Serial opowiada o czasie następującym po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Szeryf Rick Grimes (Andrew Lincoln) podróżuje wraz z rodziną i z garstką ocalałych, w bezustannym poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ciągła presja oraz codzienne zmagania się z zagrożeniem i śmiercią zbierają krwawe żniwo, popychając wielu ku otchłani najgłębszego ludzkiego okrucieństwa. W trakcie walki o przeżycie swojej rodziny, Rick odkrywa, że wszechogarniający strach ocalałych może być dużo bardziej niebezpieczny niż przemierzające świat zombie.
Odcinki 177 dodaj odcinek

AMC 10-11-01 (USA), FOX 10-11-06 (Polska)

Po wybudzeniu się ze śpiączki, Rick próbuje odszukać swoją rodzinę na sterroryzowanym przez żywe trupy świecie. Morgan i Duane, których napotyka na swojej drodze, uczą go niezbędnych do przetrwania reguł rządzących nową rzeczywistością.

2. Odwaga 1x2

7,2
Z winy Ricka grupa uciekinierów trafia w pułapkę żywych trupów. Wzajemne oskarżenia przeradzają się w agresję, a Rick musi przecież stawić czoła o wiele groźniejszym wrogom.
Rick (Andrew Lincoln) decyduje się wrócić do Atlanty, gdzie ma odzyskać torbę pełną broni i uratować życie pewnemu człowiekowi. Lori (Sarah Wayne Callies) i Shane (Jon Bernthal) muszą poradzić sobie z powrotem tego, o którym myśleli, że nie żyje.

4. Kumple 1x4

7,3
Sprawy idą niezgodnie z planem. Wyprawa Ricka do Atlanty staje pod znakiem zapytania. Sytuacja w obozie wyprowadza Jima z równowagi.
Po walce Rick prowadzi obozowiczów do Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób. Jim musi podjąć trudną decyzję, która jest sprawą życia i śmierci.

6. TS-19 1x6

7,2
Rick i jego towarzysze zostają wpuszczeni do Centrum przez dziwacznego lekarza. Okazuje się, że to jednak nie jest raj, którego się spodziewali.
Grupa przenosi się z Atlanty i zatrzymuje się na autostradzie pełnej opuszczonych samochodów. Poszukują paliwa i innych przydatnych rzeczy, napotykają na grupę "szwędaczy". Podczas ucieczki przed zagrożeniem w lesie ginie Sophia. Grupa organizuje poszukiwanie.

8. Masakra 2x2

7,1
Ruszając komuś na ratunek, Rick (Andrew Lincoln) odkrywa możliwie bezpieczną kryjówkę. Shane (Jon Bernthal) musi udać się z niebezpieczną misją w celu zdobycia bardzo potrzebnych zapasów medycznych.
Grupa desperacko oczekuje powrotu Shane’a. Shane (Jon Bernthal) znajduje się w pułapce w szkole otoczonej przez żywe trupy. Daryl (Norman Reedus) i Andrea (Laurie Holden) prowadzą poszukiwania kogoś w lesie.
Reszta grupy przybywa na posiadłość Hershela (Scott Wilson). Carl wybudza się ze snu po udanej operacji. Shane przemawia na pochówku Otisa (Pruitt Taylor Vince). Hershel zabrania posiadać broń na terenie swojej posesji. Oznajmia też, że pobyt grupy ogranicza się do czasu rekonwalescencji postrzelonego chłopca. Rick nie może brać udziału w poszukiwaniach po oddaniu znacznej ilości krwi synowi. Glenn i Maggie (Lauren Cohan) wyruszają razem do apteki, Lori w tajemnicy prosi Glenna o przywiezienie jej testu ciążowego. Grupa znajduje zombie w jednej ze studni, próbują go stamtąd wydostać.

11. Czupakabra 2x5

6,9
Kolejny dzień poszukiwań Sophii. Rick i Shane idą razem, wspominają szkolne czasy i dyskutują na temat sensowności dalszych poszukiwań. Daryl wyrusza sam na koniu, przemierzając las natrafia na węża, który płoszy konia. Daryl spada ze skarpy wbijając sobie strzałę w tułów. Nawiedzają go wizje zmarłego brata (Michael Rooker). Bohater znajduje lalkę zaginionej dziewczynki przy rzece. Hershel (Scott Wilson) przestrzega Maggie (Lauren Cohan), żeby się nie angażowała. Lori nie mówi o swojej ciąży nikomu, jednak Glenn wyczuwa jaki był wynik testu. Wracający z wyprawy Daryl zostaje postrzelony przez Andree. Glenn umawia się z Maggie na seks w stodole, jednak znajduje tam zupełnie coś innego.

12. Tajemnice 2x6

6,9
Glenn (Steven Yeun) – jedyny, który łamie bariery pomiędzy obiema grupami, wie zbyt wiele, żeby czuć się z tym dobrze. Daryl (Norman Reedus) wykazuje oznaki życia i w stanie delirium usiłuje wrócić na farmę żywy.
Skrywane sekrety wychodzą na jaw. Hershel nie chce uznać nowej, panującej wokół niego rzeczywistości. Andrea wychodzi ze swojej skorupy. Wszyscy są coraz bardziej świadomi tego, że „wszystko, prędzej czy później, staje się czyimś pokarmem”.

