Magnolia 1999

Jeden dzień z życia zwykłych ludzi: umierającego starca, młodszej od niego żony, jego pielęgniarza, telewizyjnego guru, policjanta na służbie, kilkuletniego zwycięzcy teleturniejów, byłego zwycięzcy teleturniejów, telewizyjnego showmana i prowadzącej ryzykowny tryb życia dziewczyny. Każda z tych postaci poszukuje akceptacji,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 14 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Julianne Moore
jako Linda Partridge
William H. Macy
jako Donnie Smith
John C. Reilly
jako Oficer Jim Kurring
Tom Cruise
jako Frank T.J. Mackey
Philip Baker Hall
jako Jimmy Gator
Philip Seymour Hoffman
jako Phil Parma
Jason Robards
jako Earl Partridge
Alfred Molina
jako Solomon Solomon
Melora Walters
jako Claudia Wilson Gator
Michael Bowen
jako Rick Spector
Ricky Jay
jako Burt Ramsey
Jeremy Blackman
jako Stanley Spector

Fabuła

Jeden dzień z życia zwykłych ludzi: umierającego starca, młodszej od niego żony, jego pielęgniarza, telewizyjnego guru, policjanta na służbie, kilkuletniego zwycięzcy teleturniejów, byłego zwycięzcy teleturniejów, telewizyjnego showmana i prowadzącej ryzykowny tryb życia dziewczyny. Każda z tych postaci poszukuje akceptacji, miłości, wybaczenia, swego miejsca w życiu... opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
morderstwo, policja, powieszenie, szpital zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2000-04-14 (kino), 1999-12-08 (świat), 2001-12-06 (dvd)
Dystrybutor
Best Film
Wytwórnia
Ghoulardi Film Company
New Line Cinema
The Magnolia Project
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
mag-no'li-a (USA) (tytuł promocyjny)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
188 minut
Budżet
37 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Postać Claudii została stworzona jako pierwsza. zobacz więcej

Komentarze 7

YanYool99 2015-08-04 7

Trochę za długi mimo wszystko.Przepiękna reżyseria, ładne, choć rozwleczone, biografie ludzi z problemami, deszcz żab z jednej strony super,z drugiej dziwny. 7+

bizarre 2015-06-05 9

9/10 – To jeden z najlepszych filmów, gdzie kilka wątków splata się w jedną całość. Trwa trzy godziny, ale każdą minutę ogląda się z przyjemnością. Fabuła jest właściwie podzielona na trzy akty, na początku których są opisane warunki pogodowe. Idealnie odnosi się to do przebiegu akcji (2 akt to prawdziwy majstersztyk). Działa to, co zawsze u P.T. Andersona – genialnie dobrany soundtrack i i świetne aktorstwo. W całym filmie jest chyba tylko kilka scen, w trakcie których nie ma podkładu muzycznego (myślę, że również dzięki temu "Magnolia" ma taką płynność).
Obsada składa się z wielu aktorów, każdy z nich dostał sporo czasu ekranowego i żaden z nich nie zawiódł. Moim zdaniem najlepiej wypadli Philip Seymour Hoffman i William H. Macy, ale w obsadzie nie ma słabych punktów.
Także mnogość wątków i czas poświęcony każdemu z nich powoduje, że można się bardzo zaangażować w oglądanie. Moje ulubione wątki to: policjanta i narkomanki, Patridge’a i opiekuna i teleturniej.
"Magnolia" zbiera bardzo skrajne oceny, ale większość negatywnych jest chyba spowodowana czasem trwania. To jestem w stanie zrozumieć – 3 godziny mogą zmęczyć i niektórzy mogą się nudzić. Sam z tego powodu długo zwlekałem z seansem, ale jak najbardziej warto było poświęcić te 3 godziny.

Kniaz4815 2013-02-26 7

Przytłaczający o nieszablonowej konstrukcji. Wizje miłości według P.T.A. zawsze będą stanowiły dla mnie niesamowite niespodzianki. Nietuzinkowy twórca.

simonperch 2012-11-16 7

Nietypowy film, odskocznia od seryjnych produkcji Hollywoodu. Tragiczne sytuacje w wymuszonej formie komedii. Intrygujące postacie i dobra muzyka.

Redox 2010-08-15 8

8+/10 – Możliwy spoiler.

Film Anderson to nie zwykły film. To przepełniony emocjami, napięciem spektakl trwający ponad trzy godziny, do którego zaprasza nas twórca "Boogie Nights". Tych wspomnianych trzech godzin tak naprawdę się nie odczuwa – każdy przedstawiony w obrazie epizod wciąga jeszcze bardziej widza. Do tego starannie dopracowana narracja z świetnie wykonaną sekwencją początkową ("nieumyślne morderstwo" to mistrzostwo świata!) po zakończenie – deszcz żab jako pewnego rodzaju katharsis.

Mistrzowsko zagrany. Przede wszystkim cyniczny Cruise, ale też i reszta sprawiła, że film nabrał poza dramatycznym znaczeniem uniwersalne przesłanie jakimi prawami rządzi się społeczeństwo amerykańskie.

Fantastyczny, niecodzienny film!
Trzeba znać!

Współtworzą