Blondynka

6,6
6,2
Śmiała interpretacja losów słynnego symbolu seksu - Marilyn Monroe. Film przedstawia fikcyjny portret modelki, aktorki i wokalistki w latach 50. i 60., nakreślony ze współczesnej perspektywy świata celebrytów.
Obsada dodaj obsadę
Reżyseria Ocena
Andrew Dominik
9,0
Samantha Miller
(asystent)
Aaron C. Fitzgerald
(asystent)
Scott Robertson
(asystent)
Spencer Taylor
(asystent)
John Alexander Stern
(asystent) (dodatkowy)
Scenariusz Ocena
Andrew Dominik
9,0
Joyce Carol Oates
(powieść)
Kristin Bree Calabrese
(nadzorca ciągłości scenariusza)
Jessica Jordan
(nadzorca ciągłości scenariusza) (dodatkowy)
Producenci Ocena
Dede Gardner
producent
Brad Pitt
producent
8,3
Scott Robertson
producent
Jeremy Kleiner
producent
Tracey Landon
producent
Christina Oh
producent wykonawczy
Tracey Landon
kierownik produkcji
Michael Morgan
kierownik produkcji
Madeleine Centrella
kierownik produkcji (asystent)
Chelsea Bayles
kierownik produkcji (asystent)
Conrad T. Curtis
kierownik produkcji (asystent)
Brianna Erkman
kierownik produkcji (asystent)
Heather Fortin
kierownik produkcji (asystent)
Analyssa Marquez
kierownik produkcji (asystent)
Camille Marquez
kierownik produkcji (asystent)
Jack Gunnar Peterson
kierownik produkcji (asystent)
Steven Preston
kierownik produkcji (asystent)
Christopher Rosenblum
kierownik produkcji (asystent)
Ben Thorn
kierownik produkcji (asystent)
Dominic Vedder
kierownik produkcji (asystent)
Jameson Everett
kierownik produkcji (asystent)
David Scharf
nadzorca postprodukcji
Emily Matthews
nadzorca postprodukcji
Liv Roush
nadzorca produkcji
Charlotte Rapak
koordynator produkcji
Joanne Ramos
koordynator produkcji (asystent)
Aktorzy Ocena
Ana de Armas
Norma Jeane
7,6
Lily Fisher
Młoda Norma Jeane
Julianne Nicholson
Gladys
Tygh Runyan
Ojciec Normy Jeane
10
Michael Drayer
Will Bonnie, zastępca szeryfa
Sara Paxton
Pani Flynn
Ryan Vincent
Wujek Clive
Vanessa Lemonides
Śpiewający Marilyn (głos)
Patrick Brennan
Joe, fotograf na sesji zdjęciowej
6,0
Rob Brownstein
Nauczyciel aktorstwa
Evan Williams
Eddy Robinson Jr.
Xavier Samuel
Cass Chaplin
6,3
Dan Butler
I.E. Shinn
David Warshofsky
Pan Z
7,0
Rebecca Wisocky
Yvet
8,0
Sonny Valicenti
Kierownik obsady
George Sanders
George Sanders (zdjęcia archiwalne)
Ethan Cohn
Asystent reżysera
6,0
Mike Ostroski
Scenarzysta
Skip Pipo
Dr Bender
Kiva Jump
Pielęgniarka oddziałowa w Norwalk
Toby Huss
Whitey
Claudia Smith
Dee-Dee
Mary-Pat Green
Tracey
Eric Matheny
Joseph Cotten
Allan Havey
Dr Greenson
Ron West
Dr Spindel, lekarz aborcyjny
Spencer Taylor
Asystent reżysera
Bobby Cannavale
Były sportowiec
6,9
Rob Nagle
Prezenter radiowy
Tereza Rizzardi
Matka byłego sportowca
Lucy DeVito
Siostrzenica byłego sportowca
Scoot McNairy
Richard Sherman / Tommy Ewell
Ravil Isyanov
Billy Wilder
Adrien Brody
Dramaturg
7,8
Flynn Platt
Aktor
Tim Ransom
Rudy
Tony Curtis
Tony Curtis (zdjęcia archiwalne)
Catherine Dent
Jean
Michael Masini
Josephine / Tony Curtis
Ned Bellamy
Dr Fell
7,0
Christopher Kriesa
Joe E. Brown
Haley Webb
Brooke
