Dante's Peak, tak nazywa się wulkan, który znajduje się przy jednym z amerykańskich miasteczek. Zainteresowany nim jest tylko jeden z naukowców, próbuje on ostrzec mieszkańców przed erupcją, jednak nikt go nie słucha. W końcu dochodzi do wybuchu.
Obsada dodaj obsadę
Reżyseria Ocena
Roger Donaldson
Geoff Murphy
(reżyser drugiej ekipy)
J. Dennis Washington
(zdjęcia lotnicze)
8,0
Maggie Murphy
(asystent)
David Sardi
(asystent)
L. David Silva
(asystent)
Christina Stauffer
(asystent)
Robert Leveen
(asystent) (druga ekipa)
Michael Viglietta
(asystent) (druga ekipa)
Jon C. Scheide
(asystent) (Idaho) (druga ekipa)
Douglas S. Ornstein
(asystent) (zdjęcia lotnicze)
Bradley Morris
(asystent-stażysta)
Katherine Palmer-Collins
(asystent) (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
Scenariusz Ocena
Leslie Bohem
7,0
Producenci Ocena
Gale Anne Hurd
producent
Joseph Singer
producent
Ilona Herzberg
producent wykonawczy
Marliese Schneider
współproducent
Geoff Murphy
producent towarzyszący
Staci A. Hunter
współproducent towarzyszący
Marie Cantin
kierownik produkcji
David Womark
kierownik produkcji (druga ekipa)
Kris Nielsen
nadzorca produkcji
Doreen A. Dixon
nadzorca postprodukcji
Marjorie Webster
koordynator produkcji
Dina Farnell
koordynator produkcji
Theresa Rubino
koordynator produkcji (druga ekipa)
Lisa Swain
koordynator produkcji (druga ekipa)
Candice D. Campos
koordynator produkcji (asystent)
Larry Fisch
koordynator produkcji (asystent) (druga ekipa)
Tawny Duel
koordynator produkcji (asystent) (Idaho) (druga ekipa)
Jennifer Petta
koordynator produkcji (asystent) (Idaho) (druga ekipa)
Aktorzy Ocena
Pierce Brosnan
Harry Dalton
7,3
Linda Hamilton
Rachel Wando
7,2
Jamie Renée Smith
Lauren Wando
Jeremy Foley
Graham Wando
Elizabeth Hoffman
Ruth
10
Charles Hallahan
Paul Dreyfus
Grant Heslov
Greg z ekipy USGS
Kirk Trutner
Terry z ekipy USGS
Arabella Field
Nancy z ekipy USGS
Tzi Ma
Stan z ekipy USGS
Brian Reddy
Les Worrell
Lee Garlington
Dr Jane Fox
Bill Bolender
Turner, szeryf
Carole Androsky
Mary Kelly
Peter Jason
Norman Gates
Jeffrey L. Ward
Jack Collins
Tim Haldeman
Elliot Blair
Walker Brandt
Marianne, spóźniona dziewczyna Daltona
7,0
Hansford Rowe
Warren Cluster
Susie Spear Purcell
Karen Narlington
David Lipper
Mężczyzna z Hot Springs
Heather Stephens
Kobieta z Hot Springs
R.J. Burns
Mężczyzna w helikopterze
Tammy L. Smith
Kobieta na zgromadzeniu miasta
Christopher Murray
Pilot
Justin Williams
Sanitariusz
Donna Deshon
Reporterka na blokadzie dróg
Tom Magnuson
Reporter na blokadzie dróg
Marilyn Leubner
Niania
Ed Stone
Technik
Mike Butters
Pilot helikoptera (niewymieniony w czołówce)
Ingo Neuhaus
Członek Gwardi Narodowej Stanów Zjednoczonych (niewymieniony w czołówce)
Zdjęcia Ocena
Andrzej Bartkowiak
(kierownik zdjęć)
Raymond Stella
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
6,0
Dick Deats
(główna pomoc techniczna)
Michael E. Matteson
(główna pomoc techniczna)
Ron Cardarelli
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
Jim Brusseau
(pomoc techniczna)
David C. Darrow
(pomoc techniczna)
Charles Harring
(pomoc techniczna)
Greg Moring
(pomoc techniczna)
Sam Taybi
(pomoc techniczna)
Charlie Waldron
(pomoc techniczna)
Patrick Robert Wong
(pomoc techniczna)
Jerry Cox
(pomoc techniczna) (Idaho)
Chaz Taylor
(pomoc techniczna) (Idaho)
Indalecio Ariza
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
Gary J. Jensen
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
John O'Grady
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
Chuck Wells
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
Robert Anderson
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
Jim Chizmar
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
Chris Gordon
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
Jerry L. Marshall
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
Paul Miranne
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
Chis Rountree
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
Kompozytorzy Ocena
John Frizzell
7,0
James Newton Howard
(temat)
7,6
John Van Tongeren
(muzyka dodatkowa) (niewymieniony w czołówce)
Kostiumy Ocena
Isis Mussenden
Amy Jo Hoppenfeld
(kobiety)
Ann Miller
Larry Velasco
Donna R. Schultz
(Idaho)
Jeanine M. Davis
(druga ekipa)
Marychris Mass
(druga ekipa)
Alexandria Forster
(nadzorca kostiumów)
Jean Davis
(niewymieniony w czołówce)
Montaż Ocena
Conrad Buff IV
Tina Hirsch
6,0
Howard E. Smith
7,0
Gary Burritt
(montażysta negatywu)
David Crowther
(asystent)
Jason Gaudio
(asystent)
Ralph O. Sepulveda Jr.
