Blondynka

6,7
Tytułowa blondynka to Sylwia - młoda lekarka-weterynarz z Warszawy. Prowadzi z przyjaciółmi lecznicę dla zwierząt. Kiedy w wypadku ginie jej babcia, komornik domaga się spłaty kredytu. Przychodnia weterynaryjna podupada, a projekt współpracy ze schroniskiem dla zwierząt nie wypala. Sylwia postanawia wyjechać na wieś. Trafia do lecznicy gdzieś na wschodzie Polski i od razu zostaje wrzucona na głęboką wodę. Jej szef doktor Jan Fus wyjeżdża na kilka dni i zostawia Sylwię samą. Dla dziewczyny zaczyna się prawdziwa próba, musi nie tylko wykazać się swoimi zawodowymi umiejętnościami, ale także przekonać do siebie mieszkańców wsi Majaki. Wspomaga ją miejscowy biznesmen – były komandos o pseudonimie Manej. Praca wiejskiej pani weterynarz znacznie odbiega od dotychczasowych doświadczeń Sylwii i obfituje w niespodzianki np. poród krowy w czasie wiejskiego wesela. Jej pacjentami są teraz konie, świnie, kury, kozy...
Odcinki 109 dodaj odcinek
Sezony
Sylwia Kubus pracuje w niewielkiej klinice weterynaryjnej. Szef nie podziela idealistycznego podejścia zawodowego dziewczyny. Znacznie łatwiej Sylwia znajduje wspólny język z kolegą z pracy Marcinem. Chłopak podkochuje się w niej po cichu. Razem nieodpłatnie dbają o zwierzęta z jednego ze stołecznych schronisk. Niestety, los placówki jest niepewny, bo na ten teren ostrzą sobie zęby deweloperzy. Sylwia spotyka się w tej sprawie w studiu telewizyjnym z rzecznikiem wiceprezydenta miasta Waldemarem Szoffem. Czy wygra słowny pojedynek i ocali schronisko? Jakie kolejne nieszczęścia szykuje dla niej los? Dlaczego Sylwia zdecyduje się zmienić swoje życie?
Sylwia przybywa na dworzec kolejowy w Majakach. Czeka na nią Pula Hula - lokalny filozof. Kiedy docierają do domu weterynarza, okazuje się, że doktor Fus wyjeżdża... Po pierwszej nocy w Majakach Sylwia jest budzona przez furgonetkę hycli, którzy sprawiają mieszkańcom sporo kłopotów. Lekarka próbuje interweniować u wójta oraz komendanta Zioło. Czy świeżo upieczona pani doktor poradzi sobie z bandą hycli? Czy zdobędzie sympatię mieszkańców? A może po jednym dniu - zniechęcona - wyjedzie?
Sylwia zyskuje wdzięczność mieszkańców Majaków za uratowanie psów przed hyclami. Nadal jednak czuje, że nie będzie łatwo pozyskać sprzymierzeńców. W dodatku bardzo tęskni za Marcinem. Po dwóch dniach spędzonych w Majakach lekarka decyduje się wrócić do Warszawy. Ale jedno wydarzenie sprawia, że dziewczyna decyduje się zostać w Majakach... Kto przekona Sylwię, by nie porzucała Majaków? Czy uda jej się zapomnieć o Marcinie? Grono wielbicieli wciąż się powiększa.
Auguścikowa pod byle pretekstem usiłuje ściągnąć Sylwię do leśniczówki. W tym samym czasie lekarka stara się zatrzymać Dalmatę w szpitalu. Chce także złożyć doniesienie o przestępstwie i w tym celu udaje się do prokuratury. Chodzi o bezprawne wyłapywanie psów we wsi. Wezwana do rzekomo chorej sarny Sylwia odwiedza Auguśćików. Matka leśniczego ma wobec lekarki pewne plany. Czy przechytrzy panią weterynarz?