Andrew Thacher
Jiggs
Dominic Leeder
Królik Bugs
Tatum Shank
Dick Tracy
Caspar Phillipson
Prezydent
5,0
Scott Wilder
Mężczyzna z chloroformem
Sal Landi
Mężczyzna z chloroformem
Chris Lemmon
Daphne / Jack Lemmon
Seth Meriwether
Posłaniec na Fifth Helena Drive
Julian Rebolledo
Spiker kroniki filmowej / Spiker zwiastuna
Darrin M. Schlie
Asystent operatora kamery
Denna Thomsen
Choreograf
Jamie Donovan
Asystent Choreografa
Mia McGovern Zaini
Młoda Norma Jeane (głos)
Parker Harris
Tancerz
Ryan Kanfer
Tancerz
Scott Hislop
Tancerz
Parker Blakely
Tancerz
Chris Moss
Tancerz
Chris Cangero
Tancerz
Brandon Beltran
Tancerz
Patrick Ellis
Tancerz
Luke Kamppila
Tancerz
Matthew Alexander
Tancerz
Richard Biglia
Tancerz
Arne Gjelten
Tancerz
Jake Brandorff
Tancerz
Bryan Anthony
Tancerz
Russell Ridgeway
Tancerz
Colleen Foy
Pat (niewymieniony w czołówce)
Judy Kain
Surowa kobieta (niewymieniony w czołówce)
Raul Roy Berrios Jr.
Policjant w Los Angeles (niewymieniony w czołówce)
Jake Ellenz
Miłośnik filmu (niewymieniony w czołówce)
Michael I. Goode
Członek tłumu w Nowym Jorku (niewymieniony w czołówce)
Daniel Holm
Gość na premierze (niewymieniony w czołówce)
Sean T. James
Kamerzysta ekipy filmowej (niewymieniony w czołówce)
Alexander Kanellakos
Reporter wiadomości (niewymieniony w czołówce)
Shane Schoeppner
Fan Monroe (niewymieniony w czołówce)
Blaze Robert Stow
Fotograf (niewymieniony w czołówce)
Chris Sundlee
Aktor na premierze (niewymieniony w czołówce)
Steve Bannos
Lekarz z Brentwood (niewymieniony w czołówce)
Emil Beheshti
Lekarz z Brentwood (niewymieniony w czołówce)
Tyler Bruhn
Studentka aktorstwa w Nowym Jorku (niewymieniony w czołówce)
Tim Cannon
Żołnierz II wojny światowej (niewymieniony w czołówce)
Jutt DaRe
Fotograf (niewymieniony w czołówce)
Danielle Jane Darling
Aktorka w Los Angeles (niewymieniony w czołówce)
Garret Dillahunt
Szef (niewymieniony w czołówce)
6,0
Isabel Dresden
Pielęgniarka doktora Fella (niewymieniony w czołówce)
Deana Molle'
Wścibska sąsiadka (niewymieniony w czołówce)
Spencer Garrett
Alfons prezydenta (niewymieniony w czołówce)
Dieterich Gray
Asystent fotografa (niewymieniony w czołówce)
Jeff Jocoy
Fotograf (niewymieniony w czołówce)
Brian Konowal
Sikający mężczyzna (niewymieniony w czołówce)
Danielle Lima
Modelka w stroju kąpielowym (niewymieniony w czołówce)
Linda Michaels
Krzycząca pacjentka w szpitalu psychiatrycznym (niewymieniony w czołówce)
Warren Paul
Reżyser (niewymieniony w czołówce)
Alessandro Pedrazzi
Mężczyzna w tłumie (niewymieniony w czołówce)
Eden Riegel
Esther (niewymieniony w czołówce)
6,0
Lidia Sabljic
Słodka Sue (niewymieniony w czołówce)
Jerry Hauck
Mężczyzna w smokingu (niewymieniony w czołówce)
Jeremy Shouldis
Mężczyzna w smokingu (niewymieniony w czołówce)
Bomber Hurley Smith
Harry James (niewymieniony w czołówce)
Marshall Watson
Reporter (niewymieniony w czołówce)
Zdjęcia Ocena
Chayse Irvin
Jason Selsor
(główna pomoc techniczna)
Adam Baker
(główna pomoc techniczna) (asystent)
Rebecca Walton
(główna pomoc techniczna) (asystent)
