Wszystko za życie 2007

Into the Wild

Nie każdy z nas ma to szczęście aby zrealizować własne marzenia. Christopher jest szczęściarzem i po skończeniu szkoły wyrusza w nieznane. Nie jest mu łatwo, lecz się nie poddaje. To, co zobaczył i przeżył dało mu wiele do myślenia. Spotkał na swojej drodze różnych ludzi, musiał podejmować ważne decyzje. Niestety nie było mu… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 38 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Emile Hirsch
jako Christopher McCandless
Marcia Gay Harden
jako Billie McCandless
William Hurt
jako Walt McCandless
Catherine Keener
jako Jan Burres
Thure Lindhardt
jako Thomas
Vince Vaughn
jako Wayne Westerberg
J. Nathan Simmons
jako Turysta
Kristen Stewart
jako Tracy
Zach Galifianakis
jako Kevin
Haley Ramm
jako Młoda Carine
Susan Spencer
jako Rodzic

Fabuła

Nie każdy z nas ma to szczęście aby zrealizować własne marzenia. Christopher jest szczęściarzem i po skończeniu szkoły wyrusza w nieznane. Nie jest mu łatwo, lecz się nie poddaje. To, co zobaczył i przeżył dało mu wiele do myślenia. Spotkał na swojej drodze różnych ludzi, musiał podejmować ważne decyzje. Niestety nie było mu dane po zakończonej wędrówce usiąść z najbliższymi i w blasku kominka opowiadać o swoich przygodach. nikon

Gatunek
Dramat, Przygodowy
Słowa kluczowe
izolacja, relacja ojciec-syn, głód, śnieg zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2008-04-04 (kino), 2007-09-21 (świat), 2008-10-01 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Paramount Vantage
Art Linson Productions
Into the Wild zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
148 minut
Budżet
15 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 2 wiadomości

Recenzje

Dzikość w stanie czystym 9

O tym filmie trudno mi było cokolwiek napisać. Sam się zdziwiłem swoją reakcją. Poszedłem do kina z przeświadczeniem, iż idę na arcydzieło. Otrzymałem coś o niebo lepszego: Into the Wild miażdży, fascynuje i wgniata w fotel. Ale arcydziełem nie jest.

Więc czym jest? Opowieścią o człowieku, który widząc do czego ten świat zmierza, stanął okoniem i zawrócił - ku naturze. Pieniądze oddał, karty przeciął, samochód zostawił gdzieś na pustyni. I ruszył na północ, na Alaskę. Z plecakiem. Mając niewiele ponad 20 lat. I to wydarzyło się naprawdę.

Alex (a tak naprawdę Chris) był postacią autentyczną. Sean Penn, dotąd znany przeważnie jako rewelacyjny aktor, za kamerą zdziałał jak dotąd tylko jeden film (Obietnicę). Teraz, po blisko 10 latach czekania na pełną akceptacją ze strony rodziny Chrisa, stworzył coś, co nie podpada pod racjonalną i jednoznaczną opinię. Historia o pragnieniu wolności i niemożliwości życia w cywilizacji. O egoizmie. Gdzie widok miasta przyprawia o dreszcze, a samotność wydaje się jedynym racjonalnym wyborem. Obserwujemy, jak Alex pracuje na zmywaku, sprzedaje książki na straganie i zaprzyjaźnia się m.in. z hipisami. Ponad rok starań, by wyruszyć w swą wielką podróż na Alaskę.

Nie wiem, może jestem głupi. Może przez to, że jeszcze nie jestem pełnoletni, w jakiś sposób Alex mi zaimponował - swą determinacją i pasją. Może moje oczy ślepe były na patetyczny, momentami, zapach tej powieści. Może i patrzyłem z przymrużeniem oka na lekkie wyidealizowanie postaci głównego bohatera. Może. Ale takich filmów nie powinno się oceniać szkiełkiem i okiem, tylko sercem. A moje po tym filmie jakby przestało bić - ręce dalej mi się trzęsą, nogi drżą, a w głowie pustka, mimo iż wciąż myślę o tym filmie. A minęło już kilka godzin od ujrzenia napisów końcowych. To chyba wystarczy. Nie sądziłem, że jakikolwiek film jest na mnie wywrzeć takie wrażenie. A jednak.

1 z 7 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

W filmie Christopher pracuje w Burger Kingu. W rzeczywistości był on pracownikiem McDonalda. zobacz więcej

Pressbook

Droga na ekran — Opublikowana po raz pierwszy w 1998 roku powieść Krakauera stała się we współczesnym, zurbanizowanym świecie prawdziwym zjawiskiem, z miejsca zyskując sobie status klasyki powieści bezdroży. Z miejsca też przykuła uwagę czytelników, i to nie tylko tych z zapałem do dalekich, dzikich wędrówek, swoim przesłaniem poszukiwania prawdziwego sensu życia. Czytelników... zobacz więcej

Komentarze 23

Sebioslaw 2017-04-16 10

Absolutnie fenomenalny! Jest w tym obrazie wszystko co lubię, kapitalna muzyka, rewelacyjne zdjęcia, nostalgia i samotna podróż. Czy główny bohater postąpił głupio? Zapewne tak, nie przygotował się zupełnie na Alaskę. Myślał, że będzie to obóz harcerski z bufetem obok.

Mark_Farrell 2009-03-28 10

PRZYGODA ŻYCIA POKAZANA W WYJĄTKOWO PROSTY, ZARAZEM PIEKNY SPOSÓB. – Oceny tego Filmu mówią same za siebie… Film koniecznie do obejrzenia. Nie wszystkim się spodoba… nie wszyscy go zrozumieją. Opisywanie tego typu filmów jako długie i nudne mija się z celem krytyki.

Naprawdę bardzo polecam.
Pokłon dla Emile Hirsch za odegranie tej roli.

Chemas 2017-02-18 7

Lubię filmy drogi z refleksją, ten jednak nie trafił do mnie do końca. Perfekcyjny jeśli chodzi o zdjęcia, grę aktorską, muzykę, jednak nie rozumiem przesłania

karojuu 2014-01-11 5

Ciężko przebrnąć.Miał być głęboki, wyszedł hipsterski i napompowany.Strasznie irytujące pseudo-inteligentne monologi głównego bohatera(w sumie cała jego postać)

simonperch 2013-08-17 8

Podróż przez piękne krajobrazy Ameryki okraszona świetną muzyką. Podziwiam takich buntowników. Fajni ludzie, fajny seans.

Współtworzą