Niespodziewanie w pokoju Sylwii pojawia się Andżela. Dziewczyna ma we wsi opinię przeklętej, ponieważ jej kolejni narzeczeni ginęli w wypadkach. Andżela jest w ciąży i szuka teraz swojego ostatniego narzeczonego, który do niedawna pracował w lecznicy doktora Fusa. Czy Sylwia pomoże dziewczynie odbudować w Majakach nadwątloną reputację?
Sylwia od początku jest obiektem westchnień Michała Auguścika, miejscowego leśniczego. Mężczyzna razem ze swoją matką knuje intrygę. Ogłaszają publicznie, że Sylwia jest jego narzeczoną. Gdy dziewczyna dowiaduje się o tym, robi Auguścikowi karczemną awanturę, tym samym rozwiewając wszelkie nadzieje leśniczego. Auguścik z żalu i wstydu postanawia się „trachnąć”... Czy uda się zapobiec tragedii?
Do lecznicy przyjeżdża Auguścikowa. Prosi Sylwię o zeznania w sprawie syna. Sylwia i Pula Hula jadą szczepić kury na fermę, a po drodze spotykają zielarkę - matkę celnika. Pula Hula opowiada Sylwii o jego bogactwach. Na podwórko lecznicy zajeżdża kabriolet z Marcinem i Evą Luną, znaną celebrytką, która założyła fundację ratującą konie, gdzie obecnie pracuje Marcin. Nie zastawszy Sylwii, jadą szukać jej na kurzej fermie. Kobiety poznają się. Co wyniknie z przypadkowego spotkania?
W Majakach jest głośno po wizycie Evy Luny. Sylwia jest rozczarowana wizytą Marcina. Pilnie wzywa ją felczerowa, która zamówiła Szczurołapa, aby ocalić swoje koty przed szczurami. Prosi lekarkę o opiekę nad ojcem podczas jej nieobecności. Eleonora oskarża Dorcię o obecność szczurów w obejściu. Sylwia ostrzega Dorcię przed Szczurołapem. Ma wyrzuty, że okłamała starego ojca felczerowej, podając się za jego córkę. Na plebanii rozmawia z księdzem, który przedstawia jej swojego skrzydlatego ulubieńca. Sylwia obiecuje pomoc w renowacji kościoła. Zbyszek w dalszym ciągu usiłuje zdobyć Sylwię. Prosi o pomoc Maneja. Co zaproponuje mu w zamian za ułatwienie uwiedzenia lekarki?
Bogusia jest smutna z powodu wypadku konia. Martwi się o dziadka, którego wciąż nie ma we wsi. Prosi Goraja, aby ten nie mówił Dalmacie, kto spowodował nieszczęście. Zioło chce, aby Goraj zeznawał. Viola i Sylwia poznają się. Woltyżerka opowiada o swojej cyrkowej przeszłości. Obca furgonetka umyślnie potrąca Goraja, który trafia do szpitala. Czy Goraj będzie zeznawał?
Mieszkańcy Majaków oskarżają wójta o prywatę i proszą doktora o interwencję. Viola, która zajmowała się do tej pory pokazami woltyżerki w cyrku, kłóci się z Dalmatą. Córka prosi ojca, aby ten zaprzestał wojny z sąsiadem Partyką. Manej proponuje byłej woltyżerce pracę w dyskotece. Tymczasem Partyka w ramach protestu przeciwko sprowadzeniu amerykańskich świń, przykuwa się do wieprza pod budynkiem gminy. Mieszkańcy protestują pod urzędem, nie chcą amerykańskiej farmy. Wójt stara się uspokoić wściekły tłum. Dzwoni do policjantki Zioło z prośbą o interwencję. Czy funkcjonariuszka stanie po stronie wójta?
Sylwia przygotowuje się do przyjazdu przyjaciółek z Warszawy. Jasiunia i doktor obawiają się, że lekarka planuje wrócić wraz z nimi do miasta. W końcu dziewczyny docierają do Majaków. W czasie zwiedzania wsi dochodzi do kolizji. Majka, chcąc uniknąć zderzenia z jadąca konno Bogusią, skręca gwałtowanie i trafia w bok samochodu Maneja. Kto naprawdę jest winny wypadku?
