Czekając na Joe 2003

Touching the Void

Dwóch młodych alpinistów – Joe Simpson i Simon Yates – próbuje zdobyć szczyt Siulaa Grande w peruwiańskich Andach. Udaje im się tego dokonać z sukcesem. Tyle że w drodze powrotnej Joe łamie nogę. Simon, przywiązując przyjaciela do swojej liny, próbuje ratować mu życie. Niestety, w pewnym momencie ten sposób schodzenia okazuje… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 13 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Brendan Mackey
jako Joe Simpson
Nicholas Aaron
jako Simon Yates
Richard Hawking
jako On sam
Ollie Ryall
jako Richard Hawking
Joe Simpson
jako On sam
Simon Yates
jako On sam

Fabuła

Dwóch młodych alpinistów – Joe Simpson i Simon Yates – próbuje zdobyć szczyt Siulaa Grande w peruwiańskich Andach. Udaje im się tego dokonać z sukcesem. Tyle że w drodze powrotnej Joe łamie nogę. Simon, przywiązując przyjaciela do swojej liny, próbuje ratować mu życie. Niestety, w pewnym momencie ten sposób schodzenia okazuje się już niemożliwy. Simon musi przerwać linę i zostawić kolegę w górach. Czekając na Joe to film oparty na prawdziwej historii, spisanej przez Joe Simpsona pt.: „Dotknięcie pustki”. Anonimowy

Gatunek
Dokumentalny, Dramat, Sportowy
Słowa kluczowe
przyjaźń, śnieg, odwaga, złamana noga zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2004-03-26 (kino), 2004-01-23 (świat), 2004-11-19 (dvd)
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
106 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 4

Soodack 10

genialny w kazdym calu – Jezeli chodzi o tytul to wolalbym jednak cos w okolicach "Dotkiecia pustki" (oryg. Touching the Void)
Kiedy Joe opowiada o wydarzeniach,ktore sa sfabularyzowane, uwidaczniaja s u niego emocje, to jest niesamowite. Joe napisal tez ksiazke, jednak w tym przypadku, uwazam, ze film to zdecydowanie inna jakosc (lepsza).

Sebioslaw 9

Oglądałem dwukrotnie. Historia jest tak niesamowita, że wydaje się nieprawdziwą a jednak…
Determinacja głównego bohatera to wzór, na ile człowiek może mieć mocną psychikę aby przetrwać. Ktoś inny by dawno zrezygnował i poddał się.

Drybciu 10

10/10 – Idealny. na faktach.

Jankes 7

7/10 – Fajny dokument przedstawiający niemoc człowieka w stosunku do natury oraz podejmowanie decyzji w skrajnych przypadkach. Polecam zobaczyć.

Współtworzą