Człowiek na krawędzi 2012

Man on a Ledge

Jest wczesny poranek w samym sercu Nowego Jorku. W położonym na 21 piętrze oknie luksusowego hotelu pojawia się mężczyzna. Wszystko wskazuje na to, że zamierza popełnić samobójstwo. Gdy na miejscu zjawia się policja, mężczyzna oświadcza, że będzie rozmawiał tylko z wybraną negocjatorką. Tymczasem w położonym po sąsiedzku… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Sam Worthington
jako Nick Cassidy
Elizabeth Banks
jako Lydia Anderson
Jamie Bell
jako Joey Cassidy
Anthony Mackie
jako Mike Ackerman
Edward Burns
jako Jack Dougherty
Titus Welliver
jako Dante Marcus
Genesis Rodriguez
jako Angie
Kyra Sedgwick
jako Suzie Morales
Ed Harris
jako David Englander
Mandy Gonzalez
jako Kierowniczka
William Sadler
jako Valet
Barbara Marineau
jako Krzycząca kobieta

Jest wczesny poranek w samym sercu Nowego Jorku. W położonym na 21 piętrze oknie luksusowego hotelu pojawia się mężczyzna. Wszystko wskazuje na to, że zamierza popełnić samobójstwo. Gdy na miejscu zjawia się policja, mężczyzna oświadcza, że będzie rozmawiał tylko z wybraną negocjatorką. Tymczasem w położonym po sąsiedzku budynku Nowojorskiej Giełdy Diamentów niezauważona przez nikogo dwójka włamywaczy zmierza po bezcenny diament. Kim jest mężczyzna szykujący się do skoku? Czy łączy go coś z włamywaczami? Dlaczego kilku wysoko postawionych policjantów wpada w panikę po odkryciu tożsamości samobójcy? Wkrótce okaże się, że wszyscy łącznie ze zgromadzonymi na ulicy gapiami są częścią misternego planu. A kto pociąga za sznurki? Człowiek na krawędzi. opis dystrybutora

Gatunek
Kryminał, Thriller, Akcja
Słowa kluczowe
zemsta, policja, pogrzeb, palenie papierosa zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2012-01-27 (kino), 2012-01-12 (świat), 2012-06-20 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Di Bonaventura Pictures
Summit Entertainment
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
102 minut
Budżet
42 000 000 USD
Wiadomości 2
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Amy Adams była brana pod uwagę do roli Lydii. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Projekt na krawędzi: Przekraczanie granic — Twórcy od razu wiedzieli, że nic tak nie doda filmowi klimatu, jak kręcenie na prawdziwej krawędzi nowojorskiego budynku. „Wydaje mi się, że niewiele ekip produkcyjnych zdecydowałoby się na zdjęcia na wysokości kilkudziesięciu metrów”, mówi Lorenzo di Bonaventura. „Stwierdziliśmy, że to jedyna dobra opcja, zarówno wizualnie, aby nadać całości wrażenia... zobacz więcej

Komentarze do filmu 14
pajki_filmaniak 9

film w pełni mi się podobał od początku do końca polecam

Chemas 8

Dawno nie widziałem tak dobrego kina akcji, o tak dobrym scenariuszu. Niektórzy marudzą, że końcówka przewidywalna, nie zgodzę się z tym do końca. Ja w każdym razie polecam.

PoppinTom 6

Jestem prostym facetem, jeśli chodzi o zemstę na zimno to 6,5 ale niestety muszę się zgodzić z Cassidy’m, że Angie "to" arcydzieło. Prosty bez wartkiej akcji.

wazka16 6

Brat i jego dziewczyna są wkurzający. Zamiast brać się do roboty to organizują"przytulanki".Ed (strasznie się posunął) ma lepsze role.Na + ojciec-lokaj na end.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czejen71
200 pkt.
2
nathalie
140 pkt.
3
ferhin2
102 pkt.
4
Spinnaker
100 pkt.
5
Redox
52 pkt.
6
jacks
49 pkt.
7
zAwI
42 pkt.
8
Czechu
32 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…