Ujrzałem diabła 2010

Akmareul boatda

Agent specjalny policji tropi seryjnego mordercę, który zabił jego ciężarną narzeczoną. Pragnienie zemsty stało się celem jego życia. Nie myśli o środkach i sposobach jej osiągnięcia - zaciera się granica między dobrem i złem, leje się krew, a z każdą minutą myśliwy sam może stać się ofiarą...

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 67 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Byung-hun Lee
jako Kim Soo-hyeon
Min-sik Choi
jako Jang Keyong-cheol
Gook-hwan Jeon
jako Jang, dowódca oddziału
Ho-jin Jeon
jako Oh, dowódca oddziału
San-Ha Oh
jako Joo-yeon
Yoon-seo Kim
jako Se-yeon
Myeong-su Choi
jako Tae-joo
In-seo Kim
jako Se-jeong
Deok-jae Jo
jako Detektyw Kang
Cheol-woo Han
jako Detektyw Park
Myeong-yeon Jo
jako Detektyw
Tae-goo Eom
jako Detektyw

Fabuła

Agent specjalny policji tropi seryjnego mordercę, który zabił jego ciężarną narzeczoną. Pragnienie zemsty stało się celem jego życia. Nie myśli o środkach i sposobach jej osiągnięcia - zaciera się granica między dobrem i złem, leje się krew, a z każdą minutą myśliwy sam może stać się ofiarą... tompawel

Gatunek
Akcja, Thriller, Film-Noir
Słowa kluczowe
krew, zemsta, morderstwo, sadyzm zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2010-08-11 (świat)
Kraj produkcji
Korea Południowa
Inne tytuły
Ak-ma-leul Bo-ass-da (alternatywna pisownia)
I Saw the Devil (tytuł międzynarodowy)
악마를 보았다 (Korea Południowa) (tytuł oryginalny)
Czas trwania
141 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 5

TheMarley 2017-11-24 8

Bardzo dobry film o zemście w klimacie noir. Działania młodego policjanta policjanta dyktowane żalem i nienawiścią do mordercy ukochanej aż wylewają się z ekranu, mimo stoicznego spokoju głównego bohatera. Dobrze zrealizowane kino akcji z azjatyckim zacięciem (nie ma latających ninja itp). Warto obejrzeć.

karojuu 2013-10-12 5

Dobry horror pod względem gry aktorskiej, ale scenariusz niestety ma wiele niedociągnięć. Ciekawie przedstawione relacje między "zamkniętymi" ludźmi.

Chal 2011-01-08 6

Czy aż tak dobry? – Zachwyty moim zdaniem nieco przesadzone. Kino zemsty, owszem, mocne, ale żeby porywające? Nie powiedziałbym.
Po głowie kołacze mi się pytanie czy człowiek początkowo normalny, taki jak główny bohater, nawet pod wpływem drastycznych wydarzeń, mógł się zamienić w kogoś aż tak bezwzględnego? Mógłby aż do tego stopnia zaprzeczyć swojej dotychczasowej naturze?
W tym momencie granica pomiędzy nim a ściganym mordercą zostaje całkowicie zatarta, a czy jest to wiarygodne psychologicznie, nie wiem, bo ani nie jestem wykształcony w odpowiednim kierunku, ani się w podobnej sytuacji, odpukać, nie znalazłem. Tym niemniej, ja osobiście, przekonany do takiej całkowitej przemiany nie jestem.

Wadą filmu jest poniekąd jego długość, zwłaszcza w środku niektóre sceny dosyć się dłużą, osłabiając zainteresowanie seansem.
Aktorsko muszę wyróżnić Min-sik Choia w roli Keyong-cheol Janga (musiałem wkleić, za cholerę bym tego nie zapamiętał…) – był znakomity i świetnie pokazał brak jakiejkolwiek moralności bohatera.

Poza wspomnianymi dłużyznami obraz raczej trzyma w napięciu, chociaż jeśli idzie o końcówkę, zastanawiające jest, że policja w tak łatwy sposób pozwoliła bohaterowi porwać mordercę.

Niezły.
6/10

micamic Chal 2011-12-31 8

Nie jest to film wiarygodny psychologicznie nawet jeśli się weźmie poprawkę na różnice kulturowe (koreańczycy to dziwny naród). Twórcom chodziło raczej o wymiar alegoryczny, główny morderca raz przemawia swoim głosem a raz jakby przez niego przemawia diabeł. A więc ta cała historia to jakby zakład z diabłem. Bohater zaprzedał swoją duszę aby osiągnąć zemstę. Ale jak zemścić się na kimś kto nie czuje bólu ani strachu ?
Dobry film, dość oryginalny scenariusz, chociaż na pewno nie dla każdego.
Nagromadzenie przesadnej brutalności, przemocy i krwi odbiera trochę urok temu filmowi i zaciera nieco jego sens. Po wydłużonych przesadnie scenach tortur widz zastanawia się czy twórcom chodziło bardziej o pokazanie przemocy czy nie zapomnieli czasem o przesłaniu, które całkiem wyraźnie nakreślili na początku.
Film dla fanów kina koreańskiego, odpornych na krwawe brutality.
I nie zabierajcie dziewczyny na seans bo raczej wam tego nie wybaczy.

i_darek1x 2010-12-05 7

Dobry ! – Dobrze zrobiony film ! Trzyma widza w napięciu od początku aż do końca !A po za tym jest dosyć brutalny !
Ogólnie warty obejrzenia !Polecam !

Współtworzą