A Pink Christmas 1978

Bazująca na opowiadaniu O. Henry'ego "The Cop and the Anthem" historia z Różową Panterą w roli głównej. Akcja dzieje się w Nowym Jorku w 1890. Wściekle głodna i zmarznięta Różowa Pantera desperacko i bezskutecznie przemierza Park Centralny w poszukiwaniu czegoś do zjedzenia na świąteczny obiad. Na pomoc przychodzi jej duch… zobacz więcej

Reżyseria

Obsada

Uzupełnij obsadę dla tego filmu

Fabuła

Bazująca na opowiadaniu O. Henry'ego "The Cop and the Anthem" historia z Różową Panterą w roli głównej. Akcja dzieje się w Nowym Jorku w 1890. Wściekle głodna i zmarznięta Różowa Pantera desperacko i bezskutecznie przemierza Park Centralny w poszukiwaniu czegoś do zjedzenia na świąteczny obiad. Na pomoc przychodzi jej duch świąt Bożego Narodzenia. Yasha

Gatunek
Animowany, Krótkometrażowy, Familijny

Szczegóły

Premiera
1978-12-07 (świat)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Pink Panther in 'A Pink Christmas'
Czas trwania
30 minut

Recenzje

Święta na różowo 5
  • 2006-12-27
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Różową Panterę znamy w wielu wariantach: kryminalnych komedii fabularnych, cyklu filmów animowanych, reklam, komiksów, nadruków na odzieży czy też produktach spożywczych. To temat popularny, który z racji swego wrodzonego, kociego wdzięku nigdy się nie nudzi. Tym razem mamy "słodkiego kociaka" w wydaniu świątecznym, gdzie fabuła bazuje na opowiadaniu O. Henry'ego "The Cop and the Anthem".

Nowy Jork, zima 1890. Zbliża się Boże Narodzenie. Wraz z podekscytowanymi dziećmi przemierzamy udekorowane świątecznie ulice, podziwiając kolorowe choinki, ruchome szopki, dekoracje przedstawiające pokryte śniegiem, miniaturowe miasteczka. Wszystko do akompaniamentu dzieci śpiewających bożonarodzeniowe kolędy.

I oto zbliżenie ławki w Parku Centralnym, na której pod grubą pierzyną ze śniegu kuli się, najwyraźniej bezdomna Różowa Pantera, zmarznięta i wygłodzona. Próbuje zaspokoić swój głód ostatnim ziarenkiem konserwowanego groszku, wytrzęsionym z pustej puszki, ale siedzący na gałęzi znajdującego się nieopodal drzewa mały ptaszek obserwujący jej zabiegi, porywa ziarenko zanim pantera zdąży je połknąć. W bardzo podłym humorze pantera rusza na poszukiwanie posiłku. Nie mając pieniędzy, może tylko obejść się smakiem oglądając na wystawach sklepów stoły bogato zastawione świątecznymi przysmakami lub obserwując bogatych klientów robiących świąteczne zakupy. Jeden z nich gubi paczkę, w której pantera znajduje kożuszek w sam raz nadający mu wygląd świętego Mikołaja. Wkrótce zostaje zatrudniony jako ten ulubieniec dzieci przez zdesperowanego właściciela sklepu, któremu w ostatniej chwili zachorował pracownik. Nietrudno domyślić się, co wyniknie z tego pomysłu, bo pantera jest ostatnią z osób nadających się do tej roli.

Temat świąteczny wyraźnie odpowiada reżyserowi Billowi Perezowi, który w tym samym czasie brał udział w realizacji "A Flintstone Christmas" i "Bugs Bunny's Looney Christmas Tales". Scenariusza jak zwykle w produkcjach Friza Frelenga napisał on sam oraz John W. Dunn. Wśród animatorów artyści znani również jako reżyserzy: Arthur Davis, Art Leonardi, John Gibbs, Tom Ray i wybitni rysownicy: Warren Batchelder, Bob Matz i Eric Rogers, także kompozytor serii animowanej "Carry On...". Muzykę oraz kolędy "Yule Tide Spirit", "Jolly Holiday" i "Wonderful Wintertime" napisał Doug Goodwin, wprawiony w gwiazdkowych ścieżkach dźwiękowych ("The Bear Who Slept Through Christmas", "Fright Before Christmas", "Bugs Bunny's Christmas Carol", "Bugs Bunny's Looney Christmas Tales"). Całość zmontowana przez doświadczonego montażystę - dźwiękowca, Richarda Corwina.

Jak na gwiazdkę przystało, postaci i tło utrzymane są w pastelowych kolorach, gdzie dominuje monochromatyczny zestaw różów, błękitów i fioletów - zgodnie z tytułem mają to być "Różowe Święta", i takie są.

Obserwowanie nieszkodliwych w sumie szelmostw Różowej Pantery to rozrywka odpowiednia nie tylko dla dzieci. Można ten film polecić w świątecznym okresie każdemu dorosłemu miłośnikowi animacji, czy też głównego bohatera, jako rozrywkę łatwą, przyjemną i nietypową.

1 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Współtworzą