Manej przychodzi do Sylwii z chorym psem. Nie może dojść do siebie po wyjeździe Majki. Prosi Sylwię o numer telefonu przyjaciółki. Czy lekarka pomoże Manejowi? Auguścik przyjeżdża z narzeczoną do lecznicy. Obydwoje zapraszają domowników na wesele. Leśniczy kłóci się z Manejem o dąb. Oskar¿a go o œciêcie zabytkowego drzewa. Sylwia w leœniczówce dogląda ranną sarnę. Elwira prosi ją o pomoc w organizacji wesela. Przed leśniczówkę zajeżdża tirem Romek - brat Elwiry. Robotnicy pomagają w rozładunku alkoholu. Auguścik zaprasza pracowników na wesele, a Romek dopuszcza się małego przekrętu...
W lecznicy trwają przygotowania do jubileuszu doktora. Jasiunia nie może się doczekać przyjazdu siostrzeńca z seminarium, w prezencie przygotowuje dla niego ornat. Goraj ma chorą nogę. Czy wystartuje w maratonie? Do Sylwii przyjeżdża Auguścik. Prosi lekarkę, żeby pojechała do lasu obejrzeć padłego lisa, który mógł mieć wściekliznę. Sylwia, szukając padłego lisa, zakopuje się autem w lesie. Pomocy udziela jej zielarka. Ale to dopiero początek jej przygód...
Manej przywozi Sylwię do gospodarstwa swoich przyjaciół, których krowa zachorowała. Sęk w tym, że właścicielami zwierzęcia są nowożeńcy, którzy za chwilę muszą jechać do kościoła. Sylwia ratuje zwierzę. W tym czasie Doktor Fus przygotowuje się do wyjazdu do Australii, do córki i wnuka. Martwi to Jasiunię. Natomiast Doktora frasuje nadmierne zainteresowanie Marcina celebrytką, Evą Luną. Marcin posuwa się nawet do tego, że oddaje gościowi pokój Sylwii. Sylwia reaguje na obecność Evy Luny widoczną irytacją. W okolicy pojawiła się nowa postać - Bella Montero. Niegdyś podziwiana i uwielbiana diva estrady, dziś w niedalekich Widziadłach prowadzi przytulisko dla psów. Nie ma pieniędzy ani na karmę, ani na szczepienia dla swoich zwierząt, ale wierzy w cud.
Narastają napięcia miedzy Sylwią i Marcinem. Uczucia gasną też w innym domu w Majakach - żona Partyki czuje się zaniedbywana przez męża i grozi odejściem do matki. Partyka postanawia więc działać. Namawia doktor Kubus, by pozwoliła mu samodzielnie zrobić knurowi zastrzyk z hormonów na potencję. W rzeczywistości część dawki przeznacza dla siebie. Sylwia wezwana przez Bellę, trafia wreszcie do Widziadeł. Miedzy kobietami szybko rodzi się nić sympatii. Sylwia postanawia pomóc przytulisku. Dzięki Manejowi sprowadza karmę dla psów.
Nieporozumienia między Sylwią a Marcinem stają się coraz bardziej widoczne i bolesne. Marcin próbuje nawet szantażować Sylwię koniecznością ugody przed zbliżającym się przyjazdem jego matki i poczuciem odpowiedzialności za lecznicę, którą będą musieli się zająć pod nieobecność doktora. Marcin odwozi stryja do Warszawy, skąd doktor Fus ma lecieć Australii. W stolicy Marcin ma spotkać się też z Evą Luną i zabrać do Majaków swoją matkę - Trującą Słodycz. Tymczasem w Majakach wychodzi na jaw tajemnica domu Bondyrów. Komendant Zioło podejrzewa, że Bondyra pobiera emeryturę za nieżyjącego już od dwóch miesięcy ojca. Do potwierdzenia tej wersji angażuje Felczerową, która bierze na spytki Dorcię, córkę Bondyry. W domu Belli wreszcie pojawi się Leo...
