Magnolia 1999

Film

Jeden dzień z życia zwykłych ludzi: umierającego starca, młodszej od niego żony, jego pielęgniarza, telewizyjnego guru, policjanta na służbie, kilkuletniego zwycięzcy teleturniejów, byłego zwycięzcy teleturniejów, telewizyjnego showmana i prowadzącej ryzykowny tryb życia dziewczyny. Każda z tych postaci poszukuje… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Julianne Moore
jako Linda Partridge
William H. Macy
jako Donnie Smith
John C. Reilly
jako Oficer Jim Kurring
Tom Cruise
jako Frank T.J. Mackey
Philip Baker Hall
jako Jimmy Gator
Philip Seymour Hoffman
jako Phil Parma
Jason Robards
jako Earl Partridge
Alfred Molina
jako Solomon Solomon
Melora Walters
jako Claudia Wilson Gator
Michael Bowen
jako Rick Spector
Ricky Jay
jako Burt Ramsey / Narrator
Jeremy Blackman
jako Stanley Spector

Jeden dzień z życia zwykłych ludzi: umierającego starca, młodszej od niego żony, jego pielęgniarza, telewizyjnego guru, policjanta na służbie, kilkuletniego zwycięzcy teleturniejów, byłego zwycięzcy teleturniejów, telewizyjnego showmana i prowadzącej ryzykowny tryb życia dziewczyny. Każda z tych postaci poszukuje akceptacji, miłości, wybaczenia, swego miejsca w życiu... opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
morderstwo, policja, powieszenie, szpital zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2000-04-14 (kino), 1999-12-08 (świat), 2001-12-06 (dvd)
Dystrybutor
Best Film
Wytwórnia
Ghoulardi Film Company
New Line Cinema
The Magnolia Project
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
mag-no'li-a (USA) (tytuł promocyjny)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
188 minut
Budżet
37 000 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Reżyser filmu zaprojektował reklamujący go plakat, a także zwiastun, co jest rzadkością w przemyśle filmowym. zobacz więcej

Komentarze do filmu 10
dawidek98 9

Nie byłem pewny, czy dać w końcu ocenę 8/10 czy 9/10. Bardzo oryginalna scena deszczu zwierząt – czyli żab. Najlepsza w całym filmie, przy której naprawdę musiałem chylić czoła scenarzystom i twórcom, ile w tej scenie się napracowali. Tom Cruise, Julianne Moore czy Philip Seymour Hoffmann zagrali bardzo dobrze. Stanley Spector w teleturnieju dziecięcym uzmysłowił sobie, że docenienie i aplauz nigdy nie zastąpią miłości, której najbardziej mu brakowało. Trzy godziny, a w ogóle się nie nudziłem. Bardzo przyjemnie mi się to oglądało i uważam, że to jest życiowy film Paula Thomasa Andersona. Kreatywna fabuła, która opowiada o życiu – losie kilku zwykłych, przeciętnych ludzi, którzy mają szansę na wielką odmianę losu. Trochę sprośne dialogi, ale umierający staruszek czy Donnie Smith opowiadali o tym, co rzeczywiście im leży na sercu i ile czasu im tak naprawdę pozostało. Polecam. 8/10

Levi 9

Naciągam na 9 za deszcz żab i za to jak PTA potrafi lekko opowiadać tak trudne historię,a z aktorów potrafi wyciągnąć maksimum ich możliwości.

PoppinTom 8

Brak końcowej puenty jest zaletą tego filmu w moich oczach lecz nie każdemu to odpowiada. Dobre historie, aktorzy, wątki. Brak scalenia dopięcia na końcu.

YanYool99 7

Trochę za długi mimo wszystko.Przepiękna reżyseria, ładne, choć rozwleczone, biografie ludzi z problemami, deszcz żab z jednej strony super,z drugiej dziwny. 7+

bizarre 9

9/10 – To jeden z najlepszych filmów, gdzie kilka wątków splata się w jedną całość. Trwa trzy godziny, ale każdą minutę ogląda się z przyjemnością. Fabuła jest właściwie podzielona na trzy akty, na początku których są opisane warunki pogodowe. Idealnie odnosi się to do przebiegu akcji (2 akt to prawdziwy majstersztyk). Działa to, co zawsze u P.T. Andersona – genialnie dobrany soundtrack i i świetne aktorstwo. W całym filmie jest chyba tylko kilka scen, w trakcie których nie ma podkładu muzycznego (myślę, że również dzięki temu "Magnolia" ma taką płynność).
Obsada składa się z wielu aktorów, każdy z nich dostał sporo czasu ekranowego i żaden z nich nie zawiódł. Moim zdaniem najlepiej wypadli Philip Seymour Hoffman i William H. Macy, ale w obsadzie nie ma słabych punktów.
Także mnogość wątków i czas poświęcony każdemu z nich powoduje, że można się bardzo zaangażować w oglądanie. Moje ulubione wątki to: policjanta i narkomanki, Patridge’a i opiekuna i teleturniej.
"Magnolia" zbiera bardzo skrajne oceny, ale większość negatywnych jest chyba spowodowana czasem trwania. To jestem w stanie zrozumieć – 3 godziny mogą zmęczyć i niektórzy mogą się nudzić. Sam z tego powodu długo zwlekałem z seansem, ale jak najbardziej warto było poświęcić te 3 godziny.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Perfik
287 pkt.
2
jacks
151 pkt.
3
Mierzwiak
135 pkt.
4
Matejsoner11
50 pkt.
5
kaskader
47 pkt.
6
Sweet_Foxy
20 pkt.
7
nathalie
16 pkt.
8
Czejen71
14 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…