(asystent)
Bambi Sickafoose
(asystent)
Regina Prosi-Bassman
(praktykant)
6,0
Jason O'Donovan
(czołówka) (niewymieniony w czołówce)
Muzyka Ocena
Charakteryzacja Ocena
Kenny Myers
nadzorca charakteryzacji
Richard Snell
główny charakteryzator
Ellen Powell
główny charakteryzator (zdjęcia lotnicze)
Bron Roylance
charakteryzator osobisty: Pierce Brosnan
David Abbott
charakteryzator (druga ekipa)
Christine Lee
nadzorca stylizacji
Charlene Johnson
główny stylista
Ellen Powell
główny stylista (zdjęcia lotnicze)
Candace Neal
fryzjer osobisty: Pierce Brosnan
Karen Asano-Myers
fryzjer
Sheral Ross
fryzjer (druga ekipa)
Glen P. Griffin
efekty specjalne makijażu: Pierce Brosnan (niewymieniony w czołówce)
Rob Hinderstein
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
Mark Landon
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
Kelly Mann
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
Scenografia Ocena
J. Dennis Washington
scenograf
8,0
Francis J. Pezza
dyrektor artystyczny
Thomas T. Taylor
dyrektor artystyczny
Marvin March
dekorator wnętrz
Ann Harris
dyrektor artystyczny (asystent)
Louisa Bonnie
projektant wnętrz
David M. Haber
projektant wnętrz
Mary Saisselin
projektant wnętrz
Dave Brown
koordynator konstrukcji
Daril Alder
główny konstruktor dekoracji
John Zemansky
główny rekwizytor
Russell Goble
główny rekwizytor (druga ekipa)
Bill MacSems
główny rekwizytor (druga ekipa)
Erik Grasteit
główny rekwizytor (asystent)
Kevin Chambers
rekwizytor
Rich Chirco
rekwizytor
Greg Lynch
rekwizytor
Dan March
rekwizytor
Richard Wright
rekwizytor
Michael Hunter
rekwizytor (Idaho)
Jana Treadwell
rekwizytor (Idaho)
Tighe Barry
rekwizytor (asystent)
Timothy Braniff
scenopis obrazkowy
Ronald D. Herbst
scenopis obrazkowy
David J. Negron
scenopis obrazkowy
Tracey Wilson
scenopis obrazkowy
Robert Branham
ilustrator
Gary DeBortoli
malarz
Mark Heard
malarz
Grant Sparks
malarz
Al Kenders
malarz (druga ekipa)
Robert Papegaay
malarz (rezerwowy)
John Ferrari
modelarz (niewymieniony w czołówce)
Nicholas Kelly
modelarz (niewymieniony w czołówce)
Gregory Lynch Jr.
