowiedzeń których ukoronowaniem jest tragiczny finał. Ciekawe co zawierała końcówka od Tranka? Prawdopodobnie jej akcja toczyła się w naszym wymiarze, a F4 używała samochodu i latającego pojazdu. Musiała jakoś bardzo bezpośrednio odnosić się do wyciętego materiału skoro zastąpiono ją tym tanim czymś.

Trank obraził się na cały świat i foch stał się jego metodą twórczą. Jest w tym pewna niedojrzałość, może nieprzypadkowo bardzo rzadko reżyserami superprodukcji zostają osoby poniżej 35 roku życia?

SPOILERY odnośnie Cronenberga

Pierwsza próba z teleporterem odbywa się po pijaku i w ramach rozgoryczenia. Chyba coś Wam to przypomina? Mogliby dać im jednak coś więcej niż średnią butelkę wódki na trzy osoby. Jeszcze bardziej naciągany jest sposób wpasowania w całą aferę Mary i Bella, prawdopodobnie wątek jest kolejną ofiarą dokrętek.

Bell uzyskuje swoje moce dzięki kamieniom które dostały się do teleportera przy awarii drzwi, Jordan dzięki płomieniom w jego kabinie. To kolejna bardzo wyraźna aluzja do Muchy. Nie widać tego na materiałach promocyjnych, ale kształt głowy The Thinga w kilku scenach wyraźnie przypomina głowę ostatniej ludzkiej formy Jeffa Goldbluma. To już tylko moje osobiste odczucie.

Jedną z mocy Dooma jest wysadzanie głów podobnie jak w Scannerach. Scena śmierci Tima Blake’a Nelsona jest wyraźnie prowadzona tak jak słynny zgon z wybuchającą głową z tego filmu, pozwolono sobie nawet tutaj na krwawą miazgę w kombinezonie ochronnym. W reszcie ujęć Fox panicznie zakrywa krew zastępując wybuchające głowy szarymi plamami na ścianach przy mrugającym świetle.

Jestem przekonany, że w wyciętym materiale dotyczącym deformacji ciała, bólu i zagubienia bohaterów z tego powodu, naprawdę kryje się Cronenberg w PG-13.

MJ_MARTINO Quagmire 6

Teraz wiemy za co krytycy tak krytykowali film… bo ostatnie 5min woła o pomstę do nieba!
Oglądałem z niedowierzaniem to co widzę na ekranie… już bym wolał cliffa i w drugiej części na początku tą mizerną walkę i jakaś dalszą historie.
Rozczarowanie na maxa a zwiastuny zapowiadały całkiem inny film.
Do mizernej walki 6/10
Mizerna końcówka 1.5/10

Odradzam kino lepiej się jest rozczarować w domu stanowczo.

Quagmire Quagmire 3

Nie, no trochę więcej niż 5 minut. W ostatnich 5 minutach to oni śmieją się jak na końcu Scooby’ego Doo, chociaż chwilę wcześniej przeżywali kryzys egzystencjalny :)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czejen71
459 pkt.
2
Kristo
249 pkt.
3
jacks
128 pkt.
4
Aladyn
60 pkt.
5
Redox
58 pkt.
6
kaskader
45 pkt.
7
nathalie
44 pkt.
8
Sweet_Foxy
40 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…