Po upojnej nocy z Leo, Bella budzi się rozmarzona. Ale rodzą się pytania, bo jej milioner przyjechał w jednej parze spodni. Zbliża się wizyta matki Marcina – Trującej Słodyczy, która ma zamiar ocenić przyszłą synową. Sylwia czuje jednak, że urok Marcina już na nią nie działa. Komendant Zioło aresztuje Bondyrę, który pobierał emeryturę ojca jeszcze przez dwa miesiące po jego śmierci. Sylwia pomaga szczepić psy Belli. Daje też pieniądze na karmę dla zwierzaków. Leo zobowiązuje się, że zwróci dług.
Od rana w Majakach czuć wyraźne napięcie. Nastrój oczekiwania udziela się Pula-Huli, Jasiuni i tylko Sylwia nie czeka na to, co musi się wydarzyć. W domu Doktora Fusa zjawia się wreszcie matka Marcina, nazywana przez mieszkańców lecznicy Trującą Słodyczą. Cel wizyty jest oczywisty i nieskrywany. Trująca Słodycz chce poznać przyszłą synową i sprawdzić czy jej syn znowu nie spudłował.
Uczucie Marcina i Sylwii umiera. Tymczasem matka namawia młodego doktora, by rozważył propozycję przeniesienia się pod Poznań, gdzie razem z ojcem chce mu ufundować ekskluzywną klinikę weterynaryjną.
W Majakach każdy ma jakąś tajemnicę. Kris Roy ukrywa prawdziwy cel przyjazdu z myśliwymi do Eko - hoteliku Auguścików. Leo Szulc nie wyjawia rzeczywistych powodów powrotu do kraju. Występuje jako były milioner, który przybył do ukochanej, bo obiecał, że spotka się z nią, zanim nadejdzie koniec świata.
Myśliwi, upojeni adrenaliną i wódką, zastrzelili lochę, przy której były młode. - To rzeź, nie polowanie - wykrzyczy Sylwia. Kris będzie próbował wytłumaczyć jej, dlaczego bierze w tym udział, ale rozżalona Sylwia nie będzie chciała go słuchać. Leo sypie jak z rękawa nowymi pomysłami. Planuje wielki come back Belli Montero. Manej nie wie jeszcze, że Majka jest z nim w ciąży, ale wie, że ją kocha. Jagna i Majka wybierają się do Majaków. Doktor Fus zapowiedział swój powrót z Australii.
Leo wypełnia swój plan likwidacji przytuliska Belli. Psy odjeżdżają do Eurolandu. Pawełek, siostrzeniec Jasiuni, próbuje zakosztować po raz pierwszy w życiu miłości. Kandydatkę podsuwa Manej. Rezultat schadzki jest łatwy do przewidzenia, tym bardziej, że na straży moralności stanie Jasiunia. Sylwia i komendant Zioło demaskują przestępczą działalność Celnika, który trudni się przemytem. W misternie utkany plan ujawnienia występku zamieszane są koty Felczerowej i Bondyra. Do Majaków wraca doktor Fus, który w Australii przeżył śmierć kliniczną. Jest jakiś odmieniony...
Doktor Fus, spacerując z Sylwią, zaczyna swoją opowieść o śmierci klinicznej. Życiowe dysputy toczy z nim także ksiądz Błażejczyk. Padają ważne pytania: o dowód na istnienie Boga, o jakość życia, o jego smak, o lęk przed ostatecznym końcem. Z mądrości doktora korzysta też Pawełek, który kontynuuje swoje lekcje z przysposobienia do życia w związku z kobietą. Manej zatopiony w żałobie po Ryszardzie Wenclu - przyjacielu z wojska, postanawia wyprostować swoje życie. Rozprawia się ze swoim dawnym kompanem prokuratorem, nie odpuszcza Celnikowi. W Majakach po raz kolejny poruszenie wywołuje przyjazd Evy Luny. Leo wymyśla, żeby Bella Montero i Eva Luna zaśpiewały razem w Widziadłach.
