Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Olivier Megaton | ||
Javier Clave
(asystent)
|
||
Pascal Salafa
(asystent)
|
||
Stephanie 'Tuty' Correa
(asystent)
|
||
Thomine de Pins
(asystent)
|
||
Gabriel Levy
(asystent)
|
||
Julie Grumbach
(asystent)
|
||
Fernando Stein
(asystent)
|
||
Sandie Louit
(asystent)
|
||
Justine Selz
(asystent)
|
||
Sandra Mayerstein
(asystent)
|
||
Matt Corrado
(asystent) (Chicago)
|
||
Carrie Bush
(asystent) (Chicago)
|
||
Meredith Nunnikhoven
(asystent) (Chicago)
|
||
John Michael Sudol
(asystent) (Nowy Orlean)
|
||
Michael Chochol
(asystent) (Nowy Orlean)
|
||
Mike De La Vina
(asystent) (Nowy Orlean)
|
||
Mark C. Stevens
(asystent) (Nowy Orlean)
|
||
Santiago Limón
(asystent) (Meksyk)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Luc Besson |
7,5
|
|
Robert Mark Kamen |
7,5
|
|
Producenci | Ocena | |
Luc Besson
producent
|
7,5
|
|
Pierre-Ange Le Pogam
producent
|
||
Gareth Upton
współproducent
|
||
Mariano Carranco
kierownik produkcji
|
||
Alex Corven
kierownik produkcji
|
||
Alejandra Santana
kierownik produkcji
|
||
Clément Sentilhes
kierownik produkcji
|
||
Héctor Villegas
kierownik produkcji
|
||
Henri Deneubourg
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Matthieu Bled
nadzorca postprodukcji
|
||
Olivier Glaas
producent wykonawczy
|
||
Sandrine Molto
producent wykonawczy
|
||
Ariel Zeitoun
producent wykonawczy
|
8,0
|
|
Aktorzy | Ocena | |
Zoe Saldana
Cataleya Restrepo
|
7,4
|
|
Jordi Mollà
Marco
|
7,8
|
|
Lennie James
Ross
|
||
Amandla Stenberg
Cataleya (lat 10)
|
||
Michael Vartan
Danny Delanay
|
6,7
|
|
Cliff Curtis
Emilio Restrepo
|
6,9
|
|
Beto Benites
Don Luis
|
||
Jesse Borrego
Fabio
|
7,0
|
|
Cynthia Addai-Robinson
Alicia
|
||
Angel Garnica
Pepe
|
||
Ofelia Medina
Mama
|
||
Callum Blue
Richard
|
||
Sam Douglas
William Woogard
|
||
Graham McTavish
Warren, główny oficer
|
7,0
|
|
Charles Maquignon
Sierż. Bill Attwood
|
||
Affif Ben Badra
Genarro Rizzo
|
||
David Clark
Oficer
|
||
Billy Slaughter
Ryan
|
||
Nikea Gamby-Turner
Shari
|
||
Andrea Helene
Dyrektorka szkoły
|
||
John McConnell
Smith
|
5,0
|
|
Sébastien Peres
Członek SWAT
|
||
Mark De Alessandro
Członek SWAT
|
||
Pablo Vinós
Członek SWAT
|
||
Max Martini
Robert Williams, agent
|
7,5
|
|
Tony Dalton
Mężczyzna w ambasadzie USA
|
||
Julian Sedgwick
Mężczyzna w ambasadzie USA
|
||
Julien Muller
Doyle
|
||
Guillermo Ríos
Człowiek Emilia
|
||
Luis Toscano
Człowiek Fabia
|
||
Javier Escobar
Człowiek Marca z bronią
|
||
Michael Showers
Policjant
|
||
Wes Cannon
Policjant
|
||
Doug Rao
Michel Shino
|
||
Reem Kherici
Nimfetka
|
||
Julie Nicolet
Nimfetka
|
||
Stéphane Orsolani
Facet z 5. piętra
|
||
Steve Herson
Bileter
|
||
Richard Zeringue
Urzędnik
|
||
Stephan Brodziak
Technik FBI
|
||
William Raymond
Operator FBI
|
||
Alfredo Gonzales
Starszy mężczyzna, ogrodnik
|
||
Alejandro Peraza
Główny ochroniarz
|
||
Donald Marshall
Służący Williama
|
||
Mylene Pilutik
Dziewczyna z CIA
|
||
Silas Cooper
Urzędnik celny
|
||
Ariane Brodier
Alexa
|
||
Donald Gordon
Listonosz FBI
|
||
Benoît Lavelatte
Zbir
|
||
Gene Bryant
Zbir w samochodzie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cedric Burton
Członek SWAT (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nelson Carvajal
Mężczyzna na dworcu autobusowym (niewymieniony w czołówce)
|
||
Grace LaRocca
