Adrenalina 7.4

Chev był zabójcą na zlecenie, pracując dla mafii na zachodnim wybrzeżu USA. Rzucił nagle tą pracę z powodu swojej dziewczyny Eve. Pewnego ranka przy telewizorze znajduje płytę z krótkim filmikiem, na którym Verona - szef pewnej mafii informuje go, że został zainfekowany substancją zwaną koktajlem z Pekinu, którą wstrzyknięto mu w czasie snu. Pozostała mu tylko godzina życia. Żeby nie umrzeć musi utrzymać w organizmie odpowiedni poziom adrenaliny. Chev postanawia się zemścić na ludziach, którzy skazali go na śmierć...

Recenzje

Czas zemsty 9

Chev Chelios (Jason Statham) budzi się w swoim mieszkaniu i koło telewizora znajduje płytę CD. Po obejrzeniu zamieszczonego na niej filmu odkrywa, że został otruty, a w jego żyłach płynie toksyczna substancja. Aby przeżyć, mężczyzna musi cały czas wytwarzać duże ilości adrenaliny, co spowoduje częściowy zanik działania trucizny. Od teraz Chev pragnie się zemścić na tych, którzy są odpowiedzialny za ten czyn.

Adrenalina to debiut reżyserski duetu Neveldine-Taylor, którzy właśnie tym filmem zyskali - moim zdaniem - przepustkę do świata kina. Tworząc go, musieli doskonale wiedzieć, że nie będą skazani na porażkę. Co prawda I część filmu została bezpośrednio wydana na płytach DVD i to bardzo dobre posunięcie ze strony dystrybutora, ponieważ Crank to naprawdę rewelacyjne dzieło.

Jason Statham wciela się w postać Cheva Cheliosa - mężczyznę, który został otruty i z każdą chwilą może umrzeć. Wie, że musi dokonać zemsty i zrobi to za wszelką cenę. Crank to film, który mocno wbija w fotel; dzieło, które wciąga, wciąga i nie pozwala oderwać się choćby na chwilę od ekranu. Statham w tym filmie pokazał klasę i to jaką, słynny Frank Martin pokazał, jak ważne jest życie i co można zrobić dla niego. Amy Smart wcielająca się w rolę Eve - dziewczyny Cheliosa też się dobrze spisała. Udowodniła tak jak w drugiej części filmu, że miłość jest czymś bardzo ważnym i trzeba ją pielęgnować. Pozostali w obsadzie też znakomicie odegrali przypisane im role.

Brian Taylor i Mark Neveldine spisali się na medal. Crank to nie jest film dla wszystkich - jest to obraz dla odważnych i nie bojących się zemsty. Jak wiemy, zemsta bywa słodka, ale nie w Adrenalinie, ponieważ na drodze natykamy się na Jasona Stathama - człowieka, który nie boi się wyzwań i jest gotów w każdej chwili ponieść śmierć.

Na zakończenie dodam, że Crank to jeden z najlepszych filmów sensacyjnych XXI wieku a także najlepsze dzieło, w którym zagrał Jason Statham. Szkoda, że I część nie była pokazywana w kinach. Tutaj Chelios to mężczyzna walczący o życie i żądny zemsty, natomiast w dwójce, aby przeżyć, musi podłączać się do prądu, co może skończyć się śmiercią. To się nazywa odwaga! Myślę, że jak na debiut reżyserki to wypadło rewelacyjnie.

Oglądając Crank, w niektórych momentach miałem dreszcze. To również najlepszy film ze Stathamem, jaki widziałem. Naprawdę warto poświęcić 85 min na seans, bo na ekranie są emocje, jest adrenalina i … przede wszystkim akcja. No po prostu dzieło jest tak rewelacyjne i dopracowane do każdego stopnia, że brakuje mi słów, aby to opisać. Jestem pod wrażeniem, bo nie spodziewałem się, że zaczynając karierę filmową, można tak dobrze zacząć. Czujesz w sobie adrenalinę? Kochasz patrzeć na tego typu dzieła? Jeśli tak, to Crank jest właśnie dla ciebie.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie
opis filmu i moja recenzja 7
  • 2007-06-21
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Chev Chelios (Jason Statham) jest fachowym mordercą pracującym dla Zachodniego syndykatu przestępstwa Wybrzeża. Budząc się pewnego dnia otrzymuje kasetę z nagraniem z poprzedniego wieczoru. Na kasecie zarejestrowane jest jak jego rywal Verona (Jose Pablo Cantillo) wstrzykuje mu chińską truciznę, która go zabije. Verona robi to w odwet za jego zdradę i niedopełnienie polecenia przez Cheva. Film nabiera ogromnej prędkości, wciąż coś się dzieje gdyż Cheva przy życiu trzyma podwyższony poziom adrenaliny. Choć nie wie ile zostało mu czasu robi wszystko aby dokonać zemsty i zabić tego, który chce jego śmierci.

Bardzo dobra gra aktorska, Jason Statham znany z filmów "Transporter", "Teoria chaosu", "Rewolwer" i innych, pokazuje tutaj swój kunszt aktorski. Mocne sceny, walka, przemoc, seks na ulicy. Wciąż wprowadzają widza w przyspieszoną akcje, powodując nie tylko u Cheva szybsze bicie serca. Amy Smart gra Eve, dziewczynę Cheva, spokojną, ułożoną kobietę, która w momencie zagrożenia dowiaduje się o prawdziwym jego zawodzie. Do tej pory znamy ją głównie z ról komediowych takich jak Jamie w "Zostańmy przyjaciółmi", Holy w "Starsky i Hutch" czy Lynn w "Ale jazda!". Teraz choć ma małą rolę daje się poznać i polubić.

Naprawdę warto zobaczyć ten film, gdyż nie bez powodu został sklasyfikowany w gatunku akcji. Do ostatniej minuty trzyma widza w napięciu. Co będzie dalej ? Czy Chev przeżyje i czy dorwie drania który chce go zabić? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi oglądając film Adrenalina. Naprawdę warto.

5 z 15 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie