Dlaczego ja? 2010-

Dla widzów, którzy poszukują opowieści z życia wziętych; historii, które zdarzają się zwykłym ludziom, Polsat przygotował serial paradokumentalny pod znaczącym tytułem Dlaczego ja?. Pytanie to zadają sobie ludzie dotknięci przez los, który wymusił na nich podjęcie trudnych decyzji wobec siebie lub swoich bliskich i w jakimś… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy

Odcinki zobacz wszystkie 917 odcinki

Obsada Zobacz pełną obsadę

Julia Jaroszewska
jako Marlena Pawłowska

Fabuła

Dla widzów, którzy poszukują opowieści z życia wziętych; historii, które zdarzają się zwykłym ludziom, Polsat przygotował serial paradokumentalny pod znaczącym tytułem Dlaczego ja?. Pytanie to zadają sobie ludzie dotknięci przez los, który wymusił na nich podjęcie trudnych decyzji wobec siebie lub swoich bliskich i w jakimś sensie wyrzucił ich poza nawias normalnego społeczeństwa. Każdy z odcinków serialu poświęcony jest odrębnej historii i ma innego bohatera. Wśród nich znajdują się m.in.: ojciec, którego syn okazuje się gejem, 16-latek, któremu rodzi się dziecko, para białych rodziców, którzy wychowują czarnoskóre dziecko, wdowa, która w spadku po mężu otrzymuje nieślubną córkę. We wszystkich tych fabularyzowanych opowieściach obserwujemy postawy jednostek i ich otoczenia w trudnych sytuacjach. Widzimy jak często na zachowania ludzi wpływa presja lokalnych społeczności i zastanawiamy się, „co ja zrobiłbym na miejscu tego człowieka, jak ja bym postąpił w podobnej sytuacji?". Dlaczego ja? to uniwersalne historie, które już się komuś przydarzyły, i które mogą przydarzyć się każdemu z nas. opis dystrybutora

Gatunek
Paradokument

Szczegóły

Premiera
2010-03-15 (kino)
Kraj produkcji
Polska
Czas trwania
odc.: 44 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 8

free_dom 1

Najgorszy szit Polsatu. Jak można to regularnie oglądać?! Najlepszy moment tego czegoś to napisy końcowe.

Chemas 1

Aż dziw, że to coś ma ocenę 3,6

ZSGifMan Chemas 1

@Chemas
Trafił się pewnie jakiś "fantasta" i przypieprzył jakąś dziesiątkę w podnieceniu, a potem albo zapomniał skasować, albo właśnie odwrotnie i zostaw ją z premedytacją ;)
Aż strach zaglądać w "Trudne sprawy" lub do "Szkoły"… :P

YanYool99 1

Jedno z najmniej strawnych tego typu dzieł. Nie mam pojęcia jak można wymyślić kilkaset odcinków tego czegoś.

FatShopen 1

Zbliża się koniec naszej cywilizacji. – Zbliża się koniec naszej cywilizacji, jeżeli w tv znajdują swoje miejsce tego typu produkcje. Infantylność przez duże I. Historie banalne, że aż się wyć chce. Sposób podania tychże: łopatą do łba. Poziom hm.. aktorski: kompletne dno.

Quagmire FatShopen 1

Natknąłem się na to ostatnio w TV, moim zdaniem to najlepsza komedia jaką Polacy stworzyli w ostatnim dziesięcioleciu. Nawet sędzia Anna Maria Wesołowska nie daje człowiekowi tyle niezamierzonej…wesołości. Tak więc 1/10 panie reżyserze Khamidow!

FatShopen FatShopen 1

Niezamierzona wesołość to dla mnie te produkcje:
http://fdb.pl/film/130161-2012-koniec-swiata
http://fdb.pl/film/171468-avh-alien-vs-hunter
Polecam w ponure deszczowe wieczory przy piwku ze znajomymi (piwko raczej obowiązkowe, pozwala dostrzec głębię tych arcydzieł :D)

Piotrek

[2/10] Można się uśmiać – Widziałem kilka odcinków, kiedy komp mi się spalił. Wtedy nie miałem nic do roboty i wolny czas marnowałem na oglądaniu TV. Wpadłem na to przez przypadek. Gra aktorska poniżej zera. Nie wiem skąd ich wzięli. A scenariusze do kolejnych odcinków to chyba jakaś niewyżyta osoba pisała (odcinek, gdzie brat zakochuje się w przyrodniej siostrze to już klasyk :D).

Serial jest tak głupi, że aż śmieszny. Za to 2/10. Nie polecam.

Współtworzą