Wilczyca 1982

Pan Kacper Wosiński, zarządca majątku hrabiego Ludwika wraca do rodzinnych dóbr, wezwany przez brata, Mateusza. Żona Wosińskiego, Maryna leży na łożu śmierci, po nieudanej próbie spędzenia płodu. Umierając Maryna przeklina męża i obiecuje, że odnajdzie go po śmierci. Brat przebija zwłoki osikowym kołkiem, by uniemożliwić jej… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Krzysztof Jasiński
jako Kacper Wosiński
Iwona Bielska
jako Hrabina Julia, żona hrabiego Ludwika
Stanisław Brejdygant
jako Hr. Ludwik, właściciel Rosołowic
Olgierd Łukaszewicz
jako Otto von Furstenberg, kochanek hrabiny Julii
Henryk Machalica
jako Dr Goldberg
Leon Niemczyk
jako Hr. Wiktor Smorawiński
Jerzy Prażmowski
jako Mateusz Wosiński, brat Kacpra
Hanna Stankówna
jako Hortensja Vitie, przyjaciółka hrabiny Julii
Andrzej Bielski
jako Lokaj wzywający lekarza
Jan Blecki
jako Lokaj w pałacu cesarskim
Ludmiła Dąbrowska
jako Matka Julii

Fabuła

Pan Kacper Wosiński, zarządca majątku hrabiego Ludwika wraca do rodzinnych dóbr, wezwany przez brata, Mateusza. Żona Wosińskiego, Maryna leży na łożu śmierci, po nieudanej próbie spędzenia płodu. Umierając Maryna przeklina męża i obiecuje, że odnajdzie go po śmierci. Brat przebija zwłoki osikowym kołkiem, by uniemożliwić jej powrót do świata żywych. Po pogrzebie Kacper wraca do majątku hrabiego Ludwika. Wkrótce przybywa tam Mateusz, z wieścią że duchowi Maryny udało się uwolnić z pułapki. opis dystrybutora

Gatunek
Horror, Kostiumowy
Słowa kluczowe
ucieczka, zdrada, morderca, halucynacja zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1983-04-11 (kino), 1985-02-07 (świat)
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
The Wolf (tytuł niezdefiniowany)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
98 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Avatar square 200x200

pablo75 2010-03-23 8

Polski horror/thriller – To jest najlepszy polski horror/thriller. Ani przed,ani potem nie zrobiono lepszego filmu w tym stylu w Polsce.

Jana pablo75 2010-03-23

Rzeczywiście świetny, mimo że za horror nie jest moim ulubionym gatunkiem filmowym:)! Wtej dziedzinie polska kinematografia nie ma raczej osiągnięć. Parę lat później Warchoł "zmontował" coś na kształt horroru "Lubie nietoperze", ale film okazał sie totalną porażką.
"Wilczyca" to chyba jedyne osiągnięcie w tej dziedzinie. Doskonała rola Iwony Bielskiej, w ogóle świetna obsada, klimat, osadzenie w XIX-wiecznych realiach.

justangel 2009-07-23 8

8/10 – W końcu udało mi się ten film zobaczyć i nie zawiodłam się. Słyszałam o nim dość sporo pozytywnych opinii, i faktycznie jest to chyba jeden z lepszych polskich filmów grozy. Ma specyficzny klimat, a bohaterki są prawdziwie demoniczne. Dobrze się ogląda, mimo iż był nakręcony ponad 25 lat temu. Polecam.

Współtworzą