Frankie Canales
(pomoc techniczna)
Nick Papanickolas
(pomoc techniczna)
Kompozytorzy Ocena
Nick Cave
7,5
Warren Ellis
Kostiumy Ocena
Jennifer Johnson
Brian Bachman
Galen Beers
Anita Louise Brown
Audrey Elliot
Melanie Ghisays
Sophia Hastings
Raquel L. Jaffe
Luke Langsdale
Marina Marit
7,0
Jen Martin
Christy Mele
Felicia Molinari
Muto-Little
Danielle Raveh
Sarah Wachel
Alyson Wegner
Betsy Glick
(nadzorca kostiumów)
Linda Huse
(nadzorca garderoby)
Brian Meeker
(produkcja kostiumów) (asystent)
Mearygrace Gato
(produkcja kostiumów) (asystent)
Petra Larsen
(asystent)
Sara Jane Slotnick
(asystent)
Montaż Ocena
Adam Robinson
John Diesso
John Paul Horstmann
(dodatkowy)
Jennifer Lame
(dodatkowy)
Andrea Norby
(dodatkowy)
Fred Brown II
(asystent)
Brett Roberts
(asystent)
Eric O. Schusterman
(asystent)
Zach Wiegmann
(asystent)
Muzyka Ocena
Ben Foster
dyrygent
Grace Davidson
wokalista
Michael Dore
wokalista
Joanna Goldsmith-Eteson
wokalista
Charakteryzacja Ocena
Tina Roesler Kerwin
nadzorca charakteryzacji
Elena Arroy
główny charakteryzator
Gary Archer
efekty specjalne makijażu
Tina Roesler Kerwin
charakteryzator osobisty: Ana de Armas
Liz Briseno
charakteryzator
Monica Caldera
charakteryzator
Kristin Durante
charakteryzator
Desiree Falcon
charakteryzator
Nichole Hawkyard
charakteryzator
Claudia Humburg
charakteryzator
Amy Lederman
charakteryzator
Cassie Lyons
charakteryzator
Tracy Manzo
charakteryzator
Cheri Minns
charakteryzator
Rosanna Montes
charakteryzator
Benjamin Robin
charakteryzator
Annie Tagge
charakteryzator
Lizbeth Williamson
charakteryzator
Tifanie White
charakteryzator (dodatkowy)
Jaime Leigh McIntosh
nadzorca stylizacji
Lynnae Duley
główny stylista
Robert Pickens
perukarz
Ahou Mofid
fryzjer
Meghan Heaney
fryzjer (dodatkowy)
Sapphire
fryzjer (dodatkowy)
Dana Vargas
fryzjer (dodatkowy)
Alyson Granaderos
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
Scenografia Ocena
Florencia Martin
scenograf
Peter Andrus
dyrektor artystyczny
Erin Fite
dekorator wnętrz
Masako Masuda
projektant wnętrz
8,0
Vanessa Riegel
projektant graficzny
Joseph Feld
projektant graficzny
Tina Charad
projektant graficzny
Joshua Bramer
główny rekwizytor
Raphael Di Febo
główny rekwizytor (asystent)
Michael Cutler
rekwizytor
Chad R. Davis
rekwizytor
Don Elliott
rekwizytor
Erik Soderstrom
rekwizytor
Brittany Ruiz
rekwizytor (asystent)
Ron Seigel
rekwizytor (asystent)
Colin Dennis
główny architekt
Jefferson Murff
główny konstruktor dekoracji
Anthony Syracuse
koordynator konstrukcji
Randy Syracuse
koordynator konstrukcji
Andrew P. Flores
malarz
James Crain
stolarz
Dźwięk Ocena
Josh Heilbronner
nadzorujący montaż dialogów
Jon Flores
montaż efektów dźwiękowych
Leslie Bloome
imitator dźwięku
Shaun Brennan
imitator dźwięku
Daniel Ward
montaż imitacji
Connor Nagy
mikser imitacji
Ryan Collison
mikser imitacji
Josh Heilbronner
montaż postsynchronu
Chris Navarro
mikser postsynchronu
Eva Rismanforoush
dźwięk
Lisa Pinero
mikser
Jahn Sood
montaż muzyki
Justin Moshkevich
mikser muzyki
Ben Greaves
mikrofoniarz
