Jak w niebie 2005

Just Like Heaven

Kiedy Davis (Mark Ruffalo) wynajmuje nowe mieszkanie, pragnie tylko spokoju i samotności. Wtedy pojawia się Elizabeth (Reese Witherspoon) oświadczając, że to jest jej mieszkanie, po czym na oczach zaskoczonego Davida... znika. On wierzy, że ma do czynienia z duchem. Ona natomiast jest pewna, że nadal żyje. Razem spróbują odkryć… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 28 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Reese Witherspoon
jako Elizabeth Masterson
Mark Ruffalo
jako David Abbott
Donal Logue
jako Jack Houriskey
Dina Waters
jako Abby Brody
Ben Shenkman
jako Dr Brett Rushton
Jon Heder
jako Darryl
Ivana Miličević
jako Katrina
Caroline Aaron
jako Grace
Rosalind Chao
jako Fran
Ron Canada
jako Dr Walsh
Willie Garson
jako Kierownik restauracji
Gabrielle Made
jako Maria, pielęgniarka

Fabuła

Kiedy Davis (Mark Ruffalo) wynajmuje nowe mieszkanie, pragnie tylko spokoju i samotności. Wtedy pojawia się Elizabeth (Reese Witherspoon) oświadczając, że to jest jej mieszkanie, po czym na oczach zaskoczonego Davida... znika. On wierzy, że ma do czynienia z duchem. Ona natomiast jest pewna, że nadal żyje. Razem spróbują odkryć tajemnicę z jej przeszłości, a znajomość powoli zamieni się w nieziemski romans. opis dystrybutora

Gatunek
Fantasy, Komedia, Romans
Słowa kluczowe
szpital, śpiączka, śmierć, samotność zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-02-10 (kino), 2005-09-16 (świat), 2006-06-22 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
DreamWorks
Parkes+MacDonald Image Nation
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
If Only It Were True (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
95 minut
Budżet
58 000 000 USD

Recenzje

Lekko i przyjemnie. Coś specjalnego dla zakochanych. 7
  • 2006-08-07
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

"Jak w niebie" jest kolejną lekką i przyjemną komedią romantyczną, która zagościła na ekranach polskich kin w tym roku. Jednak nie jest to kolejna kiczowata produkcja, gdzie chodzi tylko o pokazanie pięknych twarzy.

Czy to jest coś nowego na srebrnym ekranie? Nie, już nie raz było, że człowiek zakochuje się w duchu, ale jeśli wziąć pod uwagę większe szczegóły, to jednak jest to coś nowego. Ciekawy sposób kręcenia zdjęć, piękne ogrody i świat pokazany jako ład i harmonia, a do tego wolna i nastrojowa muzyka w sam raz dla zakochanych. Czegoż chcieć więcej? Do tego jeszcze można dodać niezłą grę aktorską. Mark Ruffalo bardzo wiernie zagrał mężczyznę, którego wybawieniem jest telewizor i kapcie, lekko tajemniczego, a Reese Witherspoon ciekawie ukazała nam postać typowej kobiety. Historia nie jest zawiła, ale też nie jest to typowy film dla zwariowanych nastolatek jak poprzednie filmy tego reżysera np. „Zakręcony piątek”. Jest też bardzo pouczające przesłanie, co jest bardzo ważne!

Film na pewno też nie nudzi. Nie możemy też liczyć na komedię wysokich lotów, z jakimś dramatem na sam koniec. Najlepsze w całym filmie moim zdaniem jest sam początek, gdzie akcja dzieje się powoli, subtelnie. Później oczywiście się nie nudzimy, ale już film przypomina nam, że oglądamy Hollywood.

Pozycja ta zdecydowanie jest przeznaczona jest dla zakochanych. Wystarczy w nocy wziąć dziewczynę, przejść się wcześniej do wypożyczalni DVD po ten film, usiąść i odpłynąć. Dać się ponieść marzeniom, uczuciom i wykorzystać taką okazję do romantycznego wieczoru.

6 z 6 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 2 powiązane

Komentarze 9

YanYool99 2016-12-09 6

Dosyć ciekawa i nietypowa konwencja, ale niestety nie było innej opcji niż zakończenie tego wszystkiego pospolitym banałem.

angela21 2012-01-22

9/10 – bardzo fajny film:) od czasu do czasu lubię coś takiego obejrzeć;)

krytyk_filmowy 2010-02-14 9

dla par – dałem 9- jako komedia romantyczna zasługuje ale wspólnie z dziewczyną!

Karina85 2009-10-09 10

świetna historia – zachwyciła mnie ta opowieść,ciekawy pomysł,zabawna romantyczna komedia a nie jakieś tak flaki z olejem,z chęcią jeszcze kiedys raz sobie obejrze:)

twenty 2009-07-17 8

8/10 – Reese Witherspoon jest tak jak kiedyś Meg Ryan specjalistką od komedii romantycznej i tym razem nie zawiodła.

Współtworzą