Sabrina 1995

Film

Zakochana w Davidzie, synu szefa jej ojca, dziewczyna wyjeżdża za granicę. Po powrocie jest dojrzałą kobietą, której urok działa na mężczyzn.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Harrison Ford
jako Linus Larrabee
Julia Ormond
jako Sabrina Fairchild
Greg Kinnear
jako David Larrabee
Nancy Marchand
jako Maude Larrabee
John Wood
jako Tom Fairchild
Richard Crenna
jako Patrick Tyson
Angie Dickinson
jako Pani Ingrid Tyson
Lauren Holly
jako Elizabeth Tyson, MD
Dana Ivey
jako Mack
Miriam Colon
jako Rosa
Elizabeth Franz
jako Joanna
Fanny Ardant
jako Irène

Sabrina, córka szofera pracującego w nowojorskiej posiadłości rodziny Larrabee, zakochuje się w młodszym synu rodu, Davidzie, który jednak w ogóle nie zwraca na nią uwagi. Ojciec wysyła ją na dwa lata do Paryża do szkoły kucharskiej. Sabrina jak pod wpływem czarodziejskiego zaklęcia powraca stamtąd całkiem odmieniona – staje się uwodzicielską, pewną siebie damą. Oczywiście łasy na kobiece wdzięki playboy David od razu w niej się zakochuje. Wtedy postanawia działać jego starszy brat, Linus, który wobec Davida ma zupełnie inne plany. Planuje ożenić go bogato i zapewnić fuzję dwóch rodzinnych przedsiębiorstw. Linus planuje więc odesłanie Sabriny z powrotem do Paryża, sam jednak ulega jej urokowi. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Komedia, Romans
Słowa kluczowe
helikopter, miłość, przemiana, playboy zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1996-05-10 (kino), 1995-12-15 (świat), 2013-01-16 (dvd)
Dystrybutor
Vision
Wytwórnia
Constellation Entertainment
Mirage Enterprises
Mont Blanc Entertainment GmbH zobacz więcej
Kraj produkcji
Niemcy, USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
127 minut
Budżet
58 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Samolot, którym lecą Sabrina i Linus, to Gulfstream IV. Maszyna była wykorzystywana przez Gulfstream w licznych pokazach oraz na imprezach promocyjnych. zobacz więcej

Wpadka

Pod koniec filmu widzimy jak Linus biegnie na lotnisko bez żadnych bagażów. Natomiast gdy wsiada do helikoptera, możemy dostrzec, jak mężczyzna trzyma w ręce torbę. zobacz więcej

Ścieżka dźwiękowa zobacz więcej
Moonlight
Wykonana przez Michael Dees
Tekst piosenki Alan Bergman i Marilyn Bergman
Kompozytor John Williams
Komentarze do filmu 3
pajki_filmaniak 8

dobra gra aktorska w świetnym filmie polecam

missblair

Wątpliwy czar. – Film widziałam tak dawno, że nie pamiętam już z niego niemal nic, poza faktem, że mnie nudził. Aczkolwiek trudno oceniać przez pryzmat (zawodnej) pamięci i ciężko mi, tym bardziej, go skreślać. Dlatego przy najbliższej możliwej okazji, wrócę do niego. Sęk jednak tkwi gdzie indziej. Po co właściwie taki remake? Nie ujmuję nic urodzie Julii Ormond, bo niewątpliwie jest kobietą atrakcyjną… ale gdzie jej do Hepburn!
Być może opinia ta jest mało obiektywna (choć niekoniecznie), gdyż jestem zauroczona osobą Audrey, co dodatkowo wpływa pozytywnie na mój odbiór filmów z jej udziałem. Dodam więc tylko, że nie widzę większego sensu robić nowych wersji filmów, które są kultowe, czarujące i z odrobiną chęci można takie "zapomniane" perełki przybliżyć współczesnemu widzowi, bez konieczności zmiany obsady, która już w wersji oryginalnej była dostatecznie wyborna. A już na pewno mam na myśli niezastąpiony i nieprzemijający urok Audrey Hepburn na ekranie. Zatem z czystym sumieniem polecam zainwestować czas w obejrzenie pierwowzoru.

wazka16 8

Lubię zarówno oryginał z Bogartem & remake z Harrisonem.Bohaterka wybiera nie właściwego faceta,ale los sprawia,że ostatecznie trafia we właściwe ręce.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Sweet_Foxy
303 pkt.
2
ania3132
210 pkt.
3
kaskader
83 pkt.
4
tadek453
70 pkt.
5
jacks
61 pkt.
6
Jankes
41 pkt.
7
Kolaborantka
38 pkt.
8
srebrny
23 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…