Czekając na Joe 2003

Touching the Void

Czekając na Joe to oparta na prawdziwej historii opowieść o wyprawie dwóch przyjaciół w peruwiańskie Andy. Joe i Simon wspinając się na Siula Grande wybierają najtrudniejszą, zdradliwą trasę – zachodnią ścianę szczytu. Pozornie łatwa droga jest początkiem dramatu, który stawia obu bohaterów przed pytaniami o granicę przyjaźni,… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 13 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Brendan Mackey
jako Joe Simpson
Nicholas Aaron
jako Simon Yates
Richard Hawking
jako On sam
Ollie Ryall
jako Richard Hawking
Joe Simpson
jako On sam
Simon Yates
jako On sam

Fabuła

Czekając na Joe to oparta na prawdziwej historii opowieść o wyprawie dwóch przyjaciół w peruwiańskie Andy. Joe i Simon wspinając się na Siula Grande wybierają najtrudniejszą, zdradliwą trasę – zachodnią ścianę szczytu. Pozornie łatwa droga jest początkiem dramatu, który stawia obu bohaterów przed pytaniami o granicę przyjaźni, odwagi i lojalności. Górska sceneria w filmie Kevina Macdonalda jest jedynie tłem zmagań wspinaczy z własnym człowieczeństwem i strachem przed jego utratą. To opowieść o sile i odwadze człowieka w spotkaniu ze śmiercią. Film pokazuje nie tylko ludzi, którzy dokonali rzeczy niemożliwych, ale stawia także nam pytanie - co jesteśmy w stanie zrobić by uniknąć śmierci? Anonimowy

Gatunek
Dokumentalny, Dramat, Sportowy
Słowa kluczowe
przyjaźń, śnieg, odwaga, złamana noga zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2004-03-26 (kino), 2004-01-23 (świat), 2004-11-19 (dvd)
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
106 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 4

Avatar square 200x200

Soodack 2011-01-02 10

genialny w kazdym calu – Jezeli chodzi o tytul to wolalbym jednak cos w okolicach "Dotkiecia pustki" (oryg. Touching the Void)
Kiedy Joe opowiada o wydarzeniach,ktore sa sfabularyzowane, uwidaczniaja s u niego emocje, to jest niesamowite. Joe napisal tez ksiazke, jednak w tym przypadku, uwazam, ze film to zdecydowanie inna jakosc (lepsza).

Jankes 2009-07-26 7

7/10 – Fajny dokument przedstawiający niemoc człowieka w stosunku do natury oraz podejmowanie decyzji w skrajnych przypadkach. Polecam zobaczyć.

Sebioslaw 2017-04-29 9

Oglądałem dwukrotnie. Historia jest tak niesamowita, że wydaje się nieprawdziwą a jednak…
Determinacja głównego bohatera to wzór, na ile człowiek może mieć mocną psychikę aby przetrwać. Ktoś inny by dawno zrezygnował i poddał się.

Drybciu 2010-04-04 10

10/10 – Idealny. na faktach.

Współtworzą