14. Nebraska 2x8

7,3
Rick i reszta starają się przywrócić porządek po tym, co się stało w wyniku straszliwego odkrycia. Hershel swoim dawnym zwyczajem znika, a Rick i Glenn muszą udać się jego śladem do miasta.
Zamknięci w pułapce Rick, Hershel i Glenn walczą o przetrwanie przeciwko nowym wrogom zarówno żywym, jak i umarłym. Shane dowiaduje się, że Lori jest w niebezpieczeństwie na drodze i wyrusza z misją, by ją uratować.
Rick i Shane jadą 18 mil od farmy Hershela, aby pozostawić Randalla w bezpiecznej odległości od ich miejsca pobytu. W trakcie wyprawy rozmawiają o ich relacjach z Lori i Carlem. Rick daje jasno do zrozumienia, że jest to jego rodzina. Rozmowa zamienia się bójkę, która może zakończyć się czyjąś śmiercią, na dodatek zostają zaatakowani przez grupę zombie. Na farmie Lori próbuje odwieść Beth od chęci samobójstwa.
Rick (Andrew Lincoln) wspiera Shane’a (Jon Bernthal) w ważnym postanowieniu co sprawia, że Dale (Jeffrey DeMunn) martwi się, iż grupa straci swoje ludzkie oblicze. Działania Carla (Chandler Riggs) mają niezamierzone konsekwencje dla grupy.
Grupa dowiaduje się, że ktoś niebezpieczny może się kręcić w pobliżu farmy. Gdy nadchodzi noc Rick (Andrew Lincoln), Shane (Jon Bernthal), Daryl (Norman Reedus) i Glenn (Steven Yeun) przeczesują las w celu opanowania sytuacji i dla bezpieczeństwa grupy.
Rick i Carl wracają z lasu, by się przekonać, że farma znajduje się w niebezpieczeństwie. W wyniku chaosu grupa ulega rozdzieleniu. Gdy sprawy wyglądają źle, przywództwo Ricka zostaje zakwestionowane.

20. Podwaliny 3x1

7,3
Ciąża Lori staje się coraz bardziej zaawansowana, a na świecie jest coraz bardziej niebezpiecznie. Rick odkrywa potencjalnie bezpieczną przystań, jednak w pierwszej kolejności mężczyzna musi zabezpieczyć teren, nakłaniając swoją grupę do pracy u kresu wytrzymałości.

21. Choroba 3x2

7,3
Po przeżyciu kolejnych traumatycznych wydarzeń, życie ocalałych balansuje na krawędzi. Sprawy komplikuje jeszcze bardziej fakt, że grupa musi stawić czoła potencjalnemu zagrożeniu, związanemu z nowym otoczeniem.
Po tym jak są świadkami wypadku, Andrea (Laurie Holden) i Michonne (Danai Gurira) zostają przedstawione nowej społeczności ocalałych. W miarę jak narastają konflikty z ich nowymi znajomymi, należy podjąć decyzję co dalej.
Grupa zostaje odcięta, a ich życie wisi na włosku. W Woodbury, Merle (Michael Rooker) ma prośbę do Gubernatora (David Morrissey).
Rick (Andrew Lincoln) zmaga się po kolejnej stracie. Michonne (Danai Gurira) nadal ma podejrzenia w stosunku do Gubernatora (David Morrissey) po tym, jak ten urządza zakręconą imprezę dla mieszkańców Woodbury.

25. Ścigani 3x6

7,1
W miarę jak Andrea (Laurie Holden) zbliża się do Gubernatora (David Morrissey), Michonne (Danai Gurira) podejmuje decyzję dotyczącą Woodbury. Glenn (Steven Yeun) i Maggie (Lauren Cohan) idą pobiegać. Rick (Andrew Lincoln) przechodzi ciężkie chwile.
Gubernator (David Morrissey) domaga się informacji. Do więzienia przybywa nowy gość, zmuszając do czegoś Ricka (Andrew Lincoln).
Andrei udaje się sprostać zadaniu, gdy ludzie z Woodbury rzuceni zostają na nieznany teren. W więzieniu powstaje nowe zagrożenie.
Rick próbuje ratować członka swojej grupy. Woodbury jest w rozsypce po niedawnym ataku. Nowi goście budzą obawy w więzieniu.

29. Dom 3x10

7,1
Podczas gdy grupa dyskutuje nad kierunkiem kolejnych działań, Rick wyrusza po zaginionego przyjaciela. Daryl i Merle kwestionują jego decyzję. Gubernator przywraca porządek w Woodbury i snuje plany ukarania odpowiedzialnych za rozruchy.
Gdy bezpieczeństwo grupy jest zagrożone, Rick (Andrew Lincoln) i reszta muszą dokonać wyboru. W Woodbury, znajdującym się pod nadzorem policyjnym, Andrea (Laurie Holden) coraz bardziej się niepokoi.
Więcej informacji

Proszę czekać…