Łowcy głów 2011

Hodejegerne

Oparty na bestsellerowej powieści skandynawskiego autora Jo Nesbo, Headhunters to pełen nagłych zwrotów akcji thriller. Główny bohater, Roger Brown, pracuje jako tzw. headhunter na zlecenie wpływowych korporacji. W dzień zajmuje się wyszukiwaniem odpowiednich ludzi do piastowania wysokich stanowisk, po godzinach… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Aksel Hennie
jako Roger Brown
Nikolaj Coster-Waldau
jako Clas Greve
Synnøve Macody Lund
jako Diana Brown
Eivind Sander
jako Ove Kjikerud
Julie R. Ølgaard
jako Lotte
Kyrre Haugen Sydness
jako Jeremias Lander
Reidar Sørensen
jako Brede Sperre
Joachim Rafaelsen
jako Brugd
Mats Mogeland
jako Sunded

Oparty na bestsellerowej powieści skandynawskiego autora Jo Nesbo, Headhunters to pełen nagłych zwrotów akcji thriller. Główny bohater, Roger Brown, pracuje jako tzw. headhunter na zlecenie wpływowych korporacji. W dzień zajmuje się wyszukiwaniem odpowiednich ludzi do piastowania wysokich stanowisk, po godzinach natomiast okrada swoich bogatych klientów, włamując się do ich domów i kradnąc dzieła sztuki, które podmienia na tanie falsyfikaty. Mężczyzna próbuje w ten sposób pokryć ogromne wydatki, związane z utrzymaniem ekskluzywnego domu i spełnieniem wszystkich zachcianek swojej pięknej żony. Kiedy Brown rekrutuje jako szefa dużej firmy przystojnego i zamożnego Clasa Greve, który posiada pewne cenne dzieło sztuki i rozpoczyna standardową "procedurę" wykradzenia jego obrazu, rozpoczyna się niebezpieczna, krwawa gra. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Kryminał, Thriller
Słowa kluczowe
morderstwo, sztuka, policja, szpital zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2012-05-25 (kino), 2011-08-04 (świat), 2012-10-04 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Friland
Yellow Bird Films (koprodukcja)
Nordisk Film (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Szwecja, Dania, Norwegia, Niemcy
Inne tytuły
Headhunters (tytuł międzynarodowy)
The Headhunters (tytuł międzynarodowy)
Jo Nesbø's Headhunters (Niemcy)
Jo Nesbøs Hodejegerne (Norwegia) (tytuł promocyjny)
Doradztwo personalne (Polska) (tytuł TV)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
98 minut
Budżet
30 300 000 NOK
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Krótko o filmie — Jeden z największych sukcesów europejskiego kina w 2011 roku, thriller porównywany z najlepszymi dziełami braci Coen i Davida Finchera. Adaptacja bestsellerowej powieści Jo Nesbø, którego twórczość dorównuje popularnością szlagierom Stiega Larssona. Debiutując w rodzimych kinach, sensacyjni „Łowcy głów” pobili rekord otwarcia niedoścignionej jak dotąd na Starym... zobacz więcej

Komentarze do filmu 7
pajki_filmaniak 9

film bomba trzyma napięcie ciekawy i dobra gra aktorska polecam

TheMarley 6

Ciekawy film akcji, dobrze złożona fabuła i intryga. Gratka nie tylko dla czytelników Jo Nesbo. Dobrze jest obejrzeć coś co nie jest wtórnym wielokrotnie przemielonym schematem z Hollywood.

Murmure 6

Wypada przestrzec, że to nie thriller, tylko dość krwawa komedia sensacyjna i w takiej konwencji się sprawdza. Brany na poważnie raczej rozczaruje.

jacks 8

8/10 – dobre kino – Świetna akcja z ciekawą fabułą. Wszystko na swoim miejscu. Ogląda się bez znudzenia do samego końca. Polecam.

daniello13 8

Bardzo dobry – Ogląda się przyjemnie, filmik godny polecenia. Momentami zaskakujący, dobitnie ukazujący przekaz. Amerykańce na bank zepsuli by ten temat ;)

Asmodeusz daniello13 6

@daniello13 film solidnie zrobiony, wciągający i mający kilka ciekawych zwrotów akcji, wypadek samochodowy nieco psuje całość i realizm filmu

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
174 pkt.
2
Hsi_Nao
54 pkt.
3
fantasta
22 pkt.
4
Spinnaker
20 pkt.
5
Czejen71
20 pkt.
6
ferhin2
19 pkt.
7
arksi
12 pkt.
8
chudini0505
10 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…