Policjantka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Austin Naulty
Członek SWAT (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jim Nieciecki
Podróżnik na dworcu autobusowym (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frédéric Pfender
Oficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert A. Young
Policjant z Chicago (niewymieniony w czołówce)
|
||
Beau Brasseaux
Członek SWAT (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Kuster
Mężczyzna na dworcu autobusowym (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Romain Lacourbas
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
Pierre Garnier
(główna pomoc techniczna)
|
||
Julien Coquillet
(pomoc techniczna)
|
||
Erwann Le Pogam
(pomoc techniczna)
|
||
Joe Lotuaco
(pomoc techniczna)
|
||
Scott Luttrell
(pomoc techniczna)
|
||
Kevin Luster
(pomoc techniczna)
|
||
Thierry Alais
(pomoc techniczna) (Francja)
|
||
Timothy Troy
(pomoc techniczna) (Chicago)
|
||
Kevin Worthy
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Nathaniel Méchaly |
7,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Olivier Bériot | ||
Malikka Coston | ||
Frédéric Tournant
(asystent)
|
||
Marylin Fitoussi
(nadzorca kostiumów)
|
||
Lin Sanders
(nadzorca kostiumów)
|
||
Mayra De Abreu
(garderoba) (asystent)
|
||
Capucine Martin
(garderoba) (asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Camille Delamarre |
3,5
|
|
Sophie Chatin
(asystent)
|
||
Thomas Dessane
(asystent)
|
||
Akrivi Filippakopoulos
(asystent)
|
||
Audrey Simonaud
(dodatkowy)
|
7,0
|
|
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Stacy Kelly
charakteryzator
|
||
Aimee Stuit
charakteryzator
|
||
Suzi Ostos
główny charakteryzator
|
||
David Ruiz Gameros
główny charakteryzator
|
||
Aya Yabuuchi
główny charakteryzator
|
||
Olivier Afonso
efekty specjalne makijażu
|
7,0
|
|
Scenografia | Ocena | |
Patrick Durand
scenograf
|
7,0
|
|
Gilles Boillot
dyrektor artystyczny
|
||
Franckie Diago
dyrektor artystyczny
|
||
Pascal Le Guellec
dyrektor artystyczny
|
||
Fanny Stauff
dyrektor artystyczny
|
||
Alexandra Capps
rekwizytor
|
||
Philippe Cord'homme
rekwizytor
|
||
Gus Coto
główny konstruktor dekoracji
|
||
Jonathan Delerue
scenopis obrazkowy
|
||
Diego Gajardo
projektant graficzny
|
||
Ryan Martin Dwyer
dekorator wnętrz
|
||
Colin Bach
główny konstruktor dekoracji
|
||
Chad Harris
rekwizytor
|
||
Kyle Holden
główny rekwizytor
|
||
Carlos Lagunas
dyrektor artystyczny
|
||
Thomas Lechevallier
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Lindanne Lewis
malarz
|
||
Armando Lopez
projektant wnętrz
|
||
Nidia Maciel
projektant graficzny
|
||
Nathalie Pantelic
projektant graficzny
|
||
Thibaut Peschard
stolarz
|
||
Noel Rideout
rekwizytor
|
||
Thomas Sedor
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Sandro Valdez
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Ken Speed
zbrojmistrz
|
5,0
|
|
David Lee Valle
zbrojmistrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Efekty specjalne | Ocena | |
Ricardo Arvizu
koordynator efektów specjalnych
|
||
Ricky Arvizu
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Chabbal Frederic
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Daniel Harkness
efekty specjalne (asystent)
|
||
Mark Hava
koordynator efektów specjalnych
|
||
Philippe Hubin
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Jean-Christophe Magnaud
