Newsroom 2012-2014

The Newsroom

Nowy serial HBO, którego pomysłodawcą jest Aaron Sorkin. Bohaterami Newsroomu są prezenter wiadomości (Jeff Daniels), jego nowa producentka wykonawcza (Emily Mortimer), pracownicy newsroomu (John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Olivia Munn) oraz ich szef (Sam Waterston). Razem podejmują momentami nieco… zobacz więcej

Reżyseria
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

  • 3 sezony

Odcinki zobacz wszystkie 25 odcinki

Sezony
Lata

Zwiastuny Zobacz wszystkie 6 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 1 zdjęcie

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jeff Daniels
jako Will McAvoy
Emily Mortimer
jako MacKenzie McHale
John Gallagher Jr.
jako Jim Harper
Alison Pill
jako Maggie Jordan
Thomas Sadoski
jako Don Keefer
Dev Patel
jako Neal Sampat
Sam Waterston
jako Charlie Skinner
Chris Chalk
jako Gary Cooper
Margaret Judson
jako Tess Westin
John F. Carpenter
jako Herb Wilson
Trieu Tran
jako Joey Phan
Olivia Munn
jako Sloan Sabbith

Fabuła

Nowy serial HBO, którego pomysłodawcą jest Aaron Sorkin. Bohaterami Newsroomu są prezenter wiadomości (Jeff Daniels), jego nowa producentka wykonawcza (Emily Mortimer), pracownicy newsroomu (John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Olivia Munn) oraz ich szef (Sam Waterston). Razem podejmują momentami nieco idealistyczną walkę, aby rzetelnie przedstawiać wiadomości w serwisie informacyjnym, wbrew korporacyjnym i komercyjnym interesom, nie bacząc na swoje skomplikowane życie prywatne. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat

Szczegóły

Premiera
2012-06-24 (świat), 2013-06-14 (dvd)
Wytwórnia
Home Box Office (HBO)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
More As This Story Develops (USA) (tytuł roboczy)
Czas trwania
odc.: 60 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 9 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 4

Pauleta 8

Fenomenalne pióro Sorkina napędza angażującą historię. Dialogi na medal. A najlepiej trzy. I wszystkie złote.

Mis_Koralgol 7

Zaczyna się SUPER – O serialu dowiedziałem się z filmiku na youtube o top10 openingach seriali telewizyjnych. I rzeczywiście monolog głównego bohatera jest (chociaż trochę przesadzony – mógłbym tam parę dziur zrobić) – BARDZO DOBRY. Jak również sposób w jaki go przekazano – jeśli dobrze pamiętam, to gdzieś było że Jeff Daniels dostał Emmy de facto za tą scenę. I przyznam się, że nie żałowałbym gdybym to ja rozdawał Emmy.

Niestety z czasem seria trochę się rozmywa, i mamy serial w którym ciekawe jest:
- wizja świata z punktu widzenia Amerykanów (jak ONI odbierają newsy)
- wizja/podgląd newsroomu – wierzę, że nie jest aż tak daleki od prawdy (ogólnie często zadyma, że można osiwieć, a nie uwierzyć :) )
- news co odcinek w tle – duże historie, które chyba wszyscy znają, wiedzą jak się potoczą – i to dodaje ciekawy twist w historii

ALE – pomijąc te punkty to to jest prawde powiem opera mydlana. Ciągle przepychanki czy będą razem czy nie będą razem. A może jednak ? A jak nie to może z tamtą inną ? …. Nie to czego się spodziewałem po pierwszych 10min.

Mają szczęście, że czasami pozwalają Danielsowi grać, a nie tylko czytać z promptera – jest wtedy wredny, ale jakoś go człowiek lubi – jak Sherlock-a Cumberbacha (tyle że jest go może …. 5 min na odcinek, jeśli i to).

Aha – a końcówka 2 sezonu (gdzie dooglądałem) – 1 – totalnie zaprzecza openingowi, 2 – ocieka słodyczą – a to ponoć Kanadyjczycy odpowiadają za syrop klonowy :D. Co do pierwszego rozumiem, że nie można robić "anty-amerykańskiego" (ja nazwałbym go trzeźwo patrzącym na świat) serialu w stanach. Ale taki zwrot to po prostu – przypomina mi się kawałek Georga Carlina o All American BS.

Garret_Reza_fdb 6

http://garretreza.pl/newsroom/ Miało być o robieniu lepszych wiadomości, ale twórcy tylko udawali. Niemniej – warto obejrzeć!

Nesroom 3×5 online pl – Przedostatni odcinek Newsroom już jest z polskim lektorem http://telewizjer.tv/newsroom-03×05-oh-shenandoah/

Współtworzą