Główną bohaterką jest Jessica King, twarda policjantka, która wiele przeszła. Przeżyła trzy wypadki i dwa razy rozwodziła się. Bohaterka dostrzega więcej i szybko dochodzi do prawdy. Przez wiele lat pracowała w wydziale zabójstw, natomiast teraz pracuje w specjalnym oddziale, który zostaje wzywany, gdy zwykli policjanci nie radzą sobie. Zajmuje się najtrudniejszymi sprawami: gwałtami, seryjnymi zabójstwami itp.
Odcinki 21 dodaj odcinek
Sezony
Lata
Mija rok odkąd detektyw Jessica King została zdegradowana i przydzielona do odbierania telefonów dotyczących nagłych wypadków. Obniżenie rangi detektyw King wynikało z niezgodności charakterów z przełożonym, kiedy więc nowy kapitan przejmuje dowodzenie nad posterunkiem, Jessica zostaje przywrócona do obowiązków. Kobieta zaczyna od poszukiwań Lori Gilbert, zaginionej siedmiolatki.
Wydział zabójstw próbuje zatrzymać dwóch wysoko postawionych handlarzy narkotyków, braci Barrata, podejrzanych o morderstwo. Niestety sytuacja komplikuje się, wobec czego Graci zrzuca cały bałagan na Jess. Przełożony nakazuje jej rozwiązać sprawę morderstwa i uspokoić relacje panujące w policji. Jess odnajduje w więzieniu powiernika DeMarco, nazywanego T-Bone i obiecuje mu wolność w zamian za informacje.
Gdy detektyw Jenny Hicks odmawia Amandzie Jacobs przyjęcia zgłoszenia, że została brutalnie zgwałcona przez gwałciciela z Riverdale, ta decyduje się wnieść pozew przeciwko policji. Jess King zostaje oddelegowana by zbadać sprawę Amandy, podczas gdy Wydział Przestępstw Seksualnych nadal prowadzi sprawę gwałciciela z Riverdale. Jess wierzy Amandzie i przejmuje obydwa śledztwa, wywołując tym samym gniew Hicks, która decyduje się odejść z wydziału. Nowe dowody wskazują, że gwałciciel Amandy jest znacznie groźniejszy i atakuje bliżej domu. Grupa specjalna robi wszystko co w ich mocy by doprowadzić drapieżnego przestępcę przed oblicze sprawiedliwości.
Kiedy detektyw Eleni Demaris zostaje zaatakowana podczas domowej interwencji, Jess, aby rozwiązać sprawę, zmuszona jest pracować z detektywem z wydziału ds. rozbojów, któremu nie ufa.
Jess King z przerażeniem odkrywa, że bezwzględny, okrutny, nieosiągalny do pokonania wróg, Seymour Keegan powrócił do miasta i obrał sobie za cel nową ofiarę. Jess wie, że Seymour jest odpowiedzialny za śmierć dziesięciu dziewczyn sprzed pięciu lat, niestety przez brak wystarczającej ilości dowodów uniknął wyroku skazującego. Detektyw King postanawia zastawić sidła i zamknąć Seymoura raz na zawsze. Niestety Graci odbiera jej dochodzenie. Jess nie poddaje się i stara się zapobiec kolejnej tragedii.
Ahmed, muzułmanin, największa gwiazda wydziału biochemicznego na uniwersytecie, zostaje zamordowany. Pierwszym podejrzeniem policji jest morderstwo na tle religijnym. Jess odkrywa jednak, że Ahmed był nieujawniającym się gejem i dochodzenie staje się bardziej skomplikowane. Sprawy pogarsza fakt, że morderca zdaje się delektować faktem, iż wprowadza policję w błąd. Detektyw King zaczyna zastanawiać się czy zbrodnię popełniono z nienawiści, czy też był to misternie obmyślony plan.
