Anonimus 7.0

Rozgrywający się w politycznej, elżbietańskiej Angliii, Anonimus podejmuje temat od lat zaprzątający umysły zarówno naukowców jak i najznamienitszych twórców. Kto tak naprawdę stworzył dzieła przypisywane Williamowi Szekspirowi? Film Anonimus przedstawia jedną z możliwych odpowiedzi, skupiając się na czasach, kiedy to skandaliczne intrygi polityczne, zakazane romanse na królewskim dworze oraz knowania chciwej szlachty żądnej władzy były tematem dramatów prezentowanych w jednym z najbardziej nieoczekiwanych miejsc: na londyńskich deskach teatralnych.

Zgłoś naruszenie Trailer #1

Komentarze 3

simonperch 2012-08-02 3

przerost formy nad treścią

Beznickowy 2012-04-30 5

Przydałaby się ciekawsza historia – Scenografia, kostiumy, kreacje aktorskie, zdjęcia… wręcz idealne. Jednak całość wypada dosyć średnio. Scenariuszowi zabrakło dramaturgii, choć zawierał liczne intrygi, które niestety zostały potraktowane dosyć pobieżnie. Najciężej przetrwać pierwsze 45 minut filmu, kiedy to narracja jest prowadzona strasznie chaotycznie, że aż nie wiadomo w pewnym momencie, kto jest kim. Widać, że Roland Emmerich chyba po raz pierwszy użył w swoich filmach scen retrospekcyjnych, bo nie umiał ich w sensowny sposób włączyć do głównego wątku. Mimo to, czym bliżej końca, tym film staje się ciekawszy.

5/10

ferhin2 Beznickowy 2012-07-21 8

Jako, że gatunek nie jest moim ulubionym długo zabierałem się do obejrzenia Anonimusa.
I zgadzam się początek dość zagmatwany, pierwsze 20 minut poświęciłem na intensywne rozpoznanie postaci.
Jak już w końcu było wiadomo kto jest kim (gdzieś w połowie filmu) opowieść okazała się interesująca. Sposób przedstawienia i ogólna całość na duży plus.
Jako że Ravenowi dałem 6, a Anonimus był sporo lepszy, to należy się 8/10.

Następne