Wilczyca 1982

Kacper Wosiński wraca po walce w powstaniu 1863 roku do swego domu w chwili śmierci żony Maryny, przeklętej przez wszystkich za kontakty z szatanem. Maryna umierając przysięga, że będzie prześladować Kacpra, gdziekolwiek by był. Wciela się w wilczycę, odnajduje go w pałacu w Rosołowcach, gdzie pracuje jako rządca. Właściciel… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 4 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Krzysztof Jasiński
jako Kacper Wosiński
Iwona Bielska
jako Hrabina Julia, żona hrabiego Ludwika
Stanisław Brejdygant
jako Hr. Ludwik, właściciel Rosołowic
Olgierd Łukaszewicz
jako Otto von Furstenberg, kochanek hrabiny Julii
Henryk Machalica
jako Dr Goldberg
Leon Niemczyk
jako Hr. Wiktor Smorawiński
Jerzy Prażmowski
jako Mateusz Wosiński, brat Kacpra
Hanna Stankówna
jako Hortensja Vitie, przyjaciółka hrabiny Julii
Andrzej Bielski
jako Lokaj wzywający lekarza
Jan Blecki
jako Lokaj w pałacu cesarskim
Ludmiła Dąbrowska
jako Matka Julii

Fabuła

Kacper Wosiński wraca po walce w powstaniu 1863 roku do swego domu w chwili śmierci żony Maryny, przeklętej przez wszystkich za kontakty z szatanem. Maryna umierając przysięga, że będzie prześladować Kacpra, gdziekolwiek by był. Wciela się w wilczycę, odnajduje go w pałacu w Rosołowcach, gdzie pracuje jako rządca. Właściciel posiadłości, sprzyjający powstańcom, musi uciekać przed austriackimi huzarami. Jego żona Julia odrzuca patriotyzm, interesuje ją tylko zabawa i wesołe życie. Z Wiednia przyjeżdża jej znajomy, porucznik von Fűrstenberg. Nawiązują romans. W Julię wciela się Maryna. Przy pomocy doktora Goldberga, wiedzącego o obecności szatana, Kacper leje srebrną kulę, którą jedynie można pokonać Złego. opis dystrybutora

Gatunek
Horror, Kostiumowy
Słowa kluczowe
ucieczka, zdrada, morderca, halucynacja zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1983-04-11 (kino), 1985-02-07 (świat)
Wytwórnia
Zespół Filmowy "Silesia"
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
The Wolf (tytuł niezdefiniowany)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
98 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 3

pablo75 2010-03-23 8

Polski horror/thriller – To jest najlepszy polski horror/thriller. Ani przed,ani potem nie zrobiono lepszego filmu w tym stylu w Polsce.

Jana pablo75 2010-03-23

Rzeczywiście świetny, mimo że za horror nie jest moim ulubionym gatunkiem filmowym:)! Wtej dziedzinie polska kinematografia nie ma raczej osiągnięć. Parę lat później Warchoł "zmontował" coś na kształt horroru "Lubie nietoperze", ale film okazał sie totalną porażką.
"Wilczyca" to chyba jedyne osiągnięcie w tej dziedzinie. Doskonała rola Iwony Bielskiej, w ogóle świetna obsada, klimat, osadzenie w XIX-wiecznych realiach.

justangel 2009-07-23 8

8/10 – W końcu udało mi się ten film zobaczyć i nie zawiodłam się. Słyszałam o nim dość sporo pozytywnych opinii, i faktycznie jest to chyba jeden z lepszych polskich filmów grozy. Ma specyficzny klimat, a bohaterki są prawdziwie demoniczne. Dobrze się ogląda, mimo iż był nakręcony ponad 25 lat temu. Polecam.

Współtworzą