Sabrina 1995

Film

Zakochana w Davidzie, synu szefa jej ojca, dziewczyna wyjeżdża za granicę. Po powrocie jest dojrzałą kobietą, której urok działa na mężczyzn.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Harrison Ford
jako Linus Larrabee
Julia Ormond
jako Sabrina Fairchild
Greg Kinnear
jako David Larrabee
Nancy Marchand
jako Maude Larrabee
John Wood
jako Tom Fairchild
Richard Crenna
jako Patrick Tyson
Angie Dickinson
jako Pani Ingrid Tyson
Lauren Holly
jako Elizabeth Tyson, MD
Dana Ivey
jako Mack
Miriam Colon
jako Rosa
Elizabeth Franz
jako Joanna
Fanny Ardant
jako Irène

Piękną posiadłość na Long Island zamieszkuje bardzo bogata rodzina, której głową jest Maude Larrabee (Nancy Marchand). Jej starszy syn Linus (Harrison Ford) przekształcił Larrabee Corporation w największe na świecie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne Larrabee Communications. Linus jest pochłonięty robieniem interesów i odnosi na tym polu niemałe sukcesy rezygnując z życia osobistego. Linus to "człowiek pracy", w przeciwieństwie do swego młodszego brata Davida (Greg Kinnear), "człowieka zabawy", który dzięki przyjemnej aparycji łatwo wpada w oko dziewczętom. Kierowca rodziny Larrabee, Fairchild (John Wood), ma dorastającą córkę Sabrinę (Julia Ormond), skrycie kochającą się w Davidzie. Ta sytuacja trwa, aż do wyjazdu Sabriny do Paryża, gdzie dziewczyna przez dwa lata pracuje w redakcji magazynu "Voque". Z miasta nad Sekwaną powraca na Long Island już jako dojrzała, piękna i mądra kobieta. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Komedia, Romans
Słowa kluczowe
helikopter, miłość, przemiana, playboy zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1996-05-10 (kino), 1995-12-15 (świat), 2013-01-16 (dvd)
Dystrybutor
Vision
Wytwórnia
Constellation Entertainment
Mirage Enterprises
Mont Blanc Entertainment GmbH zobacz więcej
Kraj produkcji
Niemcy, USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
127 minut
Budżet
58 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Gdy Patrick Tyson mówi, że pierwsze dziecko jego córki musi być chłopcem, Pani Tyson błędnie twierdzi, że przytoczony cytat pochodzi z Serpico, podczas gdy jest to fragment Ojca chrzestnego zobacz więcej

Wpadka

David wkłada oliwki do drinka aż dwa razy. zobacz więcej

Ścieżka dźwiękowa zobacz więcej
Moonlight
Wykonawcy Michael Dees
Tekst piosenki Alan Bergman i Marilyn Bergman
Kompozytor John Williams
Komentarze do filmu 3
pajki_filmaniak 8

dobra gra aktorska w świetnym filmie polecam

missblair

Wątpliwy czar. – Film widziałam tak dawno, że nie pamiętam już z niego niemal nic, poza faktem, że mnie nudził. Aczkolwiek trudno oceniać przez pryzmat (zawodnej) pamięci i ciężko mi, tym bardziej, go skreślać. Dlatego przy najbliższej możliwej okazji, wrócę do niego. Sęk jednak tkwi gdzie indziej. Po co właściwie taki remake? Nie ujmuję nic urodzie Julii Ormond, bo niewątpliwie jest kobietą atrakcyjną… ale gdzie jej do Hepburn!
Być może opinia ta jest mało obiektywna (choć niekoniecznie), gdyż jestem zauroczona osobą Audrey, co dodatkowo wpływa pozytywnie na mój odbiór filmów z jej udziałem. Dodam więc tylko, że nie widzę większego sensu robić nowych wersji filmów, które są kultowe, czarujące i z odrobiną chęci można takie "zapomniane" perełki przybliżyć współczesnemu widzowi, bez konieczności zmiany obsady, która już w wersji oryginalnej była dostatecznie wyborna. A już na pewno mam na myśli niezastąpiony i nieprzemijający urok Audrey Hepburn na ekranie. Zatem z czystym sumieniem polecam zainwestować czas w obejrzenie pierwowzoru.

wazka16 8

Lubię zarówno oryginał z Bogartem & remake z Harrisonem.Bohaterka wybiera nie właściwego faceta,ale los sprawia,że ostatecznie trafia we właściwe ręce.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Sweet_Foxy
303 pkt.
2
ania3132
210 pkt.
3
kaskader
83 pkt.
4
tadek453
62 pkt.
5
jacks
61 pkt.
6
Jankes
41 pkt.
7
Kolaborantka
38 pkt.
8
srebrny
23 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…