Pamięć absolutna 2012/I

Total Recall
Film

Niedaleka przyszłość. Douglas Quaid odkrywa, że stał się tajnym szpiegiem, który pracuje dla mocarstwa chcącego dominować w świecie.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Colin Farrell
jako Doug Quaid / Hauser
Kate Beckinsale
jako Lori Quaid
Jessica Biel
jako Melina
Bryan Cranston
jako Cohaagen
Bokeem Woodbine
jako Harry
Bill Nighy
jako Matthias
John Cho
jako McClane
Will Yun Lee
jako Marek
Milton Barnes
jako Członek ruchu oporu
James McGowan
jako Żołnierz
Natalie Lisinska
jako Pielęgniarka
Michael Therriault
jako Pracownik banku

Megaprodukcja Lena Wisemana, współtwórcy takich hitów, jak Godzilla, Dzień niepodległości i Faceci w czerni. W niedalekiej przyszłości pewien pracownik fabryki odkrywa, że w istocie jest tajnym szpiegiem pracującym dla jednego z mocarstw walczących o światową dominację. Cały problem polega na tym, że nie wie, kim jest jego pracodawca. Nowe wcielenie klasyki kina z Colinem Farrellem w roli głównej. opis dystrybutora

Gatunek
Sci-Fi, Thriller, Akcja, Przygodowy
Słowa kluczowe
terroryzm, bunt, inwazja, przyszłość zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2012-08-31 (kino), 2012-08-02 (świat), 2013-01-16 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Original Film
Rekall Productions
Total Recall
Kraj produkcji
USA, Kanada
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
118 min/ wer. reż.: 130 minut
Budżet
125 000 000 USD
Michał Kubalski krytyk

Najmniej w tym filmie starej „Pamięci absolutnej”. Trudno dostrzec, po co powstał ten obraz, a raczej: po co sięgał po tytuł i zestaw skojarzeń dickowsko-schwarzeneggerowych. przeczytaj recenzję

Maciej Przybyszewski użytkownik
  • 6

Rozrywka czy rozmyślania? przeczytaj recenzję

Komentarze do filmu 28
Rrouge 6

stworzony czysto w celach rozrywkowych, dobra gra aktorska, genialna i śliczna Kate oraz Jessica no i efekty specjalne są też naprawdę dobre.

karojuu 7

Ostatni zwrot akcji to już było za wiele jak dla mnie; film ogólnie dobry, głównie dzięki scenariuszowi i niezłej kreacji świata

Khaosth 7

Ciut zbyt szybko gna do przodu, Quaid trochę za dobrze sobie radzi, a zdjęcia za często mają flary. Ciekawe jakby się oglądało film nie znając oryginału…

ferhin2 7

Dobry. - Nie będę sie tu rozwodził nad porównaniem z poprzednią wersją, bo film jest po prostu całkowicie inny.
Dobrze zrobiony od strony wizualnej, dobry scenariusz z oparciem o opowiadanie.
Sam Colin wypadł całkiem pozytywnie, Biel też nieźle, czego już nie można powiedzieć o Kate Beckinsale, która zagrała 'prymitywnie'.
Gdyby nie spora dawka absurdów (szczególnie moment gdy para wyskakuje z pojazdu, który średnice całej Ziemi pokonuje w 17 minut, więc prędkość ruchu musiała by być spora) oraz wyrabianie się na ostatnią chwilę z ucieczkami co jest utrapieniem amerykańskich produkcji było by 8/10.
A tak obniżam na 7.

Chaotic 6

Jest niezły, tylko że w niczym nie przewyższa Pamięci absolutnej z 1990. Stary film miał to czego nie ma nowszy, klimat i fajną muzykę, można też dodać Arnolda jeśli się go lubi. Filmowcy chyba nie do końca rozumieją idei rimejkowania, co tu ulepszać, poprawiać jeśli oryginalny film jest dobry ? Wiem że chodzi o pieniądze, to pytanie retoryczne. Podsumowując, to niezły film z hollywoodzkim bad boyem który jednak nie posiada takiej charyzmy jaką miał Schwarzenegger. Sam film szybko zapomniałem i nie zamierzam do niego wracać. W tym przypadku stare dużo bardziej przewyższa nowsze.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
310 pkt.
2
jacks
214 pkt.
4
Redox
70 pkt.
5
Kristo
50 pkt.
6
Czejen71
50 pkt.
7
ferhin2
44 pkt.
8
Spinnaker
40 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…