Ned Kelly

2003
Film
Film opowiada historię Neda Kelly, legendarnego bandyty, który żył w XIX wieku. Był synem irlandzkiego złodzieja, który został skazany na banicję do australijskiej kolonii karnej. Tam Ned wraz ze swym bratem i dwójką przyjaciół stworzył Gang Kelly, z którym przemierzył całą Australię, dokonując przez ponad 2 lata napadów… zobacz więcej
7,1
47
ocen
oceń
film
Reżyseria
Scenariusz
1 lubi
6 obejrzy
47 obejrzało
Zdjęcia 3 dodaj
Obsada dodaj zobacz obsadę
Heath Ledger
jako Ned Kelly
Orlando Bloom
jako Joseph Byrne
Geoffrey Rush
jako Francis Hare
Naomi Watts
jako Julia Cook
Joel Edgerton
jako Aaron Sherritt
Laurence Kinlan
jako Dan Kelly
Phil Barantini
jako Steve Hart
Kerry Condon
jako Kate Kelly
Kris McQuade
jako Ellen Kelly
Emily Browning
jako Grace Kelly
Kiri Paramore
jako Fitzpatrick
Rachel Griffiths
jako Pani Scott

Fabuła

Opisy 2 dodaj

Film opowiada historię Neda Kelly, legendarnego bandyty, który żył w XIX wieku. Był synem irlandzkiego złodzieja, który został skazany na banicję do australijskiej kolonii karnej. Tam Ned wraz ze swym bratem i dwójką przyjaciół stworzył Gang Kelly, z którym przemierzył całą Australię, dokonując przez ponad 2 lata napadów rabunkowych głównie na banki. opis dystrybutora

Zobacz także
Szczegóły
dodaj
Premiera
2003-03-22 (świat), 2004-04-22 (dvd)
Kraj produkcji
Australia, Francja, Wielka Brytania, USA
Inne tytuły
Ned Kelly: Public Enemy No. 1 (Filipiny) (tytuł na plakacie)
Our Sunshine (Australia) (tytuł roboczy)
Czas trwania
109 minut
Recenzje 0 dodaj
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i dodaj recenzję.
Czy wiesz, że?
dodaj
Ciekawostka
Irlandzki piosenkarz folkowy pojawiający się w filmie to znany kompozytor Bernard Fanning. zobacz więcej

Komentarze do filmu

4
7

Film mi się bardzo spodobał. Znakomita obsada. Jak zawsze rewelacyjny Heath Ledger, któremu doskonale wtóruje Orlando Bloom i pozostali aktorzy. Fajny klimat Australii.

7

Klimatyczny z ciekawą historią. Dobra gra aktorska wielu osób. Spokojny choć opowiada o bandycie. Warto zobaczyć.

Odi
10

Dobry – Bardzo przyjemny film, gwiazdorska obsada, ciekawa fabuła. Ogłada się bardzo przyjemnie a przy okazji dowiadujemy się czegoś o samym Kellym, mimo że są to naciągane informacje to i tak zawsze coś przynajmniej dla mnie, bo przed obejrzeniem tego filmu nie wiedziałem nic o tej postaci. Pomyślec, że dla Australijczyków to bohater pokroju naszego Janosika;) Daje 9/10 bo dobrze się bawiłem.

8

Zgadzam się w 100% z przedmówcą. Bardzo przyjemny film gangsterski z elementami romansu i szeroko pojęta niesprawiedliwość społeczna. Wspaniały Heath Ledger. Ode mnie 8/10. Polecam : )

Współtworzą dodaj zobacz wszystkich
2
kaskader
51 pkt.
3
Spoke
30 pkt.
4
sulek2712
22 pkt.
5
Jankes
22 pkt.
6
Bloody_Boy
20 pkt.
7
fantasta
20 pkt.
8
jacks
16 pkt.
Nawigacja

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Zarządzanie