Incredible Hulk 2008

The Incredible Hulk

Doktor Bruce Banner (Edward Norton) żyje w ukryciu, przemierzając najdalsze zakątki naszej planty w poszukiwaniu antidotum, tęskniąc za jedyna kobietą, którą kiedykolwiek kochał – Bett Ross (Liv Tyler). Ale armia, która pragnie wykorzystać jego moc do własnych celów nie ustaje w wysiłkach by go odnaleźć i schwytać. Śladem… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 12 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 29 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Ty Burrell
jako Dr Lennord Samson
Liv Tyler
jako Dr Elizabeth "Betty" Ross
Edward Norton
jako Bruce Banner
Tim Roth
jako Mjr Emil Blonsky
William Hurt
jako Gen. Thaddeus "Thunderbolt" Ross
Tim Blake Nelson
jako Dr Samuel Sterns
Christina Cabot
jako Mjr Kathleen "Kat" Sparr
Peter Mensah
jako Gen. Joe Greller

Fabuła

Doktor Bruce Banner (Edward Norton) żyje w ukryciu, przemierzając najdalsze zakątki naszej planty w poszukiwaniu antidotum, tęskniąc za jedyna kobietą, którą kiedykolwiek kochał – Bett Ross (Liv Tyler). Ale armia, która pragnie wykorzystać jego moc do własnych celów nie ustaje w wysiłkach by go odnaleźć i schwytać. Śladem znakomitego naukowca podąża Abomination, koszmarna bestia zrodzona z gniewu i adrenaliny, dorównująca mocą samemu Hulkowi. Obaj giganci stoczą walkę godną najlepszych komiksów, grożąc tym samym całkowitą zagładą Nowego Jorku. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Sci-Fi, Thriller, Dramat
Słowa kluczowe
laboratorium, ucieczka, żołnierz, miłość zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2008-06-13 (kino), 2008-06-06 (świat), 2008-10-09 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Niesamowity Hulk (Polska) (tytuł TV)
Hulk 2 (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
114 minut
Budżet
150 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 4 wiadomości

Recenzje

Powrót zielonego stwora 6

Historia Bruce'a Bannera, naukowca, który podczas eksperymentu wojskowego zostaje napromieniowany i pod wpływem stresu przemienia się w zielonego olbrzyma, Hulka, miała już kilka adaptacji. Najnowsze przedsięwzięcie traktujące o Hulku, w reżyserii Louisa Leterriera (Transporter, Człowiek Pies) poszło w zupełnie inną stronę... w stronę wizualną.

Początek filmu imponuje świetnie zmontowanym prologiem i klimatycznymi sekwencjami w biednej dzielnicy Rio de Janeiro. Bruce (Edward Norton) ukrywa się tam przed mściwym generałem armii amerykańskiej. Jednak spokojne życie bohatera nie trwa zbyt długo. Jego miejsce pobytu zostaje zaatakowane przez elitarny oddział wojskowy, co w efekcie prowadzi do dynamicznego, trzymającego w napięciu pościgu po dachach i zaułkach brazylijskich slumsów. Później akcja przenosi się do Stanów Zjednoczonych i wraz z upływem czasu zaczyna niestety dryfować w kierunku typowego, komiksowego szablonu. Zostajemy więc zalani całą gamą wymyślnych bijatyk, strzelanin i pościgów, dla których kontrapunktem ma być wątek romantyczny łączący Bannera z córką generała (Liv Tyler).

Główną atrakcją filmu jest pojedynek Hulka z byłym komandosem (Tim Roth), który przeistacza się w bezwzględnego, gigantycznego maniaka, zwanego "The Abomination". Konfrontacje tych obydwu siłaczy dają twórcą filmu niemal nieograniczoną możliwość bawienia się efektami specjalnymi. Można się więc spodziewać wielkich demolek wszystkiego, co znajduje się w pobliżu. Pirotechniczne popisy spodobają się młodszej widowni, przyzwyczajonej do rozbuchanych efektów, a w szczególności chłopcom. Jeżeli ktoś oczekuje czegoś ponad te wszystkie wybuchy, powinien iść na zupełnie inny film.

