Podróż na Tajemniczą Wyspę 2012

Journey 2: The Mysterious Island

Sean Anderson (Josh Hutcherson) odebrał zakodowany sygnał od swojego zaginionego dziadka Alexandera (Michael Caine), który poszukiwał miejsca opisanego przez Juliusza Verne'a w powieści "Tajemnicza wyspa". Okazuje się, że znalazł tę nieznaną wyspę. Sean postanawia odnaleźć dziadka. W podróży towarzyszyć mu będzie ojczym Hank (zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 7 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 43 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Dwayne Johnson
jako Hank
Michael Caine
jako Alexander
Josh Hutcherson
jako Sean
Luis Guzmán
jako Gabato
Vanessa Hudgens
jako Kailani
Kristin Davis
jako Liz
Anna Colwell
jako Jessica
Stephen Caudill
jako Policjant
Branscombe Richmond
jako Przewodnik
Walter Bankson
jako Hokeista
Piotr Bajtlik
jako Sean

Fabuła

Sean Anderson (Josh Hutcherson) odebrał zakodowany sygnał od swojego zaginionego dziadka Alexandera (Michael Caine), który poszukiwał miejsca opisanego przez Juliusza Verne'a w powieści "Tajemnicza wyspa". Okazuje się, że znalazł tę nieznaną wyspę. Sean postanawia odnaleźć dziadka. W podróży towarzyszyć mu będzie ojczym Hank (Dwayne Johnson), którego niezbyt darzy uwielbieniem, oraz nierozgarnięty przewodnik Gabato (Luis Guzmán) ze swoją śliczną córką Kailani (Vanessa Hudgens). Wyspa skrywa mnóstwo tajemnic i zagrożeń. Beznickowy

Gatunek
Przygodowy, Sci-Fi, Familijny, Akcja, Komedia
Słowa kluczowe
helikopter, naukowiec, relacja ojciec-córka, relacja dziadek-wnuk zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2012-02-17 (kino), 2012-01-26 (świat), 2012-06-15 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Contrafilm
New Line Cinema
Walden Media
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Podróż na Tajemniczą Wyspę 3D (Polska)
Untitled Journey to the Center of the Earth Sequel (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
94 minut
Budżet
79 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 9 wiadomości

Recenzje

Gdy prostota wypiera myślenie. 4
  • 2017-02-03
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

"Tajemnicza wyspa" była jedną z najsłynniejszych powieści Juliusza Verne’a, a jej ekranizacje rozpoczęto już w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Od tego czasu powstało kilkanaście filmowych wersji, mniej lub bardziej wiernych oryginałowi. Już na początku należy przestrzec, że Podróż na Tajemniczą Wyspę to jedynie wariacja na temat i tak naprawdę jest to spore podciągnięcie pod chodliwy tytuł.

Fabuła skupia się na nastolatku pragnącym odnaleźć legendarną "Tajemniczą wyspę" i uwięzionego na niej dziadka. Pomaga mu w tym ojczym wierzący, że dzięki temu zaskarbi sobie akceptację przybranego syna. O dziwo, wyspa naprawdę istnieje, ale dotarcie na nią wplątuje ich w całą masę kłopotów niedorzeczności, które jakimś cudem udaje im się pokonać.

Prosta, łatwa i lekka historia przeznaczona dla młodszych nastolatków sprawia, że film jest mało realistyczny. Pogłębiają to jeszcze efekty specjalne, które wzbudzają salwy śmiechu i zapytanie jak można było wymyślić coś takiego. Widać tu ewidentnie brak doświadczenia reżysera, który zmaga się ze swoim dziełem, które trzeba pozlepiać w jakąś całość.

Niewątpliwą gwiazdą jest tu oczywiście Dwayne Johnson, który przyćmiewa pozostałych aktorów muskulaturą i śnieżnobiałym uśmiechem. U jego boku nie mogło zabraknąć płci pięknej w osobie skąpo ubranej Vanessy Hudgens. W całym tym zamieszaniu należy jeszcze wspomnieć starającego się rozśmieszyć widza Luisa Guzmána i będącego tłem dla pozostałych (choć gra główna rolę) Josha Hutchersona.

Sumując wracamy więc do scenariusza, przez który pozostałe elementy filmu nie mogły przynieść nic innego jak rozczarowanie. Niesmak pogłębia również fakt, że wszystko to rozgrywa się pod szyldem znakomitej powieści, z którą nie ma nic wspólnego.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 9 powiązanych

Komentarze 6

Asmodeusz 2016-12-15 4

typowa papka dla amerykańskich nastolatków, zero klimatu i całkowita masakra twórczości Verna

Khaosth 2013-06-13 5

jaki płaski dubbing!

ferhin2 2012-05-25 3

Katastrofa – jakieś nieporozumienie. bardziej realistyczne były nawet Czarodziejki z księżyca. sztuczne na 100%. taki film dla bardzo młodej młodzieży.

3/10 za zdjęcia.

decepticon ferhin2 2012-06-21 3

Zgadza się, do połowy ujdzie i nawet 7/10 za Vanesse i Rocka plus zdjęcia ale potem to tragedia.

edit; ostatecznie: 3/10

modelka ferhin2 2012-07-27 6

Moze i dla mlodziezy, efekty przesadzone, oglada sie jak bajke. Vanessa dla mnie porazka, tyle ze ladna, reszta ktorow takze marnie. Oj slabiutko. A zapowiadalo sie ciekawie.

i_darek1x 2012-03-05 4

Dostateczny ! – Vanessa Hudgens jest ok ! A co do filmu to przeciętniak !

Współtworzą