Bernie 2011

Film oparty na prawdziwej historii, w małym teksańskim miasteczku przedsiębiorca pogrzebowy Berhardt "Bernie" Tiede (Jack Black) zaczyna spotykać się z 81-letnią wdową Marjorie Nugent (Shirley MacLaine). Gdy ją zabija, dokłada wszelkich starań by wyglądało, że ona nadal żyje.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Jack Black
jako Berhardt "Bernie" Tiede
Shirley MacLaine
jako Marjorie Nugent
Matthew McConaughey
jako Danny Buck Davidson
Rip Torn
jako
Rick Dial
jako Don Leggett
Richard Robichaux
jako Lloyd Hornbuckler

Film oparty na prawdziwej historii, w małym teksańskim miasteczku przedsiębiorca pogrzebowy Berhardt "Bernie" Tiede (Jack Black) zaczyna spotykać się z 81-letnią wdową Marjorie Nugent (Shirley MacLaine). Gdy ją zabija, dokłada wszelkich starań by wyglądało, że ona nadal żyje. ferhin2

Gatunek
Komedia, Kryminał, Dramat
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2011-06-16 (świat)
Wytwórnia
Castle Rock Entertainment
Collins House Productions
Deep Freeze Production zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
99 minut
Budżet
6 000 000 USD
Wiadomości 2
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 3
matt2 4

4/10 – dostateczny – Czasem bardzo smieszny. Głównie dośc prawdziwy. Klmat społeczności z texasu pięknie oddany. Format paradokumentu pasował idealnie. Większośc osób w filmie to prawdziwi mieszkańcy miasteczka w którym działa się akcja. Generalnie komedia którą polecam zamiast oglądania np. Głupi i głupszy

Konitz

Wow! – Co za historia!
Niezwykle trafnie przedstawiony problem dobra i zła. Świat nie jest czarno-biały i okazuje się, że wszystkie odcienie pomiędzy czernią i bielą sprawiają ludziom mnóstwo kłopotu… Rewelacyjny film!
Mimo szczerej antypatii dla Blacka jako aktora, w tym obrazie pokazuje, że można go traktować poważnie…

Quagmire 7

7/10 – Z cyklu "nigdy nie myślałeś, że to napiszesz": Matthew McConaughey jest tutaj naprawdę świetny! W połączeniu z trzymanym na wodzy Blackiem i dobrze obsadzoną MacLaine mamy trio które ciągnie cały film do przodu.

Chwilę czasu zajmuje przyzwyczajenie się do paradokumentalnej narracji ale prowadzi ona do ciekawej analizy reakcji tłumu. Sam film stara się podobnie manipulować widzem, morderca to miły facet przy którym Benton Fraser z "Na południe" to chuligan z Bronxu, ścigający go stróż prawa to wiejski głupek a ofiara to niesamowicie irytująca starsza pani którą wielokrotnie widujemy na klatkach naszych budynków. Czy możemy wybaczyć 4 śmiertelne strzały w plecy, czy dobroć może prowadzić do bezkarności? Ciekawe pytania ubrane w formę czarnej komedii o południowych rejonach USA.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
ferhin2
32 pkt.
2
jacks
10 pkt.
5
Anonimowy
3 pkt.
6
kaskader
3 pkt.
7
Redox
1 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Proszę czekać…