Wyścig z czasem 2011

In Time

W świecie, w którym czas jest reglamentowany, zastąpił pieniądze i stał się wymienialną walutą możesz albo żyć wiecznie lub codziennie wykazywać się pomysłowością i inwencją, by zdobyć kolejne godziny życia. Mężczyzna zostaje fałszywie oskarżony o morderstwo i próbuje obalić skorumpowany system, walcząc o przeżycie w świecie, w… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 4 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 38 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Amanda Seyfried
jako Sylvia Weis
Justin Timberlake
jako Will Salas
Cillian Murphy
jako Raymond Leon
Alex Pettyfer
jako Fortis
Vincent Kartheiser
jako Philippe Weis
Olivia Wilde
jako Rachel Salas
Matt Bomer
jako Henry Hamilton
Johnny Galecki
jako Borel
Collins Pennie
jako Jaeger, strażnik czasu
Toby Hemingway
jako Kors, strażnik czasu
Brendan Miller
jako Kolber
Yaya DaCosta
jako Greta

Fabuła

W świecie, w którym czas jest reglamentowany, zastąpił pieniądze i stał się wymienialną walutą możesz albo żyć wiecznie lub codziennie wykazywać się pomysłowością i inwencją, by zdobyć kolejne godziny życia. Mężczyzna zostaje fałszywie oskarżony o morderstwo i próbuje obalić skorumpowany system, walcząc o przeżycie w świecie, w którym liczy się każda sekunda. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Sci-Fi, Thriller
Słowa kluczowe
gang, samobójstwo, przyszłość, wyścig z czasem zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2011-12-02 (kino), 2011-10-27 (świat), 2012-04-04 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Wytwórnia
Regency Enterprises
New Regency Pictures
Strike Entertainment
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
I'm.mortal (USA) (tytuł roboczy)
Untitled Justin Timberlake/Amanda Seyfried Thriller (USA) (tytuł roboczy)
Now (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
109 minut
Budżet
40 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 6 wiadomości

Recenzje

Czas to pieniędz tym razem wzięto na serio. 7
  • 2011-12-20
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Co byś zrobił gdybyś miał przed sobą całą wieczność? Oczywiście jeśli jesteś w stanie za nią zapłacić.

W odległej przyszłości ludzie, w końcu odkryli jak stać się nieśmiertelnymi, co zmieniło dotychczasowy porządek świata. Od tej chwili czas stał się obowiązująca walutą, a każdy kto skończy 25 lat nie zmienia się mimo upływających lat. Wszystko ma jednak swoją cenę, a ci którzy nie zdołają przedłużyć swojego czasu umierają. Will Salas otrzymuje lata zmęczonego życiem bogacza, ale zamiast żyć wygodnie i nie martwić się o przyszłość postanawia ukarać bogatych.

Sama koncepcja filmu jest całkiem oryginalna i ciekawa, choć przedstawia nieco brutalniejszą wersję istniejącego dziś społeczeństwa. Bogaci choć minęły wieki nadal żerują na biednych, ale teraz mogą to robić w nieskończoność. Zwykłym ludziom pozostają tylko ochłapy, o które muszą walczyć każdego dnia.

Szkoda, że w filmie nie wyjaśniono jak ludzie zyskali nieśmiertelność, dlaczego zaprzestano podboju kosmosu i czemu nikt wcześniej nie próbował się zbuntować. Oczywiście takich pytań ciśnie się na usta więcej i choć na niektóre, powinniśmy poznać odpowiedzi to nic takiego nie otrzymamy. Jest to błędem i sprowadza Wyścig z czasem do roli kolejnego schematycznego średniaka ubarwionego nieco fantastyką.

Wynikało by z tego, że zamiast sporej ilości informacji dostaniemy tu mnóstwo akcji i efektów specjalnych, które nie pozwolą nam myśleć o czymś innym. Nic bardziej mylnego. Niestety producenci w tej kwestii się nie popisali i wprowadzili jedynie niezbędne minimum. Film staje się przez to mało przekonywujący i nijaki.

Justin Timberlake może i pasował do roli biednego robotnika, ale zupełnie zawalił całą resztę. Niestety wybór jego osoby do roli pierwszoplanowej okazał się błędem, co w połączeniu z Amandą Seyfried i resztą pałętającej się obsady dało nędzny obraz amerykańskiego aktorstwa.

Wyścig z czasem miał naprawdę spory potecjał, z którego wykorzystano zaledwie niewielki procent. Nie jest on może najlepszym filmem tego roku, ale zdecydowanie (mimo zalewu produkcji Sci-fi), pozostaje w pamięci. Andrew Niccol stworzył świat, który jest na tyle oryginalny, że przykuwa uwagę, choć losy głównego bohatera pozostawiają sporo do życzenia.

2 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Amanda Seyfried, Olivia Wilde (II), Justin Timberlake oraz Vincent Kartheiser spotkali się już wcześniej na planie filmu Alpha Dog. zobacz więcej

Pressbook

Wybór obsady — Wydawałoby się, że wybór obsady filmu, którego bohaterowie nie mają więcej niż 25 lat to proste zadanie, ale to tylko pozory. Nie zapominajmy, że wśród postaci są też starsi, którzy tylko wyglądają młodo. Aktorzy musieli umieć zagrać 30 czy 50latka, a w tym nie pomoże ani charakteryzacja, ani efekty specjalna. To po prostu kwestia dobrej gry aktorskiej. „W tym... zobacz więcej

Komentarze 40

BuziakL 2019-03-04 6

Taki sobie lajtowy filmik na wieczór, nie przynudza, aczkolwiek nic szczególnego w nim nie ma (dla mnie).

simonperch 2014-02-27 3

Takie tam.

Mrozikos667 2012-11-11 6

Walka biednych z bogatymi nigdy nie była tak atrakcyjna… do czasu, gdy włączają się fabularne schematy. Ale i tak ogląda się dobrze. Przyjemnie kameralny.

jacks 2012-10-29 6

6/10 – małe rozczarowanie – Przy tym filmie postawiłbym na inną obsadę. Pasowała mi tu jedynie Amanda Seyfried. Całość dość mocno się dłużyła oraz było sporo nielogiczności w zachowaniu bohaterów. Myślę, że mogło być o wiele lepiej.

Kali999 2012-03-21 5

Zmarnowany potencjał – Nie będę się wyróżniał od reszty opinii. Ciekawy pomysł, który nie został wykorzystany. Tak jakby film był robiony na czas. Film miejscami nudny, a scena wypadku samochodowego mnie powaliła. Za coś takiego gość od efektów specjalnych powinien dostać zakaz wykonywania zawodu.

Współtworzą