W życiu Sylwii pojawia się nowe uczucie. Im więcej wie o Krisie Royu, tym bardziej czuje, że działa na nią urok znanego fotografa, który porzucił świat mody i zajął się demaskowaniem ludzkiej małości, podłości i samotności. Pula Hula spełnia swoje marzenie o harleyu. Pawełek po serii nieudanych lekcji życia seksualnego przeżyje kolejne upokorzenie, ale... Teresce spodoba się taki, jaki jest. Manej zrywa ze swoim dawnym życiem.
Bella przygotowuje się do koncertu - pojedynku z Evą Luną. Celebrytka jest pewna wygranej, Bella boi się, że nie podoła. Dopiero przejażdżka z Pulą Hulą na harleyu sprawi, że zdecyduje się wyjść na scenę. W Majakach pojawi się znowu Krzysztof Roy. Tym razem przyjeżdża, by odkupić od Auguścików auto swojego dziadka. To pretekst do kolejnego spotkania z Sylwią. Tymczasem Sylwia z Jagną i Krzysztofem pomagają Matwiejczukowi, który musi iść do szpitala. Zmusza Sylwię, by zaopiekowała jego kotem, pistoletem i obrazami. Dzieła sztuki to depozyt, który dostał od towarzysza Pliszki. Manej zrobi wszystko, żeby móc porozmawiać z ukochaną. W efekcie Majka zostanie porwana i dostarczona pod drzwi willi Maneja. Wreszcie na scenie w Widziadłach pojawiają się gwiazdy...
W Majakach czas na ostateczne rozstrzygnięcia i nieoczekiwane zwroty akcji. Do domu z więzienia wraca Kizior, wnuk Palimąki. Jego powrót mógłby przejść bez większego echa, ale okazało się, że część wyroku odsiedział z niejakim Leo Szulcem... Krzysztof pomaga Sylwii w sprawie pistoletu Goryla, gdy Komendant Zioło chce ją przesłuchać jako podejrzaną o nielegalne posiadanie broni. Majka jest w rozterce.
Sylwia, ku utrapieniu Doktora i Jasiuni wciąż waha się czy pozostać w lecznicy. Z jednej strony perspektywa trwałego związku z Krisem i tęsknota za wielkim miastem, z drugiej świadomość, że powoli zapuszcza korzenie w Majakach. Niepokój gospodarzy wzmaga się, gdy do lecznicy przyjeżdża Marcin, dawny chłopak Sylwii. Oficjalnie tylko po to, by zabrać resztę swoich rzeczy, ale wszyscy wiedzą, że będzie miał dla niej też inną propozycję. Czy Sylwia z niej skorzysta?
Sylwia jedzie do Warszawy, by odwiedzić w szpitalu onkologicznym Jagnę, która dochodzi do siebie po operacji. Przyjaciółka opowiada jej historię Moniki Marconi, byłej modelki, która umiera na raka mózgu. Marconi ma dziewięcioletniego synka, nie chce jednak zdradzić, kto jest jego ojcem. Związek Sylwii i Krisa nabiera rumieńców. Kris przedstawia ją rodzicom i zaprasza na wernisaż wystawy swoich zdjęć. Tym razem Roy opowiada o różnych przejawach agresji. Wernisaż kończy się skandalem - do sali wdzierają się kibole, których zdjęcia wiszą na ścianach. Demolują wystawę.
Doktor Fus i Jasiunia przeżywają w swoim związku drugą młodość. Ona próbuje przemeblować mu życie, on wolałby, żeby wszystko pozostało po staremu. Kiedy Jasiunia chce zmienić wystrój domu i poczuć się na dobre panią doktorową stary Fus ucieka.
Sylwia jest szczęśliwa. Kris przyjechał do Majaków i choć właśnie wyjeżdża protestować na Morze Barentsa, to przez chwilę mogą być razem. Łapią te chwile tak zachłannie, że Sylwia popełnia błąd w sztuce weterynaryjnej: nie rozpoznaje ciąży mnogiej u krowy Wiszniewskich.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…