stolarz (niewymieniony w czołówce)
Linda McGinnis
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
Larry Morgan
stolarz (niewymieniony w czołówce)
Fred O'Connor
twórca rekwizytów (niewymieniony w czołówce)
Mark Fenlason
główny konstruktor dekoracji (niewymieniony w czołówce)
Brent Smith
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
Richard D. Wright
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
Richard Ewan
malarz (miniatura) (niewymieniony w czołówce)
Cass McClure
malarz (miniatura / model) (niewymieniony w czołówce)
Anna Albrecht
modelarz (niewymieniony w czołówce)
Chad Fehmie
modelarz (niewymieniony w czołówce)
Chad Fehmie
rzeźbiarz (niewymieniony w czołówce)
Dźwięk Ocena
Michael Geisler
projektant dźwięku
Geoffrey G. Rubay
projektant dźwięku
Ron Bartlett
mikser ponownego nagrania
Chris Jenkins
mikser ponownego nagrania
Mark Smith
mikser ponownego nagrania
David MacMillan
mikser
Gary Gegan
mikser (dodatkowy)
Steve Pederson
mikser (dodatkowy)
8,0
Brad Sherman
mikser (dodatkowy)
Richard L. Anderson
nadzorujący montaż dźwięku
George Simpson
nadzorujący montaż dźwięku
Ezra Dweck
montaż efektów dźwiękowych
Julia Evershade
montaż efektów dźwiękowych
Donald Flick
montaż efektów dźwiękowych
Avram D. Gold
montaż efektów dźwiękowych
Elliott Koretz
montaż efektów dźwiękowych
Eric Lindemann
montaż efektów dźwiękowych
Marvin Walowitz
montaż efektów dźwiękowych
David Lewis Yewdall
montaż efektów dźwiękowych
Charlotte Haupt
montaż dźwięku
Peter Gregory
operator dźwięku
Mark Narramore
operator dźwięku
Nancy Barker
dźwięk (asystent)
Josephine Nericcio
dźwięk (asystent)
Ralph Stuart
dźwięk (asystent)
Mike Chock
montaż dialogów
John Hulsman
montaż dialogów
John T. Cucci
imitator dźwięku
Dan O'Connell
imitator dźwięku
Rick Mitchell
montaż imitacji
Victoria Rose Sampson
montaż imitacji
Jeff Watts
montaż imitacji
James Ashwill
mikser imitacji
Linda Lew
operator imitacji
Andrew Patterson
nadzorujący montaż postsynchronu
Solange S. Schwalbe
montaż postsynchronu
Thomas J. O'Connell
mikser postsynchronu
Rick Canelli
operator postsynchronu
Anna R. Delanzo
mikrofoniarz
Harrison D. Marsh
mikrofoniarz
Glenn Auchinachie
montaż muzyki
Katherine Quittner
montaż muzyki
Abby Treloggen
montaż muzyki
Jim Weidman
montaż muzyki
James Burt
montaż muzyki (asystent)
Marvin R. Morris
montaż muzyki (asystent)
David Olson
montaż muzyki (asystent)
Kurt Peterson
mikrofoniarz (niewymieniony w czołówce)
Philip Rogers
operator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
Michael Geisler
montaż efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
Efekty specjalne Ocena
Roy Arbogast
koordynator efektów specjalnych
8,0
Ron Bolanowski
nadzorca efektów specjalnych
William Dawson
nadzorca efektów specjalnych
7,0
Steve Galich
nadzorca efektów specjalnych
8,0
Dick Wood
nadzorca efektów specjalnych
7,0
Michael Wood
nadzorca efektów specjalnych
8,0
Robbie Knott
nadzorca efektów specjalnych (druga ekipa)
Ron Petruccione
efekty specjalne
Randy Cabral
efekty specjalne
7,0
Tony Tortolano
efekty specjalne
Tom Seymour
efekty specjalne
Steve Austin
technik
6,0
Ed Grecious
technik
Randy Hartnell
technik
Brandon Itagaki
technik
Roger Kaz
technik
Gary Kennedy
technik
John Kielminski
technik
Thomas Kittle
technik
A. James Lingrosso
technik
Ron Lusk
technik
Todd McCall
technik
Jeff Miller
technik
7,0
Jeffrey M. Mills
technik
Bob Myhre
technik
David K. Nami
technik
7,0
David Pahoa
technik
Don Power
technik
Peter A. Renard
technik
Felipe Rosillo
technik
Shamu
technik
Kai Shelton
technik
Jon Sipos
technik
Harry Smith
technik
Durk Tyndall
technik
7,0
Russell Tyrrell
technik
7,0
Brian Wood
technik
Robert W. Aliotta
technik
Michael Arbogast
technik
Philip Bartko
technik
7,0
Robert Bolanowski
technik
7,0
Art Cantin
technik
Paul Dean
technik
Alex R. Felix III
technik
Jeff Frink
technik
Ray Svedin
technik
8,0
David Wood
technik
Michael Murinko
technik (również) (druga ekipa)
Donald Dean
technik (również) (druga ekipa)
Chuck Howard
technik (druga ekipa)
Tom Chaussee
technik (druga ekipa)
Richard Cole
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
Charles Cooley
nadzorca efektów specjalnych (niewymieniony w czołówce)
9,0
Paul Corbo
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
Kim Derry
technik (niewymieniony w czołówce)
David Greene
technik (niewymieniony w czołówce)
8,0
Ernst Gschwind
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
8,0
Sam Longoria
technik (niewymieniony w czołówce)
Daniel Orabona
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
Edward T. Reiff Jr.
