Incredible Hulk 2008

The Incredible Hulk

Od czasu przypadkowego napromieniowania naukowiec Bruce Banner (Edward Norton) szuka lekarstwa, które pozwoli mu uwolnić się od niezwykłego stanu, w jaki wpada pod wpływem silnego stresu. W takich chwilach Banner zmienia się bowiem w olbrzymiego zielonego mutanta - Hulka. Naukowiec jest na najlepszej drodze do znalezienia… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 12 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 29 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Edward Norton
jako Bruce Banner
Liv Tyler
jako Elizabeth "Betty" Ross
Tim Roth
jako Emil Blonsky
William Hurt
jako Thaddeus "Thunderbolt" Ross
Tim Blake Nelson
jako Samuel Sterns
Ty Burrell
jako Lennord Samson
Christina Cabot
jako Kathleen Sparr
Peter Mensah
jako Joe Greller
Lou Ferrigno
jako Hulk
Paul Soles
jako Stanley
Débora Nascimento
jako Martina
Greg Bryk
jako Komandos

Fabuła

Od czasu przypadkowego napromieniowania naukowiec Bruce Banner (Edward Norton) szuka lekarstwa, które pozwoli mu uwolnić się od niezwykłego stanu, w jaki wpada pod wpływem silnego stresu. W takich chwilach Banner zmienia się bowiem w olbrzymiego zielonego mutanta - Hulka. Naukowiec jest na najlepszej drodze do znalezienia remedium, jednak wszystko może zostać utracone, kiedy pojawia się tajemnicze monstrum, które siłą przewyższa Hulka. W dodatku zielonego olbrzyma usiłuje schwytać armia, by wykorzystać jego moc do własnych celów. Banner musi dokonać ostatecznego wyboru - czy pozostać zwykłym naukowcem, czy raczej uwolnić niezmierzoną siłę, która tkwi w jego wnętrzu. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Sci-Fi, Thriller, Dramat
Słowa kluczowe
laboratorium, ucieczka, żołnierz, miłość zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2008-06-13 (kino), 2008-06-06 (świat), 2008-10-09 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Niesamowity Hulk (Polska) (tytuł TV)
Hulk 2 (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
114 minut
Budżet
150 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 4 wiadomości

Recenzje

Powrót zielonego stwora 6

Historia Bruce'a Bannera, naukowca, który podczas eksperymentu wojskowego zostaje napromieniowany i pod wpływem stresu przemienia się w zielonego olbrzyma, Hulka, miała już kilka adaptacji. Najnowsze przedsięwzięcie traktujące o Hulku, w reżyserii Louisa Leterriera (Transporter, Człowiek Pies) poszło w zupełnie inną stronę... w stronę wizualną.

Początek filmu imponuje świetnie zmontowanym prologiem i klimatycznymi sekwencjami w biednej dzielnicy Rio de Janeiro. Bruce (Edward Norton) ukrywa się tam przed mściwym generałem armii amerykańskiej. Jednak spokojne życie bohatera nie trwa zbyt długo. Jego miejsce pobytu zostaje zaatakowane przez elitarny oddział wojskowy, co w efekcie prowadzi do dynamicznego, trzymającego w napięciu pościgu po dachach i zaułkach brazylijskich slumsów. Później akcja przenosi się do Stanów Zjednoczonych i wraz z upływem czasu zaczyna niestety dryfować w kierunku typowego, komiksowego szablonu. Zostajemy więc zalani całą gamą wymyślnych bijatyk, strzelanin i pościgów, dla których kontrapunktem ma być wątek romantyczny łączący Bannera z córką generała (Liv Tyler).

Główną atrakcją filmu jest pojedynek Hulka z byłym komandosem (Tim Roth), który przeistacza się w bezwzględnego, gigantycznego maniaka, zwanego "The Abomination". Konfrontacje tych obydwu siłaczy dają twórcą filmu niemal nieograniczoną możliwość bawienia się efektami specjalnymi. Można się więc spodziewać wielkich demolek wszystkiego, co znajduje się w pobliżu. Pirotechniczne popisy spodobają się młodszej widowni, przyzwyczajonej do rozbuchanych efektów, a w szczególności chłopcom. Jeżeli ktoś oczekuje czegoś ponad te wszystkie wybuchy, powinien iść na zupełnie inny film.

Końcówka zapowiada możliwość kontynuacji losów zielonego stwora. Jednak czy aby na pewno jest to pozytywny aspekt? Czy można dalej przedłużać i tak już wyczerpany i zmęczony materiał?

Film Leterriera jest dobrą rozrywką dla nastolatków (zupełnie jak Hancock), która nic oryginalnego nie ma do zaoferowania i jest tylko kolejną adaptacją komiksu, która nie żyje własnym życiem.

0 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Dominic Purcell i Brendan Fraser starali się o rolę Bruce'a Bannera. Angaż ostatecznie otrzymał Edward Norton. zobacz więcej

Pressbook

Efekty wizualne — Podczas gdy większość filmów opowiadających o super bohaterach opiera się głównie na efektach komputerowych (CGI), które pomagają im latać, miotać pajęczyną, wysuwać szpony czy przechodzić przez ściany, Hulk jest rzadkim przypadkiem bohatera, który w całości musiał zostać stworzony przy pomocy komputera. Tworzenie Hulka Reżyser Louis Leterrier dokładnie wiedział,... zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 8 powiązanych

Komentarze 19

wyjek 2019-05-16 5

Film przez całą długość mnie nużył, efekty specjalne są zdecydowanie uboższe niż w "Iron Manie", nie powalają, Edward Norton nie pasuje do roli Hulka. Nie polecam.

LakiLou 2019-03-22 8

Nie taki zły ten zielony potwór, choć muszę przyznać, iż gdyby nie końcowy pojedynek to ocena byłaby o punkt niższa.

MasterOfShadows 2018-05-04 5

mierne aktorstwo z miernym scenariuszem i mierną reżyserią; jedyny wyraźny plus to obecność Iron Mana

Mrozikos667 2013-02-16 4

Porządny średniak popsuty przez niezbyt imponujące CGI i dość niespodziewany dodatek melodramatu w konwencji pościelowej.

Doom89 2011-01-03 8

Warto – Zobaczyć, przynajmniej dla efektów specjalnych;)))

Współtworzą