Ryzyko 2000

Boiler Room

Kiedy 19-letni Seth Davies (Giovanni Ribisi) zostaje wyrzucony z Queens College, za wszelką cenę stara się zdobyć zajęcie, które zyska aprobatę ojca – surowego sędziego, stawiającego synowi bardzo wysokie wymagania. Seth decyduje się dołączyć do małej, ale dynamicznej firmy maklerskiej J.T. Marlin, która kusi perspektywą… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 36 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Giovanni Ribisi
jako Seth Davis
Vin Diesel
jako Chris Varick
Nia Long
jako Abbie Halpert
Nicky Katt
jako Greg Weinstein
Scott Caan
jako Richie O'Flaherty
Ron Rifkin
jako Sędzia Marty Davis
Jamie Kennedy
jako Adam
Taylor Nichols
jako Harry Reynard
Bill Sage
jako Agent David Drew
Tom Everett Scott
jako Michael Brantley
Ben Affleck
jako Jim Young
John Griesemer
jako Concierge

Fabuła

Kiedy 19-letni Seth Davies (Giovanni Ribisi) zostaje wyrzucony z Queens College, za wszelką cenę stara się zdobyć zajęcie, które zyska aprobatę ojca – surowego sędziego, stawiającego synowi bardzo wysokie wymagania. Seth decyduje się dołączyć do małej, ale dynamicznej firmy maklerskiej J.T. Marlin, która kusi perspektywą zdobycia szybkich i naprawdę dużych pieniędzy. Bez problemu wtapia się w grupę młodych, bystrych, żądnych błyskawicznych sukcesów młodych ludzi. Bez skrupułów wykorzystują oni sztukę manipulacji i nieoficjalne metody, niebezpiecznie ocierające się o granice prawa. Seth szybko pnie się po szczeblach kariery. Jednak coraz częściej zaczyna zastanawiać się, kto tak naprawdę napędza tę machinę, w której wszystkie chwyty są dozwolone, i czy w pogoni za władzą i pieniędzmi są granice, których nie należy przekraczać. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Kryminał, Thriller

Szczegóły

Premiera
2001-04-27 (kino), 2000-01-30 (świat), 2009-02-18 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
New Line Cinema
Team Todd
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
119 minut
Budżet
9 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 1

Avatar square 200x200

Michal_Dajer 2010-12-03 8

Jeden z lepszych filmów tego gatunku – Niedawno przypadkiem trafiłem w sklepie na promocję DVD z tym filmem i dzięki temu miałem możliwość przypomnienia sobie produkcji, którą będąc nastolatkiem bardzo lubiłem.

Opowieść o młodym chłopaku, który trafia do firmy zajmującej się sprzedażą akcji, która oferuje łatwy i szybki zarobek dużej kasy. Skąd tego my nie znamy? Tutaj owszem można zarobić łatwo i szybko, ale okazuje się, że w nieuczciwy sposób.

Dla mnie ta produkcja to jeden z najlepszych filmów gatunku dramatu z pieniędzmi w tle. Świetna gra aktorska Ribisi, Vin Diesela oraz wyjątkowo dobrze udany epizodyczny udział Bena Afflecka. Polecam wszystkim sympatykom Wall Street.

Moja ocena: 8/10.

Współtworzą