The Woman 2011/I

W zaciszu wzorowej amerykańskiej rodziny rozgrywa się szaleństwo terroru i horror jaki trudno sobie wyobrazić. Ojciec, głowa rodziny znajduje w lesie dziwną kobietę, która została prawdopodobnie wychowana przez wilki i nie zna nawet ludzkiej mowy. Postanawia ją uwięzić w celu uczłowieczenia. Lecz jego prawdziwe motywy są… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,
Pollyanna McIntosh
jako Kobieta
Angela Bettis
jako Belle Cleek
Carlee Baker
jako Genevieve Raton
Sean Bridgers
jako Chris Cleek
Lauren Ashley Carter
jako Peggy Cleek
Zack Rand
jako Brian Cleek
Chris Krzykowski
jako Roger
Tommy Nelson
jako Walter
Frank Olsen
jako Will Campbell
Marcia Bennett
jako Deana
Shyla Molhusen
jako Darlin' Cleek

W zaciszu wzorowej amerykańskiej rodziny rozgrywa się szaleństwo terroru i horror jaki trudno sobie wyobrazić. Ojciec, głowa rodziny znajduje w lesie dziwną kobietę, która została prawdopodobnie wychowana przez wilki i nie zna nawet ludzkiej mowy. Postanawia ją uwięzić w celu uczłowieczenia. Lecz jego prawdziwe motywy są zupełnie inne. Niespodziewane zwroty akcji ukazują głęboko skrywaną prawdę o patologii jaka rozgrywała się od lat. micamic

Gatunek
Horror, Kryminał, Dramat
Słowa kluczowe
homoseksualizm, pełna frontalna nagość kobiety
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2011-01-23 (świat)
Wytwórnia
Modernciné
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
101 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 5
micamic 8

Oryginalny horror – Horror jest często niedocenianym gatunkiem, który odkrywa i diagnozuje mroczną stronę ludzkiej natury. Czasem twórcy osiągają ten efekt poprzez ukazanie widzowi pewnych treści i obrazów po to aby widza zaskoczyła jego własna reakcja. Osiągnięcie pewnego rodzaju katharsis jest głównym celem literatury i filmów grozy, tak twierdzi S. King i zgadzam się z mistrzem.
Tego roku ukazało się wiele nietypowych horrorów a także mnóstwo typowych ale bardzo dobrych, co świadczy o ciekawej ewolucji jaką przeżywa ten gatunek oraz o fakcie że jego "mainstream" trzyma się mocno.
Film "The Woman" zalicza się do pierwszej grupy. Jest to jeden z dziwniejszych filmów jakie widziałem w tym roku. Potrafi zaskoczyć a jednocześnie skłania do refleksji. Początkowa sielanka ukazyjąca amerykańskiego "golden boya" zanurzonego po uszy w amerykańskim małomiasteczkowym stylu życia wcale nie zapowiada szaleństwa jakie rozegra się w drugiej połowie filmu. Patologia i terror jaki kryje się pod pozorami spokojnego życia idealnie ułożonej rodziny ukazują się stopniowo, nie są do końca dopowiedzianie a przez to robią szczególne wrażenie.
Nie podobały mi się tylko dość słabe i przesadzone efekty gore pod koniec – za dużo sztucznej krwi i równie sztucznych flaków. Obeszłoby się bez tego.
Nie mogłem się oprzeć podczas oglądanie pewnemu skojarzeniu: amerykanie, jako naród postępują dokładnie tak jak antybohater tego filmu, zniewalają dzikie narody (wg ich norm) a następnie siłą próbują im wprowadzić swoją wizje demokracji. Może trochę zbyt daleko posunięty wniosek… a może nie ?

Rrouge 6

makabryczne zakończenie i bardzo dobry soundtrack, trudno powiedzieć kto jest tutaj gorszy, kanibalka, czy rodzinka?

natezet Rrouge 8

@Rrouge Kobieta nie była kanibalką.

Justyna007 7

[7/10] Dobry – Bardziej obrzydliwy niż straszny. Akcja wolna ale dość ciekawa i wciągająca.

i_darek1x 3

Kiepski! – Rodzinka a la" radio co ma ryja !"i " tv trwam"… a tak po za tym film bez sensu….

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

ferhin2
41 punktów
micamic
20 punktów
tadeusz70
5 punktów
jacks
4 punkty
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…