Efekty specjalne Ocena
Jeremy Hays
nadzorca efektów specjalnych
8,0
Jonathan Kombrinck
koordynator efektów specjalnych
Pozostała Ekipa Ocena
Victoria Thomas
dobór obsady
Leigh Jonte
dobór obsady (asystent)
Kristan Berona
dodatkowy dobór obsady
Bonnie Grisan
dodatkowy dobór obsady
Charlie Skinner
dokumentacja scenograficzna
Dave Conway
menedżer obiektów zdjęciowych
Greer Bishop
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
Christina Conway
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
Rachel Nelson
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
Tracy Keehn-Dashnaw
koordynator kaskaderów
Shauna Duggins
koordynator kaskaderów
Kimberly Shannon Murphy
kaskader dublujący: Julianne Nicholson
Monette Moio
kaskader dublujący: Ana de Armas
Adam Hart
kaskader
6,0
Sierra Hawkins
kaskader
Callie Croughwell
kaskader
David J. Duran
kierowca precyzyjny
Casey Adams
kierowca kaskader
Jimmy Badstibner
dubler
Julia Blackwell
koordynator efektów wizualnych
Grace McDonald
koordynator efektów wizualnych
Jon Campfens
nadzorca efektów wizualnych
Jindrich Cervenka
nadzorca efektów wizualnych
Jason Melcher
nadzorca efektów wizualnych
Phillip Moses
nadzorca efektów wizualnych
Beau Parsons
nadzorca efektów wizualnych
Luca Saviotti
nadzorca efektów wizualnych
Raoul Bolognini
producent efektów wizualnych
Virginia Cefaly
producent efektów wizualnych
Peter Denomme
producent efektów wizualnych
Lukas Keclik
producent efektów wizualnych
Richard Ivan Mann
producent efektów wizualnych
Christine McDermott
producent efektów wizualnych
Anya Vinnik
producent efektów wizualnych
Kemal Ally
montaż efektów wizualnych
Joey Santana
montaż efektów wizualnych
Brandon Rogers
grafik komputerowy
David Alexander
grafik komputerowy
Andrew Degryse
efekty wizualne
Robyn Ducharme
efekty wizualne
Jason Melcher
efekty wizualne
Leah Sargent
efekty wizualne
Chris Wells
efekty wizualne
Luca D'Annibale
zecer
Basile Durieux
zecer
Amanda Hollingworth
zecer
Mattia Marchegiano
zecer
Marta Miceli
zecer
Oriana Pioli Quero
zecer
Maria Francesca Sputore
zecer
Mike Suta
zecer
Sara Tomarchio
zecer
Gaia Tradico
zecer
Kristian Lagrange
animator
Dana Morris
operator steadicam
Dana Morris
operator kamery
Nathan Stern
operator kamery (dodatkowy)
Farisai Kambarami
operator kamery (asystent)
Sean Kisch
operator kamery (asystent) (dodatkowy)
Aaron Gambel
mistrz oświetlenia
Jimmy Ward
mistrz oświetlenia
Jacqueline Stahl
mistrz oświetlenia (dodatkowy)
Cody Jacobs
oświetlenie
John R. Manocchia
oświetlenie
Noah Cruz
oświetlenie (technik)
Jordan Holtane
oświetlenie (technik)
Tony Jou
oświetlenie (technik)
Jonas Schmidt
oświetlenie (technik)
Marty Ulbrich
elektryk
Matt Kennedy
fotosista
Denna Thomsen
choreograf
Jamie Donovan
choreograf (asystent)
Colin DeMartini
sekretariat produkcji
Amy Smolev
księgowy produkcji
Beverly Lee
księgowy
Madison Romero
księgowy
Kyle Drummer
księgowy (asystent)
Jessica Drake
konsultant
Sam Bailey
kierowca precyzyjny (niewymieniony w czołówce)
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…