Do telewizji trafia nagranie z udziałem Danny’ego i jego partnera Jimmy’ego Perry. Funkcjonariusze po brutalnym wybryku zostają zawieszeni. Śledztwo prowadzone przez policjantów przejmuje na rozkaz Graci, Jess. Detektyw King, wkracza w sam środek dochodzenia w sprawie zastrzelenia niewinnego świadka, Scotta Flanigana, który przypadkowo trafił w sam środek wojny gangów. Z czasem okazuje się jednak, że śmierć Scotta mogła nie być przypadkiem. Kiedy Jess odkrywa, że mężczyznę zabito z premedytacją, stara się odkryć motywy zbrodni.
Detektyw King pracuje nad szeroko nagłośnioną przez media sprawą pobicia antyrasistowskiego aktywisty, ale wkrótce okazuje się, że jej główny podejrzany, pewien skinhead, to agent federalny pracujący pod przykrywką.
W luksusowej dzielnicy domów jednorodzinnych zostaje znalezione ciało młodej kobiety, a Graci powierza sprawę detektyw King. Okazuje się, że jest w nią zamieszany Henry Fielding Jr, syn byłego szefa policji, tego samego, którego King nazwała „skorumpowanym obmacywaczem tyłków” w wideo, które pojawiło się w Internecie. King została zdegradowana do pracy w centrali telefonicznej, a Fieldinga seniora zmuszono do przedwczesnej emerytury. Ma on jednak nadal wielu sojuszników w policji, może nim być również Derek Spears. King i jej zespół dowiadują się, że młoda kobieta była striptizerką w ciąży i usiłowała wyrwać się z rąk swoich pracodawców, marząc o nowym życiu. Starając się ułożyć sprawy z Dannym i broniąc zatrudnienia nowego detektywa Pena Martina, Jessica King staje w obliczu impasu w starciu ze swoim najpotężniejszym wrogiem i walczy o sprawiedliwość dla nieżyjącej kobiety, która jej nigdy za życia nie zaznała.
Podczas rutynowego nalotu na nielegalny salon pokerowy, zastrzelony zostaje detektyw. Stary sierżant, który dowodził nalotem to funkcjonariusz, który szkolił King, a żona śmiertelnie rannego gliny była kiedyś dziewczyną Danny’ego. Cała sprawa staje się jeszcze bardziej zagmatwana, gdy wszyscy świadkowie nabierają wody w usta. Nawigując po tym półświatku, zespół detektyw King musi dojść do tego, kto kogo kryje i dlaczego. Jess musi zmierzyć się również z problemem hazardu we własnym domu, gdzie znaleziony przez nią rejestr długów bezwzględnego lichwiarza wykazuje, że Danny nadal robi zakłady.
Gdy próba zapłacenia okupu kończy się fiaskiem, Jess i jej zespół muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, żeby uwolnić porwaną młodą dziewczynę. Detektywi wpadają w sam środek zatargu pomiędzy dwoma odnoszącymi sukcesy jubilerami i odkrywają, że ich rywalizacja to coś więcej niż tylko współzawodnictwo w zakupie starego złota. Gdy porywacze zwiększają swoje żądania do miliona dolarów, pojawiają się komplikacje z ciążą Jess, zmuszając ją do prowadzenia śledztwa z łóżka. Czas ucieka w pracy i poza nią, a Jess zaczyna zdawać sobie sprawę, że niebezpieczna gra w kota i myszkę ze złoczyńcami jest jej najlepszą szansą na uratowanie życia ofiary.
Detektyw sierżant Pete Rivers, były mąż Jess, jest bliski zamknięcia ważnego śledztwa dotyczącego handlu narkotykami i przemytu broni, gdy zostaje porwany jego samochód, a w nim jego policyjny laptop z opisem całej sprawy. Komputer zawiera poufne informacje, w tym na temat prawdziwej tożsamości funkcjonariusza pracującego pod przykrywką, któremu udało się zinfiltrować bezwzględną grupę dilerów narkotyków. Zadaniem King jest odnalezienie laptopa zanim wpadnie w niepowołane ręce, upewnienie się, że nielegalna broń nie znajdzie się na ulicach oraz dojście do tego, czy wady jej byłego męża (te, które spowodowały koniec ich małżeństwa) spowodowały zagrożenie dla sprawy i tajnego agenta.
