Konwój 1978

Convoy

„Gumowy Kaczor” (Kris Kristofferson) jest popularnym w środowisku zawodowych kierowców zawadiaką słynącym z częstych konfliktów z „drogówką”. Odmowa zapłacenia przez niego mandatu stanie się przyczyną największego w historii USA konwoju, którego kierowcy wypowiedzą wojnę policji wszystkich stanów.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Kris Kristofferson
jako Rubber Duck aka Martin Penwald
Ali MacGraw
jako Melissa
Ernest Borgnine
jako Szeryf Lyle Wallace aka Cottonmouth
Burt Young
jako Love Machine
Madge Sinclair
jako Owdowiała kobieta
Franklyn Ajaye
jako Spider Mike
Brian Davies
jako Chuck Arnoldi
Seymour Cassel
jako Burmistrz Jerry Haskins
Cassie Yates
jako Violet

Fabuła

„Gumowy Kaczor” (Kris Kristofferson) jest popularnym w środowisku zawodowych kierowców zawadiaką słynącym z częstych konfliktów z „drogówką”. Odmowa zapłacenia przez niego mandatu stanie się przyczyną największego w historii USA konwoju, którego kierowcy wypowiedzą wojnę policji wszystkich stanów. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Komedia, Akcja

Szczegóły

Premiera
1978-06-28 (świat), 2003-02-24 (dvd)
Wytwórnia
EMI Films
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
106 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 1

Avatar square 200x200

Matejsoner11 2009-08-31 7

Sentyment… – Jeden z tych filmów, do których czuje się nieśmiertelny sentyment. Z biegiem lat nie traci na wartości, cały czas ogląda się go tak, jak za pierwszym razem. Choć nieco obniżyłem ocenę, żeby był jakiś dystatns między innymi, lepszymi filmami Peckinpaha.

Jeden z moich ulubionych bohaterów filmowych, czyli Gumowy Kaczor, świetnie oddany klimat lat 70. no i wielkie, warczące i dymiące ciężarówki – to wszystko pracuje na ocenę;) Zdjęcia też niczego sobie – świetnie sfilmowane, sunące przed siebie dziesiaki ciężarówek, piękny obrazek (chociaż ten film to nie jest tylko ładny pokaz slajdów).

Aktorsko jest dobrze, ale nie rewelacyjnie. Rządzi oczywiście Kris, choć Borgine dotrzymuje mu kroku. Za to bardzo irytująca jest w swej roli Ali McGraw.

Przesłanie tego filmu jest proste – zjednoczenie się grupy ludzi, która ma jeden cel – afirmacja wolności. Ten temat do dziś jest aktualny w kinie, jednak tego, w jaki sposób jest ukazany w "Konwoju", chyba nikt nie powtórzy.

Współtworzą