Nietykalni 2011

Intouchables

Prawdziwa historia dwóch mężczyzn, którzy nie mieli prawa się spotkać: sparaliżowanego w wyniku wypadku hrabiego i młodego, czarnoskórego Drissa, niedawno zwolnionego z więzienia, który uczestniczy w programie resocjalizacyjnym. Dwa światy, różne charaktery, ogień i woda, a ich wzajemne relacje zaskoczą wszystkich,… zobacz więcej

Reżyseria
,
Aktorzy
, ,
François Cluzet
jako Philippe
Omar Sy
jako Driss
Anne Le Ny
jako Yvonne
Audrey Fleurot
jako Magalie
Clotilde Mollet
jako Marcelle
Cyril Mendy
jako Adama
Christian Ameri
jako Albert
Grégoire Oestermann
jako Antoine
Joséphine de Meaux
jako Pracownica firmy kurierskiej
Dominique Daguier
jako Przyjaciel Philippe'a

Prawdziwa historia dwóch mężczyzn, którzy nie mieli prawa się spotkać: sparaliżowanego w wyniku wypadku hrabiego i młodego, czarnoskórego Drissa, niedawno zwolnionego z więzienia, który uczestniczy w programie resocjalizacyjnym. Dwa światy, różne charaktery, ogień i woda, a ich wzajemne relacje zaskoczą wszystkich, łącznie z nimi samymi... Czudi

Gatunek
Komedia, Dramat, Biograficzny
Słowa kluczowe
wózek inwalidzki, policja, wanna, restauracja zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2012-04-13 (kino), 2011-09-23 (świat), 2012-11-09 (dvd)
Dystrybutor
Gutek Film
Wytwórnia
Gaumont (koprodukcja)
Quad Productions
TF1 Films Production (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Francja
Inne tytuły
The Intouchables (tytuł międzynarodowy) (USA)
Untouchable (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
112 minut
Budżet
9 500 000 EUR
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Wpadka

Gdy Philippe i Driss rozmawiają przez telefon, u Philippe'a widać światło dzienne, a u Drissa jest już wieczór, mimo tego, że oboje są w jednym mieście. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Wywiad z twórcami - Czy były sceny, których realizacji się baliście? — Olivier Nakache: Na planie każdego dnia zdarzają się sytuacje, których się boisz… Eric Toledano: Scena, w której François cierpi z powodu bólów fantomowych. Nie chcieliśmy dawać mu żadnych wskazówek i byliśmy bardzo spięci. Czy sceny z dużą ilością statystów. Olivier Nakache: No i po raz pierwszy musieliśmy nakręcić scenę pościgu samochodowego! To było szalone,... zobacz więcej

Komentarze do filmu 29
juskowiak 5

Przeciętny – i sztuczny. Chwala za to, że pokazali prostą historię opartą na faktach. Mnie ona nie wzruszyła, zupełnie jej "nie kupiłem", raczej irytowała swoją poprawnością. Historia w sam raz na to co sie dzieje od kilku lat we Francji.

Mnie się nie podobał. Przecietniak.

5/10

Jack_Daniels juskowiak 10

Chyba sobie kpisz teraz…

dawidek98 juskowiak 1

@juskowiak Wreszcie jakiś fajny komentarz na temat Nietykalnych. Zawsze mnie dziwiło, co ludzie widzą w tym okropnym syfie.

dawidek98 1

Drewniane aktorstwo, fatalna reżyseria, nędzne żarty i gagi. Mi oglądanie go sprawiało fizyczny ból. Dwóch aktorów się koszmarnie spinało, żeby wyszło zabawnie. Ale wychodziło tak, jakby klocki drewna się wzięły za komizm. Niestety.

Ikcolbaz 9

Wspaniały film, rewelacyjna fabuła i gra aktorska! Dowód na to że nadal można stworzyć rewelacyjny film bez komputerowych super efektów :)

Justyna007 10

[10/10] Doskonały, Idealny! – Polecam. Właściwy człowiek na właściwym miejscu może zdziałać cuda. Film na faktach, pełen humoru, pokazuje jak można cieszyć się życiem w tak tragicznym stanie ale do tego nie mogłoby zabraknąć oczywiście pieniędzy. Brawo dla francuskiego kina. Polecam.

master602 7

7/10 – dobry polecam

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

ferhin2
408 punktów
Czudi
86 punktów
Jankes
72 punkty
jacks
30 punktów
Kristo
14 punktów
tadeusz70
10 punktów
Czejen71
8 punktów
Więcej informacji

Proszę czekać…