II Wojna Światowa. Bruce Willis wciela się w rolę pułkownika Williama McNamary - amerykańskiego oficera, który zostaje uwięziony w niemieckim obozie. Jako najwyższy rangą "obejmuje dowództwo" nad swoimi rodakami pod czujnym okiem komendanta obozu, bezwzględnego pułkownika Wernera Vissera (Marcel Iures). McNamara nie ma zamiaru biernie czekać na zakończenie wojny. Pozyskuje do współpracy młodego porucznika Tommy'ego Harta (Colin Farrell) i gdy w obozie zostaje popełnione morderstwo, z pomocą Harta organizuje pokazowy proces wojskowy. W rzeczywistości jednak McNamara ryzykuje wszystko, podejmując się najniebezpieczniejszej i najbardziej błyskotliwej misji w swojej karierze, by uwolnić swoich ludzi i... zmienić losy wojny.
Komentarze do filmu 4
pajki_filmaniak 8

choć sporo ludzi narzeka to ja się nie nudziłem

arosATI 4

4/10 oczekiwałem – czegos innego.

Krzysztof1983 2

Bardzo, bardzo słabo… – Jak dla mnie beznadziejny!!! Dla mnie zabawne jest patrzenie na nieudolne dążenie do tego, żeby ten film, był filmem mocnym. Po prostu katastrofa, miał być dobry dramat wojenny, który ma poruszyć widzów historią jeńców, a wyszło badziewie, nie wiadomo czy płakać czy śmiać się. Film w ogóle nie oddaje tego co się działo w nazistowskich obozach. Rozumiem, że jest to amerykański film, więc trudno oczekiwać, żeby Amerykanie przedstawili prawdziwy obraz nazistowskich obozów, ale można było bardziej się postarać, aby wyglądało to choćby troszkę bardziej realnie. Ubiór jeńców też pozostawia wiele do życzenia, czyste koszule więźniów, którzy byli bardzo zadbani jak na jeńców obozu. Szkoda, że tych jeńców nie ubrali w garnitury galowe, hahahaha:) Moja ocena 2/10. Gdyby nie to, że film rozbawił mnie swoją naiwnością to byłoby 1/10. Ale i tak jest totalnie beznadziejny!!!

Lucas_B 9

Dobry film wojenny! – Naprawdę bardzo dobry. Ukazuje sytuację panującą w nazistowskich obozach jenieckich. Do końca się nie nudziłem. Polecam wszystkim.

Więcej informacji

Proszę czekać…