O jeden most za daleko 1977

A Bridge Too Far

We wrześniu 1944 roku, upojeni sukcesem inwazji na Normandię, alianci rozpoczęli tajne przygotowania do operacji Market Garden. Był to szalony plan szybkiego zakończenia wojny przez zaatakowanie Niemiec i całkowite zniszczenie zakładów przemysłu wojennego III Rzeszy. Jednak połączenie wojskowej startegii, błędów wywiadu,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Sean Connery
jako Gen. dywizji Urquhart
Gene Hackman
jako Gen. dywizji Stanisław Sosabowski
Anthony Hopkins
jako Płk John Frost
Robert Redford
jako Mjr Julian Cook
Michael Caine
jako Ppłk Joe Vandeleur
Dirk Bogarde
jako Gen. broni Frederick "Boy" Browning
James Caan
jako Sierż. Dohun
Edward Fox
jako Por. Brian Horrocks
Elliott Gould
jako Płk Robert Stout
Ryan O'Neal
jako Gen. brygady Gavin
Laurence Olivier
jako Dr Spaander
Maximilian Schell
jako Gen. broni Wilhelm Bittrich

We wrześniu 1944 roku, upojeni sukcesem inwazji na Normandię, alianci rozpoczęli tajne przygotowania do operacji Market Garden. Był to szalony plan szybkiego zakończenia wojny przez zaatakowanie Niemiec i całkowite zniszczenie zakładów przemysłu wojennego III Rzeszy. Jednak połączenie wojskowej startegii, błędów wywiadu, zwykłego pecha i kiepskiej pogody doprowadziło do totalnej katastrofy. Anonimowy

Gatunek
Wojenny, Dramat, Akcja
Słowa kluczowe
druga wojna światowa, armia, eksplozja, spadochroniarz zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1977-06-15 (świat), 2001-04-11 (dvd)
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
175 minut
Budżet
26 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Audrey Hepburn była kandydatką do roli Kate Ter Horst, ale żądała zbyt wysokiej gaży, więc jej kandydatura została odrzucona. zobacz więcej

Komentarze do filmu 5
Chemas 9

Takie jeszcze przemyślenie, bo właśnie dzisiaj sobie ten film odświeżyłem. W dzisiejszych czasach nie skakano by na spadochronach, tylko załatwiłoby to CGI, no może jeden by skoczył, desperat jakiś, i by go powielono i mielibyśmy desant. Tylko co, tylko nie byłoby ani krzty realizmu. A jak znam życie to producenci od razu przesadziliby z ilością spadochroniarzy, a co nie stać nas ;) Co tam prawda historyczna, liczy się efekt. Może i jakiś drugi most by doszedł, a co tam, może być, przecież widz i tak się nie połapie, jak to było wtedy w Ardenach. Niestety takich czasów dożyłem.
Więc jak tylko usłyszę o jakimś sequelu tej wielkiej produkcji, od razu odstawiam na półkę "nie chcę oglądać"
Pozdrawiam

Chemas 9

Klasyk i tyle i jakaż obsada !

PoppinTom 7

(+) za przedstawienie Polaków, za fakty. Za oryginalny surowy, żołnierski styl. Efektowna batalistyka. Dużo smaczków. (-) Okropnie wolny, wręcz nudny.

Maciek_Przybyszewski 9

Co by było gdyby – Jako historykowi nie wypada mi się zastanawiać co by było gdyby, powienienem opierać się na faktach, źródłach, etc. Czasami jednak ochota jest tak wielka, że się nie mogę powstrzymać.

Czy wojna mogłaby się skończyć wcześniej gdyby udała się operacja Market Garden? Czy gdyby nie pogoda, złe przygotowanie logistyczne (jedna wąska droga przez wszystkie mosty) to operacja by się udała? Wydaje się, że są to pytania dość proste w odpowiedzi. Tak nie jest.

Film bardzo dobrze pokazuje te wszystkie przeszkody stojące przed siłami alianckimi oraz wysiłek żołnierzy, którzy mimo wszelkich przeciwności chcieli wykonać nie wykonalne.

Czechu 9

Świetny film – jeden z klasyków wojennych. Jak na tamte czasy super efekty specjalne. Duży plus za fabułę, oraz kreacje aktorskie. Polecam każdemu, kto jeszcze nie widział, ale lubi filmy wojenne

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

jacks
204 punkty
piotrek681
124 punkty
opatrznik
123 punkty
nathalie
54 punkty
Asmodeusz
20 punktów
kaskader
16 punktów
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…