Chirurdzy

8,0
Meredith Grey i jej znajomi biorą udział w jednym z najtrudniejszych programów szkoleniowych w kraju, próbując pogodzić go z życiem osobistym. Wciąż się uczą, a od ich decyzji zależy życie pacjentów.
Odcinki 431 dodaj odcinek
W pierwszym odcinku poznajemy głównych bohaterów – pięcioro stażystów, utalentowanych młodych ludzi będących przyszłością medycyny: Meredith Grey, Critstinę Yang, Izzie Stevens, George'a O'Malleya i Aleksa Kareva. Lekarze starają się pogodzić karierę z życie osobistym.
Obserwując dzieci na oddziale położniczym, Meredith Grey (Ellen Pompeo) zauważa coś niepokojącego u jednego z noworodków. Nie waha się przekroczyć swoich uprawnień, aby ratować życie malucha.
Podczas wyścigu kolarskiego dochodzi do serii nieszczęśliwych wypadków. Do szpitala w Seattle trafia wielu pacjentów z różnymi urazami. Cały personel ma pełne ręce roboty.
O czym marzy każdy lekarz-stażysta na oddziale chirurgii? Oczywiście o bardzo skomplikowanej operacji. Kiedy pacjentką szpitala w Seattle zostaje była pielęgniarka z poważną chorobą, Cristina ma nadzieję na udział w pankreatoduodenektomii, zwanej też zabiegiem Whipple'a lub operacją Kauscha-Whipple'a.
Związek Meredith i Derecka staje się coraz bardziej poważny, jednak zdają sobie sprawę z tego, że nie powinni się afiszować ze swoimi uczuciami – Dereck jest asystentem, a Meredith zaledwie obiecującą stażystką. Czy uda im się ukryć swoją relację przed swoimi współpracownikami w szpitalu?

9. Sekrety 1x9

7,5
Personel medyczny zawsze ma pełne ręce roboty. Tym razem dodatkowej pracy dostarczają niektórzy lekarze i pielęgniarki, gdy w szpitalu… szerzy się syfilis. Bliskie związki pomiędzy pracownikami nie podobają się dyrekcji.

10. Deszcz 2x1

7,4
Pacjentką szpitala zostaje legenda chirurgii – Ellis Grey (Kate Burton), prywatnie matka Meredith (Ellen Pompeo). Młodej lekarce nie udaje się dłużej utrzymać w tajemnicy, że jej rodzicielka cierpi na nieuleczalną chorobę – Alzheimera.

14. Siła bólu 2x5

7,5
Młoda kobieta musi się poddać operacji, aby przeżyć. Niestety, jej religijny ojciec stanowczo przeciwstawia się terapii proponowanej przez lekarzy. Personel szpitala musi znaleźć sposób, aby uratować życie pacjentki.
Do szpitala w Seattle trafia mężczyzna, który ma objawy wskazujące na… ciążę. Są to nie tylko nudności czy bóle w plecach, ale także wielki brzuch. Badanie USG pokazuje, że w brzuchu mężczyzny faktycznie jest coś niepokojącego. Bynajmniej nie jest to jednak jego dziecko…
Pacjentką szpitala zostaje Constance Ferguson, niebezpieczna więźniarka (w tej roli gościnnie Rosanna Arquette). Kobieta dokonała aktu samookaleczenia, bo nie potrafiła już dłużej wytrzymać w izolatce. Przed lekarzami stanie zatem kolejne wyzwanie. Czy uda im się uratować desperatkę?
Jednym z pacjentów szpitala jest Denny Duquette (Jeffrey Dean Morgan). Jego stan jest bardzo poważny. Pomiędzy Dennym a Izzie (Katherine Heigl) zaczyna się rodzić uczucie. Jakie mogą być tego konsekwencje?
Meredith (Ellen Pompeo) jest związana z Derekiem, a Cristina (Sandra Oh) ma romans z Prestonem Burkiem. Obie są zatem w związkach ze swoimi przełożonymi. I obie nie są szczere wobec siebie nawzajem.
W szpitalu w Seattle nikt z personelu nigdy się nie nudzi. Teraz jednak – podczas strajku pielęgniarek – pracy jest jeszcze więcej. Czy lekarze poradzą sobie z leczeniem pacjentów, gdy dodatkowo muszą przejąć obowiązki personelu pomocniczego?
Addison (Kate Walsh) odczuwa ogromny dyskomfort w intymnych miejscach i sądzi, że karma wróciła – to musi być kara za to, że zdradziła męża. Udaje się po pomoc do dr Mirany Bailey (Chandra Wilson).
W szpitalu w Seattle w krótkim czasie umiera wielu pacjentów. Pomimo że lekarze powinni mieć naukowe podejście i cechować się racjonalnym myśleniem, zaczynają dopatrywać się w zdarzeniach czegoś niezwykłego. Czy medycy mogą kierować się w życiu przesądami?
Więcej informacji

Proszę czekać…