Głównym bohaterem serialu jest Jurek - młody rybak, który zniechęcony swą pracą i zarobkami postanowił spróbować innego życia. Ruszył w Polskę ufny w siłę swego uroku osobistego i przestępczych zdolności. Jego pierwszym krokom w roli uwodziciela - oszusta i złodzieja patronowały prostytutki. One też nadały mu dźwięczny przydomek - Tulipan. Wkrótce niegdysiejszy rybak doszedł w nowym "fachu" do prawdziwego mistrzostwa. Historia Tulipana luźno nawiązuje do prawdziwych dziejów Jerzego Kalibabki - słynnego w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych przestępcy, uwodzącego łatwowierne kobiety, by wyłudzić od nich pieniądze i kosztowności. opis dystrybutora
PAN KALIBABKA:)) – Bardzo dobry serial!!! Jeden z tych do których z przyjemnością powracam:))
no nie mogę ;p – obejrzałem przypadkiem jeden odcinek ostatnio tego serialu no i normalnie co za typ ;p;p;p..serial na faktach o kolesiu który naciągał młode kobiety na kase a najlepsze , że wszystki9e takie zakochane w nim , że później nie chciały na policji go pogrążać ;O….
w odcinku który oglądałem to niby uciekł z jakąś babką okradając jej rodziców , wysiedli później na jakiejś stacji z pociągu i on nagle do niej : ktoś nas śledzi…idź prosto biorę ich na siebie (:P:P:P:P:P) ona poszła a on wsiadł z powrotem do pociągu ;p…no nie mogę……TULIPAN
Pozostałe
Typ jak typ, jak Roksana stwierdziła, że do prawdziwej postaci Kalibabki się nie umywa, faktycznie zbyt lekko ta postać została przedstawiona, co nie zmienia faktu, że Monczka zagrał rewelacyjnie, a serial ogląda się doskonale. Barciś czwartorzędna postać, a kluczowa. :)