Burza mózgów 1983

Brainstorm

Film opowiada o grupie naukowców, którzy opracowują metodę przenoszenia odczuć, myśli i emocji, rejestrowania i odtwarzania wrażeń zmysłowych bezpośrednio z ludzkiego mózgu do maszyny i vice versa. Pewna grupa wysoko postawionych ludzi z Pentagonu zaczyna interesować się projektem chcąc go wykorzystać w celach wojskowych.

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 3 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Christopher Walken
jako Dr Michael Anthony Brace
Natalie Wood
jako Karen Brace
Louise Fletcher
jako Dr Lillian Reynolds
Cliff Robertson
jako Alex Terson
Jordan Christopher
jako Gordy Forbes
Donald Hotton
jako Landan Marks
Alan Fudge
jako Robert Jenkins
Joe Dorsey
jako Hal Abramson
Bill Morey
jako James Zimbach

Fabuła

Film opowiada o grupie naukowców, którzy opracowują metodę przenoszenia odczuć, myśli i emocji, rejestrowania i odtwarzania wrażeń zmysłowych bezpośrednio z ludzkiego mózgu do maszyny i vice versa. Pewna grupa wysoko postawionych ludzi z Pentagonu zaczyna interesować się projektem chcąc go wykorzystać w celach wojskowych. Anonimowy

Gatunek
Sci-Fi, Thriller

Szczegóły

Premiera
1983-09-30 (świat)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
106 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 1

Avatar square 200x200

bodek75 2014-04-28 6

Brainstorm – Dopiero teraz , tak jakoś wpadłem na ten film , obejrzałem i przyznać muszę , że tak średnio mi się spodobał. Zapewne 30 lat temu robił większe wrażenie. Doskonały Walken.
Podobny wątek technologiczny nagrań , które pozwalają odczuwać wrażenia słuchowe , wzrokowe , może także i zapachowe mogliśmy także obejrzeć w "Strange Days" Kathryn Bigelow i o ile pamiętam tam było znacznie lepiej. No tak , ale to już była inna dekada.
6/10

Współtworzą