koordynator efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Dennis M. Mitchell II
efekty specjalne (asystent)
|
||
Greg Puga
technik
|
||
Ken Speed
efekty specjalne
|
5,0
|
|
Jeff Whitney
technik
|
||
Steve Wolf
pirotechnik
|
||
Steve Wolf
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Lily Wolff
efekty specjalne (asystent)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Hugo Aguilera
kaskader
|
||
Frédéric Alhinho
kaskader
|
||
Malki Attar
kaskader
|
||
Odin Ayala
kaskader
|
||
Omar Ayala
kaskader
|
||
Carlos Bonelli
kaskader
|
||
Jean-Louis Bonnet
kaskader
|
||
Amedéo Cazzella
kaskader
|
||
Bernard Chevreul
kaskader
|
||
Cristina Da Silva
kaskader
|
||
Oumar Diaoure
kaskader
|
||
Sébastien Fouassier
kaskader
|
||
David Genty
kaskader
|
||
José Gómez Rebolo
kaskader
|
||
Vincent Haquin
kaskader
|
||
Karson Kendall
kaskader
|
||
Michael R. Long
kaskader
|
||
Eddie Matthews
kaskader
|
||
Franck Merenda
kaskader
|
||
David Mueller
kaskader
|
||
Stéphane Orsolani
kaskader
|
||
Michael Ortiz
kaskader
|
||
Sébastien Peres
kaskader
|
||
Chad Rose
kaskader
|
||
Jean-Charles Rousseau
kaskader
|
||
Michaël Troude
kaskader
|
||
César René Vigné
kaskader
|
||
Daniel Vérité
kaskader
|
||
Marissa Labog
kaskader dublujący
|
||
Sébastien Peres
kaskader dublujący
|
||
Steve Picerni
kaskader dublujący
|
||
Jay Amor
kierowca kaskader
|
||
Stanton Barrett
kierowca kaskader
|
||
Danny Cosmo
kierowca kaskader
|
||
Steve Picerni
kierowca kaskader
|
||
Christophe Roblin
kierowca kaskader
|
||
Jay Amor
koordynator kaskaderów
|
||
Laurent Demianoff
koordynator kaskaderów
|
||
Dominique Fouassier
koordynator kaskaderów
|
||
Garrett Warren
koordynator kaskaderów
|
7,0
|
|
Benoît Lavelatte
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Alain Figlarz
choreograf walk
|
6,0
|
|
John Papsidera
dobór obsady
|
||
Meagan Lewis
dobór obsady
|
||
Nicolas Ronchi
dobór obsady
|
||
Stéphanie Doncker
dobór obsady (asystent)
|
||
Dylan Jury
dobór obsady (asystent)
|
||
Savannah Strachan
dobór obsady (asystent)
|
||
Joan Philo
dodatkowy dobór obsady
|
||
Jennifer Cram
dodatkowy dobór obsady
|
||
Steven James Price
dubler: Michael Vartan
|
||
Beau Brasseaux
dubler
|
||
Adèle Belliot
elektryk
|
||
Fabrice Bismuth
operator kamery (asystent)
|
||
Magali Bragard
fotosista
|
||
Mathilde Cathelin
operator kamery (asystent) (Paryż)
|
||
Francesco Cavazza
operator kamery (asystent)
|
||
Thomas S. Ciciura
operator kamery (asystent)
|
||
Dawn Copeland
elektryk (Chicago)
|
||
Fanny Coustenoble
operator kamery (asystent)
|
||
Lawrence Daufenbach
operator kamery (asystent)
|
||
Brandon Dauzat
operator kamery (asystent) (Luizjana)
|
||
Philippe Deneau
oświetlenie
|
||
Lorenzo Donati
operator steadicam
|
||
Eric Dvorsky
operator kamery (asystent)
|
||
Marco Graziaplena
operator kamery (asystent) (Paryż)
|
||
Browar Ken
fotosista
|
||
Éric Le Roux
operator steadicam
|
||
Jonathan Leys
operator kamery (asystent)
|
||
Sandie Louit
operator kamery
|
||
Justin Painter
prowadzący ostrość (Chicago)
|
||
Jonathan E. Robinson
operator kamery (asystent)
|
||
Dick Oakes
oświetlenie (Chicago)
|
||
Alan D. Purwin
pilot helikoptera
|
7,0
|
|
Laurent Demianoff
koordynator scen walki
|
||
Laurent Demianoff
kaskader (Meksyk)
|
||
Robert 'Bobby Z' Zajonc
pilot helikoptera (Miami)
|
Pozostałe
Proszę czekać…