Krucjata Bourne'a 2004

The Bourne Supremacy

Mimo amnezji Bourne układa sobie powoli normalne życie z ukochaną Marie u boku. Ale krwawa przeszłość znowu daje znać o sobie i Bourne ledwo uchodzi z życiem z zamachu. Musi kryć się przed nieznanym wrogiem, lecz nie jest bezbronny, wkrótce okaże się, że i on potrafi być nieuchwytny i zdeterminowany w walce.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Matt Damon
jako Jason Bourne
Franka Potente
jako Marie
Brian Cox
jako Ward Abbott
Julia Stiles
jako Nicky
Karl Urban
jako Kirill
Gabriel Mann
jako Danny Zorn
Joan Allen
jako Pamela Landy
Marton Csokas
jako Jarda
Tom Gallop
jako Tom Cronin
Ethan Sandler
jako Kurt

Mimo amnezji Bourne układa sobie powoli normalne życie z ukochaną Marie u boku. Ale krwawa przeszłość znowu daje znać o sobie i Bourne ledwo uchodzi z życiem z zamachu. Musi kryć się przed nieznanym wrogiem, lecz nie jest bezbronny, wkrótce okaże się, że i on potrafi być nieuchwytny i zdeterminowany w walce. opis dystrybutora

Gatunek
Thriller, Akcja, Przygodowy
Słowa kluczowe
zdrada, morderca, snajper, szpieg zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2004-09-03 (kino), 2004-07-15 (świat), 2005-02-10 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Universal Pictures
Motion Picture THETA Produktionsgesellschaft (współpraca produkcyjna)
The Kennedy/Marshall Company zobacz więcej
Kraj produkcji
Niemcy, USA
Inne tytuły
Die Bourne Verschwörung (Niemcy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
108 minut
Budżet
75 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
hegemon23 użytkownik
  • 9

Udana kontunacja przygód Jasona Bourne'a, czyli gratka dla fanów porządnej sensacji. przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Kiedy Bourne dzwoni do Pameli Landy z dachu, ta mówi mu, że potrzebują 90 sekund, by go namierzyć. Bourne kończy rozmowę po 88 sekundach. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Szpieg kontra szpieg — Jason Bourne podjął próbę odejścia od pewnego świata, który jednak nie chce pozostać w stosunku do niego neutralny. Siły, które wciągnęły go z powrotem w krąg superagentów i międzynarodowych rozgrywek, stawiają na jego drodze galerię znanych, ale również nowych twarzy – z których większość jest do niego nastawiona zdecydowanie nieprzyjaźnie. Jednocześnie u boku... zobacz więcej

Komentarze do filmu 9
ZSGifMan 8

Nie wiem czemu, ale ta część jest mi najlepiej znana i najbardziej zapadła mi w pamięci przez te wszystkie lata. Możliwe, że widziałem ją najwięcej razy i to dlatego, ale możliwe również, że to przez kilka bardzo charakterystycznych detali.
     
Po pierwsze Berlin, a nieco wcześniej kontrole graniczne w Neapolu. Tramwaj, nagonka wysadzenie willi. Dalej Moskwa i… tak! Nieśmiertelna i niezniszczalna Wołga! ;D Ludowe porzekadło prawi, iż гнется не ломается, więc желтая волга (GAZ 3110) prze do przodu niczym sławetne T-34, hahaha! Czarna Gelenda zapewne w AMG jej raczej nie sprosta, do tego te nieśmiertelne pościgowe W124, co to za widoki! W końcu 16 lat już zleciało, to to są prawie zdjęcia archiwalne ;)      
     
Po drugie poradzieckie blokowisko i córka Neskich, Jason wyznaje jej prawdę o jej rodzicach, niby nic wielkiego, ale mnie ruszyło i zapadło w pamięć. Jak dla mnie, gdy wychodzi od niej i maszeruje sobie w dole, to jeden z lepszych "spokojnych" widoków w filmach akcji, mam na myśli takie chwile zadumy pełne nastroju, a na pewno w Bourne’ach, bardzo do mnie przemawia taka scenka.      
     
Po trzecie Pam Landy i najpierw chęć jej odstrzelenia, bo nigdy nie wiadomo co będzie konieczne, zanim Jason nie poznał finalnie jej zamiarów, więc mierzy do niej ze snajperki KSII, by na koniec rozmawiając z nią przez telefon obserwować ją przez okno, gdzieś na Manhattanie. Wtedy pada sławne (dla mnie) zdanie:
     
"Wypocznij, wyglądasz na zmęczoną."      
:D
     
Klasyczna już pozycja z kina akcji, każdy zainteresowany takowym powinien choć raz go zobaczyć. A że od przybytku głowa (podobno) nie boli, więc im więcej tym lepiej! :))      
     

Spinnaker 8

8/10 – Po rewelacyjnej jedynce, tutaj ocena tylko 8 na 10, zdecydowanie najsłabsza część ze wszystkich a szkoda. Ogólnie można obejrzeć

maaadz 9

Uwielbiam… – …postać Bourne’a. Charakter postaci jest wręcz wyśmienity.

Novqa 6

I część lepsza. – jak dla mnie I część była zdecydowanie lepsza, w tej przy ostatnie 20 minut siedziałam jak na igłach.

TCksp 8

Bardzo dobry! – Wczoraj oglądałem go po raz kolejny. Bardzo fajny film (zresztą z Mattem Damonem słabego jeszcze nie widziałem), tematyka szpiegowska, szybka akcja, duż ciekawych efektów specjalnych, fajne sceny pościgów.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

jacks
557 punktów
Perfik
80 punktów
Spinnaker
73 punkty
stormm59
54 punkty
agata
46 punktów
sciema
26 punktów
Czechu
22 punkty
Sweet_Foxy
20 punktów
Więcej informacji

Proszę czekać…