technik (niewymieniony w czołówce)
Edward T. Reiff Jr.
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
John Sheetz
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
Jor Van Kline
nadzorca efektów specjalnych (niewymieniony w czołówce)
Dennis Yeager II
nadzorca efektów specjalnych (niewymieniony w czołówce)
7,0
Dan Statler
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
Christopher Fording
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
Pozostała Ekipa Ocena
R.A. Rondell
koordynator kaskaderów
Thomas Robinson Harper
koordynator kaskaderów (asystent)
6,0
Troy Brown
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
Kenny Endoso
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
Jeff Imada
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
Michael Runyard
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
Perry Barndt
kaskader
David Barrett
kaskader
6,0
May Boss
kaskader
Janet Brady
kaskader
Michael T. Brady
kaskader
Jamie Bunch Elliott
kaskader
William H. Burton
kaskader
Terri Cadiente
kaskader
Marla Casey
kaskader
Loyd Catlett
kaskader
Steven Chambers
kaskader
Lauro David Chartrand-DelValle
kaskader
2,0
Phil Chong
kaskader
Eliza Coleman
kaskader
Paul Crawford
kaskader
John T. Cypert
kaskader
Laura Dash
kaskader
Scott Duthie
kaskader
Tom Elliott
kaskader
Annie Ellis
kaskader
Richard M. Ellis
kaskader
Michael Endoso
kaskader
Christian J. Fletcher
kaskader
Andree Gibbs
kaskader
Troy Gilbert
kaskader
Jack Gill
kaskader
James M. Halty
kaskader
Marguerite Happy
kaskader
Thirl Haston
kaskader
Eddie Hice
kaskader
Art Hickman
kaskader
Steve Holladay
kaskader
Tommy J. Huff
kaskader
Kelley Kalafatich
kaskader
Henry Kingi
kaskader
Henry Kingi Jr.
kaskader
Mark Kogina
kaskader
Gene LeBell
kaskader
Johnny Martin
kaskader
Mike H. McGaughy
kaskader
Dustin Meier
kaskader
John Meier
kaskader
Larry Nicholas
kaskader
Jimmy Nickerson
kaskader
Chrisie Paola
kaskader
James Pratt
kaskader
Susan Purkhiser
kaskader
Ian Quinn
kaskader
Chad Randall
kaskader
Larry Rippenkroeger
kaskader
Jimmy N. Roberts
kaskader
J.N. Roberts
kaskader
Erik Rondell
kaskader
Debby Lynn Ross
kaskader
Doug Snively
kaskader
Ron Stein
kaskader
Melissa R. Stubbs
kaskader
Earl Wiggins
kaskader
Dianne L. Wilson
kaskader
John Escobar
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Gary Guercio
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Toby Holguin
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Randy Johnson
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Jimmy Ortega
kaskader (niewymieniony w czołówce)
6,0
Ron Otis
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Debby Porter
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Jimmy Romano
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Matthew Taylor
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Mary Torres
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Tim Werner
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Allison Cowitt
dobór obsady
Mike Fenton
dobór obsady
Gregory Lundsgaard
operator steadicam
Gregory Lundsgaard
operator kamery
Randy Feemster
operator kamery
Michael E. Little
operator kamery (druga ekipa)
Michael Scott
operator kamery
Pat McClung
nadzorca efektów wizualnych
Stanton Barrett
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Simon Haslett
główny zecer (niewymieniony w czołówce)
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…