Prawo Bronxu 1993

A Bronx Tale
Film

Gangster Sony jest znaczącą postacią w okolicy. Kiedy dziesięcioletni Calogero staje się świadkiem morderstwa popełnionego przez Sonny'ego, nie rozpoznaje sprawcy. Mafioso, w dowód wdzięczności, postanawia zaopiekować się chłopcem. Ojciec Calogero, uczciwie zarabiający na życie kierowca autobusu (Robert De Niro) jest… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Robert De Niro
jako Lorenzo Anello
Chazz Palminteri
jako Sonny
Lillo Brancato
jako Calogero 'C' Anello (lat 17)
Francis Capra
jako Calogero 'C' Anello (lat 9)
Taral Hicks
jako Jane Williams
Kathrine Narducci
jako Rosina Anello
Clem Caserta
jako Jimmy Whispers
Alfred Sauchelli Jr.
jako Bobby Bars
Frank Pietrangolare
jako Danny K.O
Joe Pesci
jako Carmine
Robert D'Andrea
jako Tony Toupee
Eddie Montanaro
jako Eddie Mush

Gangster Sony jest znaczącą postacią w okolicy. Kiedy dziesięcioletni Calogero staje się świadkiem morderstwa popełnionego przez Sonny'ego, nie rozpoznaje sprawcy. Mafioso, w dowód wdzięczności, postanawia zaopiekować się chłopcem. Ojciec Calogero, uczciwie zarabiający na życie kierowca autobusu (Robert De Niro) jest zdecydowanie przeciwny jakimkolwiek kontaktom syna z gangsterami. Mijają lata i Calogero coraz bardziej wchodzi w światek przestępczy. Zaczyna fascynować go poczucie siły i władzy, jakie daje życie poza prawem. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że kodeks karny może być niczym w porównaniu do... prawa Bronxu. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Kryminał
Słowa kluczowe
morderstwo, przemoc, pogrzeb, przyjaźń zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1995-08-18 (kino), 1993-09-14 (świat), 2004-05-19 (dvd)
Dystrybutor
Vision
Wytwórnia
Price Entertainment
Tribeca Productions
Penta Entertainment (współpraca produkcyjna)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Prawo Bronksu (Polska) (alternatywna pisownia)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
121 minut
Budżet
22 000 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 15
Ronaldinho 10

Przepiękny. – W moim osobistym rankingu, gdybym taki oficjalnie prowadził, "Prawo Bronxu" znalazłoby się w ścisłej czołówce klimatów gangsterskich. Robert De Niro tak świetnie całość wyreżyserował, że aż ma się żal, że rzadko zasiada po drugiej stronie kamery. Trudno jest wybrać najmocniejszy element filmu. Choć przychodzi mi to z trudem, to powiem: MUZYKA. Tak pięknie podkreśla sceny, tak pięknie wprowadza nas w klimat filmu, trudno to słowami określić. Idealny film.

Film jakieś półtora roku temu zakupiłem z Wyborczej i właśnie wtedy po raz pierwszy obejrzałem ten film, szkoda, że tak późno się o nim dowiedziałem, ale lepiej późno niż wcale. Do dnia dzisiejszego zdążyłem obejrzeć film z 4-5 razy.

Ocena: 10/10

Beznickowy Ronaldinho 8

Dla mnie narracja jest najsilniejszą stroną tego filmu, która dokładnie opowiada rozterki wewnętrzne głównego bohatera. Minusem jest gra aktorska ukochanej "C", która zagrała nadzwyczaj sztucznie. I plus dla De Niro za jego nietuzinkowe poczucie humoru, które było można parę razy zauważyć (gra w kości). Nie jestem fanem filmów gangsterskich, ale to tak naprawdę nie jest film gangsterski.

Ronaldinho Ronaldinho 10

Narracja, racja, zwłaszcza na końcu, niech będzie, że postawię ją na równi z muzyką, świetnie się to uzupełniało. Gra aktorska ukochanej "C" ujdzie, bo od takich roli, nie wymaga się bardzo dużo, ale też nie zgodzę się, że zagrała nadzwyczaj sztucznie, tak 6/10 dla jej roli. Gra w kości? Hmm, zabawna, ale może to większa zasługa Chazza Palminteriego :) Nie napisałem, że jest to film gangsterski, tylko, że jest to film w 'klimatach gangsterskich', a to już pewna różnica.

Chemas 9

Cóż dopiero obejrzałem (jakoś nie było okazji) i muszę stwierdzić, że jest to kawał solidnego, wzruszającego i mocnego kina. De Niro sprawdza się znakomicie jako reżyser, Palminteri jako scenarzysta, do tego doskonale dobrani aktorzy do postaci.

dawidek98 8

Robert De Niro udowodnił, że potrafi nakręcić interesujące dzieło. Świetny film. Jestem pod wrażeniem.

pajki_filmaniak

mimo że ten film jest świetny dziwi mnie że nie został w ogóle nagrodzony i aktorzy to samo

niebieski_joe 8

Kawał solidnego kina – od mistrza De Niro z pytaniem w tle którą drogę w życiu wybrać. Tą uczciwą lecz trudniejszą czy też tą łatwiejszą, bogatszą jednak groźniejszą i mroczniejszą. Odpowiedź na samym końcu filmu.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czejen71
147 pkt.
2
Melman
134 pkt.
3
jacks
86 pkt.
4
opatrznik
38 pkt.
5
majak01
20 pkt.
6
fantasta
15 pkt.
7
kaskader
10 pkt.
8
Anonimowy
8 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…