Homeland 7.6

Nick Brody, jeniec wojenny, zostaje odbity po 8 latach niewoli. Wraca do Stanów jako bohater, gdzie czeka na niego mająca kochanka żona oraz dwójka dzieci, które ledwie go pamiętają. Jednak pracownica CIA Carrie Mathison uważa, że mógł on przejść na stronę terrorystów i zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę.

Zgłoś naruszenie Sezon 8: Zwiastun #1

Komentarze 29

Anonimowy

[pierwszy sezon]. Gdyby wyciąć wszystkie fragmenty telenoweli byłoby znośnie, ale byłoby tego na dłuższy film.

Redox 7

They are back – Ostatnio w sieci pojawilo sie kilka "postaciowych" teaserow 5. sezonu serialu, ktory zadebiutuje jesienia. Licze, ze kolejny sezon dorowna jakoscia poprzedniemu. ktory chyba sie kazdy ze mna zgodzi – zaskoczyl pozytywnie fanow, ze po smierci jednej z glownych postaci potrafil nadal zaciekawic i zaintrygowac fabula. Mam wysokie oczekiwania.

Teasery:

Beznickowy 10

Restart serialu – Odświeżanie serialu zawsze niesie pewne ryzyko. I choć Homeland po zamknięciu wątków rodziny Brodych nadal karmi widza trzymającą w napięciu historią szpiegowską, to brakuje mi emocjonalnego zaczepienia.

Zobacz wszystkie 4 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Lamper Beznickowy 10

To prawda, mam podobne zacięcie do serialu. W każdym odcinku mam nadzieję, że gdzieś tam pojawi się Jessica Brody ze swoją rodziną i wplączą w to jakiś wątek rodzinny bo jednak wydaję mi się, że dużo teraz brakuje temu serialowi.
Restart co prawda udany i na szczęście się trochę rozkręciło co mam nadzieję, zatrzyma mnie przy tym serialu dalej, bo nie chciałbym porzucić tak lubianego serialu. A szczególnie moją uwagę przykuwa Nazanin Boniadi – cieszy moje oko :)

Movieman Beznickowy

Ja sobie odpuściłem po 5 minutach drugiego odcinka. Pierwszy odcinek powalił mnie tak zwanym "homelandowym realizmem" kiedy tłum atakuje samochód w którym jedzie Carrie, Quinn i ten trzeci. Wściekli ludzie zainteresowani są tylko tym trzecim, nawet jak już go wyciągają z auta a Quinn do nich strzela, bekowa scena godna najgorszych sensacyjniaków z Seagalem. W drugim odcinku natomiast zostałem zabity sceną jak Quinn zabawia sie z kaszalotem na kanapie. Późneij przewinąłem dalej, zobaczyłem Carrie topiącą dzieciaka i stwierdziłem, że nie ma sensu kontynuować tego gównianego czegoś.

Beznickowy Beznickowy 10

Ale wszystko wskazuje, że wątki z dzieckiem Carrie i laską Quinna zostały już zamknięte na ten sezon. Ale nie zmienia to faktu, że brakuje jakiejś postaci, która poprowadziłaby emocjonalny bagaż.

Też jestem wielbicielem urody Nazanin Boniadi, ale mimo włączenia jej do głównej obsady, wciąż nie ma za dużej roli.

Lamper Beznickowy 10

Krótki wątek "miłosny" Quinna mogę uwierzyć, gdyż jednak była to poniekąd próba odreagowania wydarzeń w których uczestniczył i zmuszenie się do zapomnienia o Carrie i chęć startu od nowa. A co do Carrie i dziecka owszem było to trochę poniekąd dziwne, ale nie zapominajmy, że Carrie jest chora i topienie dziecka jak i później wydarzenia z Aayan Ibrahim można tym wytłumaczyć.

Movieman

3 SEZON (FINAŁ SPOILERY, SPOILERY, SPOILERY, SPOILERY, SPOILERY, SPOILERY,SPOILERY, SPOILERY) – SPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERYSPOILERY, SPOILERY

Myślałem, że jak Carrie została wezwana na końcu będzie jakieś wprowadzenie do 4 sezonu – jakieś info o zamachowcu z Langley (chociaż tę informacje ma ponoć Javadi więc dziwne, że jej nie wyjawił jeszcze) albo coś w tym stylu. Niby wszystkie główne wątki zostały pozamykane, więc zbytnio nie wiem o czym mógłby być kolejny sezon. Wątek dramatyczny pewnie będzie sie obracał wokół Carrie i narodzin jej dziecka, może uda jej się również namówić Saula do pracy w jej zespole, może jakiś nowy zamach w USA zostanie przeprowadzony. Się okażę.

Śmierć Brodyego w sumie była jedynym sensownym zakończeniem. Bałem się, że w ostatniej chwili na ten plac wjedzie jakiś oddział amerykańskich marines i podleci z dziesięć Black Hawków, na szczęście nic takiego nie miało miejsca.

Połowa pierwszego sezonu to był niesmaczny żart twórców, ale na szczęście postanowiono odstawić na bok nudną jak niedzielne kazanie rodzinę Brody’ego i wyszło to serialowi na dobre. Druga część już zdecydowanie lepsza. Sezon oceniam jako niezły, takie 6, może naciągane 7 jeśli zapomnę o Danie.

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Beznickowy Movieman 10

Dla mnie pierwsza połowa sezonu dobra. Zawsze ceniłem ten serial jako także dramat rodzinny. Wątek z żoną i dziećmi Brody’ego urozmaicał fabułę. Skupienie się tylko na CIA przez ostatnie odcinki spotęgowało wszelkie słabości, jakie wykazywał "Homeland". Każdy serial ma sezon, po którym się stacza – trzeci to równia pochyła w dół dla przygód Carrie.

Chociaż śmierć Brody’ego jak najbardziej na plus.

jacks Movieman

Dla mnie było to dobre zakończenie serialu, a nie sezonu. Nie mam pojęcia jakie wątki będą poruszane w kolejnym, zwłaszcza, że główny został ewidentnie zamknięty. Sprawa rodziny Brody’ego nie była najgorsza, ale zakończenie tych kwestii pozostawia wiele do życzenia – o ile Danę jeszcze jako tako wyjaśniono, to nie ma już słowa o żonie i synu, o psychopatycznym chłopaku Dany nie wspominając… Sezon oceniam dobrze, ale naprawdę mogło być lepiej z takim potencjałem.

Beznickowy Movieman 10

Czwarty sezon ma być nowym otwarciem serialu. Z wypowiedzi producentów wynika, że sami jeszcze dokładnie nie wiedzą, o czym będzie. Ameryka… jest bardziej polska niż nam się zdaje :D

juskowiak 7

Sezon 2 idzie – niestety w kierunku kiczu i papki dla mas. przez dlugi czas zaskkiwal poziomem, ale ostatnie odcinki sprawily, ze przecieralem oczy ze zdumienia. Poziom niedorzecznosci i absurdow zbliza go go LOST. Szkoda.