[Rec] 3: Geneza 2012

[REC]³ Génesis

Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a wraz z Sierocińcem zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory. Na fabułę Rec 3: Geneza składają się przerażające wydarzenia, mające miejsce z dala od kamienicy, w… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Leticia Dolera
jako Clara
Diego Martín
jako Koldo
Àlex Monner
jako Adrián, kuzyn
Emilio Mencheta
jako Wujek Pepe Víctor
David Ramírez
jako Canon
Miguel Ángel González
jako John Esponja
Xavier Ruano
jako Ksiądz
Jose De La Cruz
jako Dziadek Matías
Antonio Barroso
jako Pequeñin
Toni Sans
jako Jumanji

Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a wraz z Sierocińcem zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory. Na fabułę Rec 3: Geneza składają się przerażające wydarzenia, mające miejsce z dala od kamienicy, w której epidemia zabójczego wirusa przemieniła niewinnych mieszkańców w krwiożercze bestie. Sprytny zabieg scenarzystów Rec i Rec 2 pozwoli widzom, spragnionym wyjaśnień co do źródeł zagrożenia, pójść śladami ukrytymi w fabule dotychczasowych części, ku rozwiązaniu zagadki rozprzestrzeniającego się zła. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Horror
Słowa kluczowe
krew, wirus, śmierć, infekcja zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2012-04-20 (kino), 2012-03-30 (świat), 2012-09-20 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Filmax
Canal+ España
Ono zobacz więcej
Kraj produkcji
Hiszpania
Inne tytuły
REC 3 Genesis (alternatywna pisownia)
[REC] Genesis (tytuł niezdefiniowany)
[REC] 3: Genesis (alternatywna pisownia)
Rec 3 (Polska) (tytuł roboczy)
[REC]³ Geneza (Polska) (alternatywna pisownia)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
80 minut
Budżet
6 400 000 USD
Wiadomości 4
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Asmodeusz użytkownik
  • 6

Póki śmierć nas nie rozłączy. przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Reżyser o muzyce: Pieśni miłości i śmierci — Za pomocą muzyki w filmie [REC] 3 chciałem oddać hołd wielkim twórcom współczesnego hiszpańskiego rocka. Nowożeńcy i goście weselni prowadzeni przez niekwestionowanego króla rocka Loquillo będą bawić się i szaleć przy kompozycjach takich twórców jak M-Clanu, Coque Malla, czy Tino Casala – prawdziwych, pełnokrwistych rockmanów z Hiszpanii. Paco Plaza zobacz więcej

Komentarze do filmu 10
JakubWyklety 6

W kwestii niezamierzonej głupoty w części 2 zabrnęli tak daleko, że w 3 dobrnęli do głupoty w pełni świadomej. I na zdrowie im wyszło z tą samoświadomością.

mortas80

po co to? – a komu to potrzebne

irwitsnajper

Najgorszy z wszystkich części! – O ile w 1 i 2 cz Rec-a film trzymał w napięciu i fajnie się go oglądało,o tyle w 3 części miejscami to komedia-horrorek! Dla mnie wielkie rozczarowanie po tak dobrych jedynce i dwójce! 3/10

scooter47 6

Szału nie ma !!! – Rozczarowałem się mocno. Zwiastun i początek filmu bardzo dobry, zwłaszcza w sali a im dalej tym już gorzej. Szkoda, bo film miał potencjał oby następna część dorównała dwóm poprzednim. Daję naciągane 6

micamic

Prequel czy paralel ? – Podtytuł "Genesis" sugerował, że film będzie próbą wyjaśnienia skąd wzięła się zaraza przemieniająca ludzi we wściekłe zombie, ale najwyraźniej jest to zmyłka, ponieważ jest to raczej odwołanie do księgi rodzaju, którą recytuje księżulo przez mikrofon w końcowej scenie. Poza tym twórcy porzucili wcześniejszą konwencję filmu nagrywanego z ręcznej kamery i teraz już nie widzimy akcji z perspektywy osoby pierwszej, lecz tradycyjnie, tak jak w innych filmach. Odnosi się też wrażenie, że scenarzyści nie potrafili się zdecydować, czy pójść bardziej w kierunku Żywych trupów, czy Martwicy Mózgu, bo oryginalności tej części brak zupełnie, jest tylko balansowanie pomiędzy konwencjami. Nie wiadomo też, czy zombizm to jakaś okultystyczna klątwa czy zwykła infekcja, którą załapał wujek po ugryzieniu przez psa.
No i żaden to prequel, jak zapowiadano, ponieważ w tle widać sceny z telewizji przedstawiające wydarzenia z kamienicy, w której akcja rozgrywała się w części pierwszej.

ferhin2 micamic 6

Paco chyba chciał nakręcić inny film ale poszedł sławą Rec-a :)
Zupełnie inny film niż wcześniejsze 2 części. Taki comedy gore.
Sam nie wiem czy pozytywnie czy negatywnie. Sporo w filmie nonsensów i to chyba przeważa szalę na NIE.
6/10.

Quagmire micamic 7

SPOILER

Doszło do tego co widoczne jest już w Recu 2. Plazę ciągnie w kierunku horroru komediowego a Balaguero w kierunku klimatów znanych z jedynki, dlatego gdy wytwórnia wyszła z propozycją dwóch sequeli to pewnie z radością się podzielili. Przyszłoroczny "Rec: Apocalypse" powinien rozgrywać się już w bardziej znajomych serii klimatach bo reżyserem jest Balaguero.

Sam film jest daleki od poziomu poprzednich dwóch części ale nadal solidny. Jednak jego wadą jest to, że w przeciwieństwie do jedynki kompletnie nie angażuje widza, oglądałem go wczoraj a pisząc to za cholerę nie mogę sobie przypomnieć jak zginął Pan Gąbka. Nie wiem czy to moja wina czy filmu. Największym atutem jest przeurocza Panna Młoda, szkoda, że tak krótko używa piły mechanicznej.

Naciągane 7/10 bo w sumie dobrze się bawiłem na tym filmie, szkoda, że humor opierał się na nonsensach i pastiszu telenowel a nie na krwawych, obrzydliwych gagach. Zastanawiam się czy film jednak nie sprawdziłby się lepiej zachowując pełną powagę.

micamic micamic

Jak zginął Pan Gąbka ?
Będę strzelał – zombie przegryzły mu gardło ?

A poważnie – zapowiadany Rec: Apocalypse sugeruje, że twórcy idą na ilość (w sensie im więcej zombie tym lepiej) zamiast skupić się na kameralnej, gęstej atmosferze jedynki. Dostali większy budżet i postanowili zaszaleć w plenerach.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
ferhin2
313 pkt.
2
Asmodeusz
167 pkt.
3
Spinnaker
100 pkt.
5
jacks
35 pkt.
6
Beznickowy
12 pkt.
7
Hsi_Nao
9 pkt.
8
Czejen71
8 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…