Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Krzysztof Gradowski |
7,0
|
|
Monika Skowrońska
(współpraca)
|
||
Lesław Wilk
(współpraca)
|
||
Ludmila Kruglikova
(współpraca) (ZSRR)
|
||
Hanna Głowacka
(współpraca)
|
||
Małgorzata Jakacka
(współpraca)
|
||
Leon Kelcz
(współpraca)
|
||
Krzysztof Materna
(współpraca)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Krzysztof Gradowski
(również) (dialogi)
|
7,0
|
|
Jan Brzechwa
(powieść "Akademia Pana Kleksa")
|
||
Producenci | Ocena | |
Urszula Orczykowska
kierownik produkcji
|
||
Zygmunt Wójcik
kierownik produkcji
|
||
Jula Bondariewa
kierownik produkcji (ZSRR)
|
||
Zofia Karska
kierownik produkcji (dodatkowe zdjęcia)
|
7,0
|
|
Jacek Gwizdała
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Krzysztof Poddębski
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Irena Hojnacka
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
M. Czyżewski
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Dariusz Struszczak
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Ewa Smyrska-Michalska
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Sabina Olczak
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Małgorzata Lasoń
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Piotr Fronczewski
Ambroży Kleks
|
8,4
|
|
Sławomir Wronka
Adaś Niezgódka
|
5,0
|
|
Leon Niemczyk
Filip Golarz
|
7,7
|
|
Zbigniew Buczkowski
Alojzy Bąbel, pracownik golarza Filipa / Dowódca straży
|
6,8
|
|
Bronisław Pawlik
Król, ojciec księcia Mateusza
|
8,1
|
|
Wiesław Michnikowski
Dr Paj-Chi-Wo
|
7,9
|
|
Adam Probosz
Książę Mateusz
|
||
Michał Barkas
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Marcin Bielski
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Bartek Dachowski
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Łukasz Deńca
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Igor Dzierżanowski
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Henryk Hałas
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Andrzej Kołacz
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Sebastian Kaliński
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Mariusz Karolewski
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Mariusz Lipiński
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Marcin Lisiak
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Artur Łęczycki
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Mariusz Malewicz
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Piotr Michalak
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Marcin Muszel
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Roman Orłow
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Andrzej Polkowski
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Marcin Stanisz
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Leszek Wachnik
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Łukasz Wojciechowski
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
M Wyrzykowski
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Konrad Zakrzewski
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Krzysztof Zimak
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Norman Żmijewski
Uczeń Akademii Pana Kleksa
|
||
Lembit Ulfsak
Hans Christian Andersen
|
||
Alicja Jachiewicz
Królowa, matka księcia Matuesza
|
||
Maria Quoos
Dwórka
|
||
Irena Karel
Królowa Lalek
|
7,1
|
|
Zdzisława Sośnicka
Smutna księżniczka
|
8,0
|
|
Lech Ordon
Dr Dolittle
|
||
Robert Pluciński
Adolf, mechaniczna lalka golarza Filipa
|
7,0
|
|
Jolanta Żółkowska
Królowa Śniegu
|
||
Hanna Bieluszko
Kominiarczyk
|
5,0
|
|
Magdalena Scholl
Pippi Langstrump
|
||
Henryk Bista
Dziadek do orzechów
|
7,6
|
|
Bolesław Płotnicki
Don Kichot
|
7,9
|
|
Stanisław Gawlik
Sancho Pancho
|
||
Marian Glinka
Pirat
|
||
Marek Kołaczkowski
Rybak
|
||
Maciej Grzybowski | ||
Daniela Popławska
Dworka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Krzysztof Wakuliński
(niewymieniony w czołówce)
|
7,2
|
|
Ryszard Dembiński
Hans Christian Andersen (polski dubbing) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Zygmunt Samosiuk |
6,0
|
|
Eugeniusz Gawrysiak
(współpraca)
|
||
Stanisław Śliskowski
(dodatkowe zdjęcia)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Andrzej Korzyński | ||
Kostiumy | Ocena | |
Danuta Hałatek | ||
Agnieszka Domaniecka | ||
Ewa Podsiadła
(współpraca)
|
||
Krystyna Świerz
(współpraca)
|
||
Michał Brończyk
(współpraca)
|
||
Montaż | Ocena | |
Teresa Miziołek |
7,0
|
|
Izabella Zgorzelska
(współpraca)
|
||
Aurelia Rut
(współpraca)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Andrzej Korzyński
dyrygent
|
||
Jan Pruszak
dyrygent
|
||
Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji
orkiestra
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Irena Kosecka
charakteryzator
|
||
Irmina Romanis
charakteryzator
|
||
Magdalena Łęcka
charakteryzator (współpraca)
|
||
Małgorzata Zawadzka-Lewik
charakteryzator (współpraca)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Jerzy Skrzepiński
scenograf
|
||
Vladimir Dushin
scenograf (ZSRR)
|
||
Bogdan Mozer
scenograf
|
||
Tadeusz Cielewicz
scenograf (współpraca)
|
||
Ireneusz Sałański
scenograf (współpraca)
|
||
Stefan Filipiak
scenograf (współpraca)
|
||
Janusz Kamiński
scenograf (współpraca)
|
||
Alicja Król
scenograf (współpraca)
|
||
Krzysztof Rajpold
scenograf (współpraca)
|
||
Mieczysław Bomba
scenograf (współpraca)
|
||
Bogdan Mozer
dekorator wnętrz
|
||
Mirosław Studziński
rekwizytor
|
||
Ryszard Grzegory
rekwizytor
|
||
Jerzy Bogdała
rekwizytor
|
||
Adam Kilian
lalkarz
|
||
Elżbieta Mikulska
projektant graficzny
|
||
Andrzej Lejman
opracowanie plastyczne
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Jerzy Blaszyński
dźwięk
|
||
Piotr Knop
dźwięk (współpraca)
|
||
Hieronim Langner
dźwięk (współpraca)
|
||
Bohdan Mazurek
efekty dźwiękowe
|
||
Ryszard Sulewski
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Jacek Kowalski
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Krzysztof Wawrzyniak
operator kamery
|
||
Stanisław Śliskowski
operator kamery (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Jan Maciej Ptasiński
operator kamery (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Kazimierz Pawlak
oświetlenie
|
||
Eugeniusz Gawrysiak
fotosista
|
||
Wiesław Lipiński
animator
|
||
Jan Steliżuk
animator
|
||
Zofia Rudnicka
choreograf
|
||
Marta Bochenek
choreograf
|
||
Katarzyna Grochowska
choreograf (współpraca)
|
||
Józef Grzeszczak
kaskader
|
||
Tadeusz Stankiewicz
kaskader
|
||
Jerzy Rogowski
kaskader
|
||
Krzysztof Mączyński
kaskader
|
||
Andrzej Daniłowicz
kaskader
|
||
Władysław Kita
kaskader
|
||
Marian Gańcza
kaskader
|
||
Ryszard Francman
kaskader
|
||
Tomasz Matusiak
kierownik planu
|
||
Bożena Politańska-Jakubowska
sekretariat planu
|
||
Józef Stefański
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Janusz Chlebowski
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…