Końcówka zapowiada możliwość kontynuacji losów zielonego stwora. Jednak czy aby na pewno jest to pozytywny aspekt? Czy można dalej przedłużać i tak już wyczerpany i zmęczony materiał?

Film Leterriera jest dobrą rozrywką dla nastolatków (zupełnie jak Hancock), która nic oryginalnego nie ma do zaoferowania i jest tylko kolejną adaptacją komiksu, która nie żyje własnym życiem.

0 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Edward Norton wprowadził wiele poprawek w scenariuszu. Mimo, że nie mógł się pojawić w czołówce filmu jako współscenarzysta (ponieważ nie jest członkiem WGA - Amerykańskiej Gildii Scenarzystów), pojawia się na niektórych plakatach pod pseudonimem "Edward Harrison". zobacz więcej

Pressbook

Zielony The Incredible Hulk — Realizatorzy filmu THE INCREDIBLE HULK przyjęli zdecydowany program polegający na ograniczeniu wpływu produkcji filmowej na środowisko. Jedną z pierwszych praktyk, jakie zastosowano było, gdzie to tylko możliwe, używanie hybrydowych i wydajnych, jeśli chodzi o paliwo, pojazdów. Dział transportu znalazł źródło zawierającego wyjątkowo mało siarki oleju napędowego dla... zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 15

Avatar square 200x200

Doom89 2011-01-03 8

Warto – Zobaczyć, przynajmniej dla efektów specjalnych;)))

HOSAN 2010-07-01 8

8/10 – Bardzo fajny film. Widowiskowy i nawet sporo akcji, choć czasami są nudne scenki ;)) Warto zobaczyć, na pewno mniej nudne niż Hulk z 2003 roku.

ZoolanDerek 2008-11-13 10

O niebo lepszy niż poprzednia część – Ciągła akcja, świetna animacja, efekty specjalne, ogrom zniszczeń wywołanych przez Hulka- jednym słowem wspaniały film!! Pamiętajcie że jest to ekranizacja komiksu! No i jeden z moich ulubionych aktorów- Norton;) Fachowe podejście do sprawy szczegółów (zwrócono w końcu uwagę na problem ciasnych gatek przy transformacji Hulka;) Biję pokłony twórcom za prawie dwugodzinną przygodę z tym filmem…

matt2 2008-10-03 3

3/10 – podzielam zdanie większości opinii. Przyzwyczajony do super efektów i wciągającej historii w tego typu produkcjach, tutaj zastałem tylko efekty. Wiele scen bez konsekwencji (jakiś wysyp tandety, ponieważ to samo ostatnio doświadczyłem na Hellboy2) jak np po upadku helikoptera na łąkę, z pięknej pogody robi się ulewa i "czarno" w 5sek, a Hulk stojąc w pełnym ogniu trzyma dziewczynę, a jej rozpuszczone długie włosy nic nie robią sobie z żaru ognia. Nie mogę znieść takiej tandety.

MacT 2008-09-23 7

+3\5 – Film jest zdecydowanie lepszy od części pierwszej. Ang Lee po prostu nie czuł komiksowego klimatu. Co do dwójki, miałem pewne obawy. Jakoś nie przemawiała do mnie zmiana całej obsady. Z tego jedynie Edward Norton wyszedł obronną ręką. Jest zdecydowanie lepszy od Eric’a Bana. I to by było na tyle. Zamiana Jennifer Connelly na Liv Tyler- no coment. Była beznadziejna, powinna zakończyć tzw.karierę na teledyskach grupy Aerosmith. Gdy widziałem ją na ekranie jedyne co przychodziło mi do głowy i było na miejscu to "Hulk miażdzyć". Tim Roth w takim filmie, w takiej roli to też niespodzianka. Jak to w ekranizacji komiksu, sporo jest akcji i efektów specjalnych. Co do samego Hulka. Jest on bardziej mroczniejszy i to w moim przypadku zasługuje na plus.

Współtworzą