Wielokrotne morderstwo sprawia, że Jess balansuje na krawędzi. Znaleziona zostaje brutalnie zamordowana hindusko-kanadyjska rodzina, hinduska panna młoda i biały pan młody. Ślady krwi prowadzą bezpośrednio do brata panny młodej. Wydaje się, że odpowiedź na pytanie, kto jest winny nasuwa się sama, ale King nie ma pewności. W miarę jak Graci odczuwa coraz większe naciski ze strony przywódców społeczności, motyw morderstwa staje się coraz bardziej mglisty. Jess zmaga się z wyjaśnieniem sensu tej straszliwej zbrodni i zaczyna podejrzewać, że prawda jaką odkryje może mieć związek z prawdą z jej osobistego życia, której nie zamierzała usłyszeć.
Jess odwiedza swojego ojca, Louisa Kinga, który przebywa w szpitalu z powodu bólu w klatce piersiowej, gdy znika serce dawcy, przeznaczone dla wysoko postawionego filantropa Freddy’ego Boise’a. Mając jedynie pięć godzin na znalezienie zaginionego serca i załatwienie problemów z tatą, Jess musi wybierać z pomiędzy prawdopodobnych podejrzanych - zazdrosnego lekarza, ambitnej, aczkolwiek zatroskanej córki Boise’a, pielęgniarki oddziałowej, która jest równie zatroskana o Louisa Kinga i błyskotliwej, władczej pani chirurg, która wydaje się być pod wrażeniem Spearsa.
Kiedy pnący się po szczeblach kariery zawodnik i jego żona zostają brutalnie zamordowani, King i jej zespół muszą zagłębić się w świat MMA - twardych i agresywnych mieszanych sztuk walki. Graci jest pod presją nacisków ze strony burmistrza, który domaga się szybkiej decyzji, Spears zachowuje się wyjątkowo ostrożnie, a ojciec ofiary jest starym kolegą szkolnym taty Jess. W miarę jak wywalcza sobie drogę przez plątaninę oszustw i podwójnej lojalności, Jess jest zmuszona do spojrzenia na mężczyzn w swoim życiu z zupełnie innej strony.
Naczelnik Graci, zwraca się do Jess z prośbą o pomoc w rozwiązaniu sprawy sprzed 15 lat, która go wciąż nie daje mu spokoju, co odciąga ją od przygotowań do rodzinnej kolacji z okazji Święta Dziękczynienia.
Brat Ingrid Evans odsiedział piętnaście lat niesłusznie skazany za morderstwo. Detektyw Jess udaje się odkryć kluczowego świadka, który prawdopodobnie przed wieloma laty kłamał podczas procesu sądowego. Policjantka postanawia rozwiązać sprawę. Odkrywa również, że w związku z Dannym nie może liczyć na zdrową ciążę.
Jess i jej zespół przeprowadzają dochodzenie w sprawie napaści seksualnej córki kobiety, której własna sprawa o napaść seksualną przed laty została zaniedbana przez policję w Winnipeg. Jess i Danny rozpoczynają starania o adopcję.
Detektyw Jessica King (Amy Price-Francis) musi zapobiec wybuchowi skandalu obyczajowego i zagłębić się w zagmatwane życie osobiste sędziego sądu rodzinnego, po tym, jak zostaje on znaleziony, uduszony peniuarem.
Telefon Aurory O’Donnell (Tess Degenstein) pod numer 911 naprowadza policję na zbiorowe miejsce pochówku ofiar na północy miasta. Jess (Amy Price-Francis) i jej zespół muszą znaleźć odpowiedzialnego za te morderstwa seryjnego zabójcę.
Scott Spivak nie żyje, ale Jess jest przekonana, że jego wuj odpowiedzialny jest za niektóre z morderstw na Lake Road. Czy uda jej się zamknąć śledztwo nie mając dowodów ani innego podejrzanego oraz borykając się przy tym z problemami w życiu osobistym?
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…