Najlepsi z najlepszych 2003

Michel Vaillant

Któż z nas nie chciałby być Michelem Vaillant, kierowcą, któremu zawsze udaje się pokonać rywali? Film opowiada o najbardziej pasjonujących momentach z życia kierowcy rajdowego, jego niepokojach i tryumfach. "Michel Vaillant" to udane przeniesienie na ekran popularnego komiksu o tym samym tytule.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Sagamore Stévenin
jako Michel Vaillant
Peter Youngblood Hills
jako Steve Warson
Diane Kruger
jako Julie Wood
Jean-Pierre Cassel
jako Henri Vaillant
Béatrice Agenin
jako Élisabeth Vaillant
Philippe Bas
jako Jean-Pierre Vaillant
Lisa Barbuscia
jako Ruth Wong

Fabuła

Któż z nas nie chciałby być Michelem Vaillant, kierowcą, któremu zawsze udaje się pokonać rywali? Film opowiada o najbardziej pasjonujących momentach z życia kierowcy rajdowego, jego niepokojach i tryumfach. "Michel Vaillant" to udane przeniesienie na ekran popularnego komiksu o tym samym tytule. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja
Słowa kluczowe
relacja mężczyzna-kobieta, samochód, wyścig, relacja kolega-kolega

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2004-04-02 (kino), 2003-11-08 (świat), 2004-08-26 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Kraj produkcji
Francja
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
86 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Pressbook

Możliwe spoilery O produkcji — Najlepsi z najlepszych to połączenie komiksowego mitu, nowego spojrzenia na jego przygody rajdowe i chęci stworzenia widowiskowej rozrywki. Oto idea, która przyświecała nietypowemu producentowi – pasjonatowi: Pierre-Ange Le Pogam. „Pomysł tej realizacji narodził się wraz z powstaniem wytwórni EuropaCorp w 1999. Niedługo po tym jak wraz z Lukiem Bessonem zrobiliśmy... zobacz więcej

Komentarze 2

Avatar square 200x200

Barbarka88Rz 2011-01-01 8

mi się podoba – Przypadkiem na niego trafiłam, gdy skakałam po kanałach TV. Zatrzymałam, gdyż film zwrócił moją uwagę i już na nim zostałam. Ominęło mnie jakieś 20 min (jak sprawdziłam w telegazecie), ale może kiedyś to nadrobię.

Fabuła jest dość prosta, niespecjalnie skomplikowana, dość przewidywalna, ale było też i napięcie. Film na pewno nie jest nudny, dzieje się w nim sporo i to nie tylko na torze.
Nie ciekawią mnie wyścigi Formuły 1. itp., ani jakoś specjalnie samochody, ale tutaj to wszystko zostało przedstawione naprawdę interesująco i wciągająco. Film oglądałam z największą przyjemnością.

Fantastyczne zdjęcia, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Fabuła może nie jest jakaś ekscytująca, ale pod względem technicznym- film jest fenomenalny. Kapitalne ujęcia i scenografia czy jak to się nazywa. Dobry montaż. Widać, że film jest wykonany z ogromnym rozmachem. Niezła muzyka (podobno soundtrack jest świetny). Niezła obsada, skrajnie męska bo w końcu to męski sport, ale piękne Diane Kruger i Lisa Barbuscia dodają powabu i uroku całości.

8/10 głównie za zdjęcia

pablo75 2010-04-30 5

5/10 – Taki sobie film o wyścigach i o kulisach tej dyscypliny sportu. Nic wielkiego.

Współtworzą