Oldboy. Zemsta jest cierpliwa 2013

Oldboy
Film

Joe Doucett (Josh Brolin) z nieznanych sobie powodów zostaje porwany i uwięziony. Nie wie kto jest jego oprawcą ani jakie ma wobec niego zamiary. Po 20 latach niewoli niespodziewanie zostaje wypuszczony. Owładnięty obsesyjną żądzą zemsty próbuje odkryć jakie siły stały za jego cierpieniem. Domyśla się, że niewola była… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Samuel L. Jackson
jako Chaney
Josh Brolin
jako Joe Doucett
Elizabeth Olsen
jako Marie
Sharlto Copley
jako Adrian Pryce
Lance Reddick
jako Daniel Newcombe
Michael Imperioli
jako Chucky
James Ransone
jako Dr Tom Melby
Richard Portnow
jako Bernie Sharkey
Max Casella
jako Jake Preston
Grey Damon
jako Młody Joe Doucett
Caitlin Dulany
jako Emma Pryce
Linda Emond
jako Edwina Burke

Joe Doucett (Josh Brolin) z nieznanych sobie powodów zostaje porwany i uwięziony. Nie wie kto jest jego oprawcą ani jakie ma wobec niego zamiary. Po 20 latach niewoli niespodziewanie zostaje wypuszczony. Owładnięty obsesyjną żądzą zemsty próbuje odkryć jakie siły stały za jego cierpieniem. Domyśla się, że niewola była formą kary, ale nie wie za jakie winy. Nie wie także, że uwolnienie jest kolejnym etapem okrutnego planu. opis dystrybutora

Gatunek
Thriller, Dramat, Akcja
Słowa kluczowe
na podstawie komiksu
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2013-12-06 (kino), 2013-10-11 (świat), 2014-04-10 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
40 Acres & A Mule Filmworks
Good Universe
Mandate Pictures zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
104 minut
Budżet
30 000 000 USD
Wiadomości 9
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Początkowo Colin Firth miał wcielić się w złoczyńcę w filmie. Ostatecznie zrezygnował z udziału w projekcie. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Oldboy – podróż w głąb ludzkiego umysłu — Dla Spike'a Lee projekt rozpoczął się wraz z przeczytaniem scenariusza Marka Protosevicha, który ten napisał na zlecenie producentów Roya Lee i Douga Davisona z Vertigo Films oraz Nathana Kahane'a z Good Universe, pragnących zaadaptować „Oldboya” w ramy filmu anglojęzycznego. Jak się okazało, Protosevich był również wielkim fanem filmu Park Chan-Wooka,... zobacz więcej

Ścieżka dźwiękowa zobacz więcej
Hello Joseph
Kompozytor Roque Baños
Komentarze do filmu 5
con_desiros 5

Średni ! – Głównym atutem filmu jest Josh Brolin !Dzięki któremu film dobrze się ogląda … Można by trochę pomarudzić ale co tam jest ok !

Chemas 5

Całe szczęście, że obejrzałem koreański oryginał. To nie jest remake, tylko nieudana kopia. Spike Lee na siłę próbował zrobić coś nowego, ale nie wyszło.

Mrozikos667 4

Byłby pewnie znośny (głównie dzięki świetnej Olsen), gdyby nie nieprzemyślane zmiany w scenariuszu, złe dialogi i koślawo napisana (i zagrana) postać Copleya.

Quagmire 3

3/10 – Kuriozalny remake, ileż tutaj nieudanych scen (choćby myszki, masturbacja, futboliści, strzelba i rozporek. Nie, nie wszystko naraz, kto oglądał ten skojarzy), niepotrzebnie zmienianych wątków (przy zakończeniu też grzebali) i po prostu słabiutkiej reżyserii, połączonej ze złymi wyborami montażowymi. Można dodać do tego fatalnego, często popadającego w niezamierzony komizm Brolina i Copleya, miotającego się między "czymś więcej", a parodią bondowskiego przeciwnika. Chyba jedyny mały plus to soundtrack Roque Banosa, z całej ekipy tylko on starał się dodać filmowi nieco napięcia i klimatu.

ferhin2 6

buuu – popłuczyny pierwszej klasy. zobaczyć można, ale wyszło bardzo słabo.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
318 pkt.
2
jacks
128 pkt.
3
Anonimowy
76 pkt.
4
Czejen71
75 pkt.
5
Redox
43 pkt.
6
ferhin2
13 pkt.
7
A_Biel
12 pkt.
8
Hsi_Nao
8 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…