Rodzina historyka Benjamina Franklina Gatesa (Nicolas Cage) od sześciu pokoleń zajmuje się poszukiwaniem skarbu templariuszy, który podobno trafił kiedyś do Ameryki i został ukryty – ponad 200 lat temu – przez Ojców Założycieli. Ben trafia na pewien trop: okazuje się, że mapa prowadząca do skarbu znajduje się (jako niewidzialny zapis) na odwrocie Deklaracji Niepodległości. Niestety, w posiadanie tej informacji wchodzi także bardzo niebezpieczny człowiek, Ian Howe (Sean Bean). W tej sytuacji Ben decyduje się skraść niezwykle pilnie strzeżony dokument i pokrzyżować plany rywala. Kolejne części misternej układanki, którą musi rozwiązać, prowadzą do najsłynniejszych miejsc w historii USA (Lincoln Memorial w Waszyngtonie, nowojorski Trinity Church, Independence Hall w Filadelfii). W trakcie poszukiwań Gates może liczyć tylko na pomoc swego przyjaciela, geniusza komputerowego Rileya (Justin Bartha), i pięknej archiwistki, doktor Abigail Chase (Diane Kruger). opis dystrybutora
Rewelka – Oby wiecej takich filmow, ktore nie nudza, a do tego ucze. bardzo lubie takie filmy ogladac i dowiadywac sie z nich czegos nowego. Lubie filmy przygodowe, troche historyczne i do tego z niezlymi aktorami. Polecam z czystym sumieniem, bo warto obejrzec, chociazby dla Diane Kruger .
BARDZO DOBRY – Typowy film dla wielbicieli przygody i poszukiwaczy skarbów.Może nie znajdziemy tu wielkiego aktorstwa,choć i tak role zagrane bardzo dobrze,ale rozrywka gwarantowana.Jednym słowem Indiana Jones z Nicolasem Cage.Obowiązkowa pozycja dla miłośników gatunku.
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Tylko (i aż) solidny film. Zabrakło efektu "wow", i to sceny z początku najbardziej zapadły mi w pamięci, później nie było tak widowiskowo. Kończyły się już pieniądze? Gdzie się podziało te 100 milionów dolarów? Deklaracja niepodległości to raczej był rekwizyt :)