Hell on Wheels opowiada historię byłego żołnierza konfederatów Cullena Bohannona (Anson Mount), który pragnie zemsty za śmierć swojej żony z ręki żołnierzy Unii. Podążając za sprawcami mordu trafia na zachód do miasta, gdzie odbywa się budowa pierwszej linii kolei transkontynentalnej.
Odcinki 57 dodaj odcinek
Sezony

AMC 11-11-07 (USA)

Rok 1865. Były żołnierz Konfederatów Cullen Bohannon (Anson Mount), wiedziony pragnieniem zemsty za śmierć swojej żony, wyrusza w podróż za sprawcami mordu. Jednak aby to zrobić będzie musiał podróżować i pracować przy budowie transkontynentalnej kolei.
Cullen (Anson Mount) zostaje złapany i ma zostać pociągnięty do odpowiedzialności za swoje czyny. Lily Bell (Dominique McElligott) walczy o przetrwanie na terenach należących do Indian. Durant (Colm Meaney) manipuluje tragedią, która wydarzyła się przy budowie kolei dla pozyskania korzyści politycznych.
Cullen (Anson Mount) nadal poszukuje bezskutecznie sierżanta zamieszanego w śmierć swojej żony. Kiedy niespodziewanie znika Lily (Dominique McElligott), Durant (Colm Meaney) organizuje ekipę poszukiwawczą, która ma za zadanie ją odnaleźć.
Cullen Bohannan (Anson Mount) nadal kontynuuje swoją mściwą wendettę w stosunku do byłych żołnierzy Unii, za śmierć swojej żony. Lily (Dominique McElligott) trafia do miasta, aby dowiedzieć się więcej na temat pracy zmarłego męża i o jego pracodawcy Thomasie Durancie (Colm Meaney). Elam (Common) odnajduje pocieszenie w ramionach Eve (Robin McLeavy).
Joseph Black Moon (Eddie Spears) i wielebny Cole (Tom Noonan) wyruszają w podróż na terytorium Czejenów, w nadziei na rozmowy pokojowe. Lily Bell (Dominique McElligott) razem z Thomasem Durantem (Colm Meaney) dyskutują nad przyszłością kolei. Natomiast Cullen Bohannan (Anson Mount) i Elam (Common) rozstrzygną różnice w publicznej walce.
Thomas Durant (Colm Meaney) próbuje zakończyć trwające negocjacje z Czejenami poprzez wyzwanie ich do konkurencji. Cullen (Anson Mount) i Elam (Common) będą musieli współpracować aby zapewnić ludziom w mieście bezpieczeństwo.
Durant (Colm Meaney) i Lily (Dominique McElligott) podróżują razem do Chicago. Durant spotyka się z senatorem Cranem (James D. Hopkin), aby porozmawiać o przyszłości kolei transkontynentalnej. Lily natomiast udaje się na spotkanie z rodziną jej zmarłego męża. Irlandczycy przygotowują się do powieszenia Elama (Common), jednak Cullen (Anson Mount) pomaga mu i razem uciekają z miasta.
Poprzez działania Czejenów pociąg ulega wykolejeniu. Durant zbiera ludzi, którzy podejmą się zadania ścigania Indian. Kierowanie grupą pościgową przypada Cullenowi, wraz z nim udaje się Elam. Lily wyprowadza się od Duranta do własnego namiotu, tuż obok domu publicznego i zaprzyjaźnia się z prostytutką Eve.
Cullen (Anson Mount) i grupa poszukiwawcza odnajduje Czejenów odpowiedzialnych za atak na pociąg. Elam (Common) i Eve (Robin McLeavy) dyskutują o swojej przyszłości, zanim zjawia się dziwny nieznajomy. Ekipa kładąca tory kolejowe uzyskuje ważną 40 milę.
Durant (Colm Meaney) i Lily (Dominique McElligott) spiskują razem aby pozyskać nowych inwestorów do budowy kolei. Sean (Ben Esler) i Mickey McGinnes (Phil Burke) szykują własną zemstę na Szwedzie (Christopher Heyerdahl). Elam (Common) i Eve (Robin McLeavy) nie zgadzają się co do wspólnej przyszłości, każde z nich ma inne plany. Nowe życie Cullena (Anson Mount) przy budowie kolei staje pod znakiem zapytania, kiedy jest zmuszony do wybrania pomiędzy przeszłością a przyszłością.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…